Skip to content Skip to footer

Çocuk ve Ergenler İçin Danışmanlık Hizmetlerimiz

çocuk ve ergenler için danışmanlık hizmetlerimiz

Boşanma süreci aileler için oldukça zorlayıcı ve yorucudur. Ancak söz konusu çocuklar olduğunda, bu süreç hiç kapanmayacak psikolojik yaralar açabilir. 

Boşanma sürecinde çocuklarınızın zarar görmesini önlemek istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçerek psikolojik destek programımızı inceleyebilir ve ilk randevunuzu alabilirsiniz.

Çocuklarda alt ıslatma, hem ebeveynler hem de çocuklar için büyük bir problemdir ve vakaların genelinde profesyonel yardıma ihtiyaç duyulur.

Çocuklarda alt ıslatma problemini incelemek ve alt ıslatmanın gelecekte nelere sebep olabileceğini öğrenmek için sayfamızı inceleyebilir ya da hemen bizimle iletişime geçerek ilk randevunuzu alabilirsiniz.

Çocukluk döneminde zaman zaman pek çok davranış bozuklukları görülmektedir. Karşı gelme, karşıt olma başkaldırma gibi davranışlar olduğu gibi başkalarının haklarını ve toplumsal kuralları ihlal etme gibi davranışlarda gözlemlenebilmektedir.

Çocuklarda davranış bozukluğu belirtilerini incelemek ve davranış bozukluğunun nelere sebep olabileceğini öğrenmek için sayfamızı inceleyebilir ya da hemen bizimle iletişime geçerek ilk randevunuzu alabilirsiniz.

Çocuklarda kaygı bozukluğu, yani anksiyete belirtilerini incelemek ve anksiyetenin nelere sebep olabileceğini öğrenmek için sayfamızı inceleyebilir ya da hemen bizimle iletişime geçerek ilk randevunuzu alabilirsiniz.

Çocuklarda öfke kontrol bozukluğu belirtilerini incelemek ve aşırı öfkenin nelere sebep olabileceğini öğrenmek için sayfamızı inceleyebilir ya da hemen bizimle iletişime geçerek ilk randevunuzu alabilirsiniz.

 

Çocuklarda özgül öğrenme bozukluğu belirtilerini incelemek ve özgül öğrenme bozukluğunun nelere sebep olabileceğini öğrenmek için sayfamızı inceleyebilir ya da hemen bizimle iletişime geçerek ilk randevunuzu alabilirsiniz.

 

Çocuklarda özgüven eksikliği, hem çocukluk hem de yetişkinlik döneminde pek çok farklı soruna yol açabilir.

Çocuklarda özgüven eksikliği belirtilerini incelemek ve çocuklarda özgüven eksikliğinin nelere sebep olabileceğini öğrenmek için sayfamızı inceleyebilir ya da hemen bizimle iletişime geçerek ilk randevunuzu alabilirsiniz.

Çocuklarda tırnak yeme davranışı masum bir davranış gibi gözükse de bunun altında pek çok farklı sorun yatıyor olabilir. 

Çocuklarda tırnak yeme davranışı belirtilerini incelemek ve tırnak yeme davranışın nelere sebep olabileceğini öğrenmek için sayfamızı inceleyebilir ya da hemen bizimle iletişime geçerek ilk randevunuzu alabilirsiniz.

Çocuklarda ve ergenlerde depresyon, çoğu zaman göz ardı edilir. Her çocuğun ve ergenin zaman zaman yorucu olaylar yaşadığı ve bunalımlı bir ruh haline girdiği doğrudur. Ancak bu dönemin hafif atlatılması ve hasar bırakmaması için profesyonel bir yardım almak çok önemlidir.

Çocuklarda depresyon  belirtilerini incelemek ve geçimsizliğin nelere sebep olabileceğini öğrenmek için sayfamızı inceleyebilir ya da hemen bizimle iletişime geçerek ilk randevunuzu alabilirsiniz.

Siz ya da çocuğunuz belirli bir süre boyunca yaptığınız işe odaklanamıyor ve mutlaka kendinize uğraşacak yeni bir iş buluyorsanız; dikkat eksikliğine sahip olabilirsiniz. Hiperaktivite de çocuklarda sıklıkla görülebilen bir durumdur ve ev hayatında düzen bozucu bir rol üstlenebilir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite konusunda uzman destek sağlıyoruz.

dikkat eksikliği ve hiperaktivite tedavisi (2)

Çocuklarda obsesif kompulsif bozukluk belirtilerini incelemek ve obsesif kompulsif bozukluğun nelere sebep olabileceğini öğrenmek için sayfamızı inceleyebilir ya da hemen bizimle iletişime geçerek ilk randevunuzu alabilirsiniz.

 

Belki birçoğumuzun aklına oyun dendiği zaman çocukluk dönemlerimizde oynamayı en sevdiğimiz oyunlar geliyor ve kendimizi oldukça iyi hissediyor olabiliriz. Belki de tam tersi bir şekilde kimimizin aklına oyun dendiği zamanlarda herhangi bir şey gelmiyor olabilir. Oyun oynamanın biz yetişkinler için ne anlama geldiğini biz de nasıl duygular uyandırdığını düşünmek oyun oynamanın gücünü anlamak için oldukça yararlı olacaktır.

 

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.