Skip to content Skip to footer
klinik psikolog senay polat

Klinik Psikolog Senay Polat

Klinik Psikolog Senay Polat lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünde (İngilizce) şeref derecesiyle tamamlamıştır.

Ardından İstanbul Aydın Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansında “Evlilik Uyumunda Cinsel Doyumun Rolü” çalışması ile uzmanlığını almıştır. Şu anda ikinci yüksek lisans eğitimi olarak Üsküdar Üniversitesi’nde Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon programında çalışmalarına devam etmektedir.

Avrupa Psikoloji Öğrencileri Birlikleri Federasyonu (EFPSA) Mind The Mind projesi kapsamında liselere yönelik mental sağlık ve hastalıklarla ilgili damgalamaları önleyici ve eğitici sunumlar gerçekleştirmiştir.

ODTÜ Çocuk ve Ergen Gelişimi Laboratuvarı’nda Doç. Dr. Başak Şahin Acar öncülüğünde yürüttüğü çalışmada 60-72 aylık çocuklar ve annelerinin ilişkilerini gözlem yoluyla raporlamıştır.

Lisans sonrası ve yüksek lisans sürecinde yetişkinlere yönelik çalışmalarına ağırlık vererek bilişsel davranışçı terapi ve psikodinamik terapi uygulamalarını süpervizyon eşliğinde tamamlamıştır.

Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi’nde psikolog olarak hasta vizitleri ve grup-sanat terapilerinde yer almıştır.

Balıklı Rum Hastanesi’nde AMATEM ve psikiyatri servisi bünyesinde stajyer psikolog olarak görev almıştır. Bunun yanında, çeşitli özel kliniklerde asistan psikolog olarak yer almıştır.

Yüksek lisans sürecinde İstanbul’da farklı ilçelerde çalıştığı danışmanlık merkezlerinde yetişkinlere yönelik psikoterapi hizmeti vermiştir.

Klinik Psikolog Senay Polat DATEM bünyesinde Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan Temel ve İleri Düzey Bilişsel ve Davranışçı Terapi eğitimini tamamlamıştır.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nden Cinsel Terapi eğitimini (120 saat) alarak cinsel terapi uygulayıcısı olmuştur.

Prof. Dr. Kültegin Ögel ve ekibinden aldığı Bağımlılığa Yaklaşım eğitimi kapsamında alkol, madde, kumar ve internet bağımlılığına yönelik uygulama eğitimi almıştır.

Çift terapilerinde yüksek oranda etkinliği bulunan ve araştırmalarla kanıtlanmış Gottman I. ve II. Düzey eğitimlerini tamamlamıştır. Böylece çift terapisti olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Ağırlıklı olarak kaygı problemleri, depresyon, öfke kontrolü, özgüven eksikliği, kayıp ve yas süreci, cinsel işlev bozuklukları ve ilişki sorunları, çatışmalar, aldatma, boşanma danışmanlığı gibi konularda çalışmaktadır.

Ayrıca depresyon, anksiyete bozukluğu, sosyal fobi, özgül fobi, obsesif kompulsif bozukluk ve kişilik bozuklukları çalışma alanları arasındadır.

Bunlara ek olarak, Klinik Psikolog Senay Polat birçok farklı ruhsal sorunda bireysel ve çift terapisi desteği sunmaktadır.

Yetişkin bireysel seanslarında Bilişsel Davranışçı Terapi ve Mindfulness ağırlıklı çalışmaktadır. Çift seanslarında ise Gottman I. ve II. Düzey tekniklerini kullanmaktadır.

Aktif olarak Türk Psikologlar Derneği üyesi olan Klinik Psikolog Senay Polat Mentalium Psikoloji bünyesinde Kadıköy ve Şişli şubelerinde yetişkin ve çiftlere hizmet vermektedir.

klinik psikolog senay polat

Klinik Psikolog Polat'ın Aldığı Eğitimler

 • Yeme Bozuklukları Temel Eğitimi Modül I ve II, Psk. Dr. Feyza Bayraktar
 • Kumar Bağımlılığına Yaklaşım Eğitimi, Prof. Dr.Kültegin Ögel & Dr. Cavid Guliyev & Uzm. Psk. Kinyas Tekin
 • Dinamik Yönelimli Cinsel Terapi Seminerleri, Prof. Dr. Doğan Şahin
 • MOXO Dikkat Testi Eğitimi, MOXO Türkiye
 • Bağımlılığa Yaklaşım Eğitimi, Prof. Dr. Kültegin Ögel & Uzm. Psk. Melike Şimşek, Başkent Psikoloji Atölyesi, 12 saat
 • Motivasyonel Görüşme Teknikleri, Prof. Dr. Kültegin Ögel & Uzm. Psk. Melike Şimşek, Başkent Psikoloji Atölyesi, 9 saat
 • Gottman 1. ve 2. Düzey Çift Terapisi, Filiz Kaya Ataklı & Özge Altan Aytun, Psikoloji İstanbul, 45 saat
 • Evlilik-Çift, Cinsel Terapi Eğitimi, Uzm. Psk. Gökhan Göksu, Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü (CİTEB), 8 ay
 • Bilişsel Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Temel ve İleri Düzey Eğitimi, Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu, DATEM, 86 saat
 • TAT-CAT Uygulayıcı Eğitimi, Uzm. Kl. Psk. Gülnur İpin Harbek, İzmir Psikoloji Enstitüsü, 20 saat
 • Bireysel Terapide Mindfulness, Prof. Dr. Zümra Atalay, Mindfulness Institute, 13 saat
 • Kayıp ve Yas Terapisi Eğitimi, Dr. Cem Keçe, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), 20 saat
 • Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri Uygulayıcı Eğitimi, Moodist Hastanesi
 • Cinsellik, Cinsel Terapi ve Cinsel Tedaviler Eğitimi, Dr. Cem Keçe, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED), 6 ay
 • Travma ve Psikososyal Destek Eğitimi, İzmir Psikoloji Enstitüsü
 • Bilişsel-Davranışçı Yaklaşıma Dayalı Öfke Kontrolü Programı, Dr. Öğr. Üyesi Gizem Akcan, Kim Psikoloji
 • Boşanma Adaptasyonu ve Boşanma Terapisi Eğitimi, Uzm. Psk. Gökhan Göksu, Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsü (CİTEB), 9 saat
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Uzm. Kl. Psk. Asiye Nur Nihan Yurdakul, Psikoevim Psikoloji Merkezi
 • Psikodinamik Psikoterapi Süpervizyonu, Dr. Psk. Aygül Kakırman Moroğlu
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu, Uzm. Kl. Psk. Asiye Nur Nihan Yurdakul

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.