Skip to content Skip to footer

Kadıköy Psikolog : 5 Soru 5 Cevap

Kadıköy Psikolog : 5 Soru 5 Cevap

Kadıköy psikolog ve psikiyatristlerin sayıca en yoğun olduğu İstanbul ilçelerinin başında gelir. Aradığınız psikolog Kadıköy ilçesinde ise çok fazla seçeneğe sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Elbette Kadıköy klinik psikolog seçeneklerini araştırırken bazı kriterleri göz önünüze almanızın avantajlarını da görebilirsiniz. 

Yazımızda sizlere bu kriterlerden kısa kısa bahsedeceğiz ve size uygun uzman psikolog arayışında Kadıköy psikolog seçeneklerinden nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatacağız. Ancak yazımıza başlarken psikolog tanımı üzerine kısa bir paylaşım yapmayı da istedik. 

Bunun sebebi de Kadıköy psikolog seçeneklerini incelerken ne yazık ki psikoloji bölümünü bitirmemiş kişilerin de psikolog unvanı kullandığına dikkat etmeniz gerekeceğidir. Eğer siz de Kadıköy psikolog ekibimizden destek almak isterseniz, iletişim bilgilerimize BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

kadıköy psikolog kadromuz

İstanbul Kadıköy Psikolog Kadromuz

Psikolog, dört yıllık üniversitelerin psikoloji bölümlerini tamamlayan ruh sağlığı profesyonelleridir. Ülkemizde psikologların meslek yasası henüz bulunmadığı için bazı kavramları ruh sağlığı alanında iyi tanımlamak gerekir. Psikolog unvanı bulunan bir kişi eğer yüksek lisans eğitimini klinik psikoloji vb. alanlarda gerçekleştirmemiş ise psikoterapi desteği sunamaz. 

Dört yıllık psikoloji eğitiminin ardından psikologlar klinik psikolog unvanı almak için iki yıl daha eğitim alırlar. Uzman psikolog olduktan sonra ise artık uzmanın kendisini en az bir psikoterapi ekolünde eğitimlerle birlikte geliştirmesi gerekir. İşte İstanbul Kadıköy psikolog kadromuz dahilinde psikolojik destek sunan uzmanlarımız da bu aşamalardan geçen ruh sağlığı profesyonelleridir. 

Kadıköy şubemizde çalışan uzman psikologlarımız hem çocuk ve ergen hem de yetişkin psikolojisi alanında destek sunmaktadırlar. Kadıköy şubemizde çocuk psikoloğu olarak çalışan uzmanlarımız hem bilişsel davranışçı terapi hem de oyun terapisi olarak adlandırılan ekollere hakimdirler. Mentalium Kadıköy psikolojik danışmanlık merkezi bünyesinde çocuk psikologları yanında ergen psikologları da destek sunmaktadır. 

Ergen psikolojisi alanında gerekli ek eğitimlerini başarıyla tamamlamış olan ekibimizde birden çok uzmanımız bu alana yönelik hizmet sunmaktadır. En çok destek sunduğumuz alanlardan bir tanesi de yetişkin psikolojisi üzerinedir. Kadıköy psikolog ekibimizin tüm üyeleri yetişkin terapi yöntemlerine hâkim olup bu alanda destek sunmaktadır. 

Aradığınız psikolog Kadıköy ilçesinde ancak hangi ruhsal sorunlarla çalışıyor? Kadıköy’deki psikologlar arasında bu ayrıma özellikle dikkat etmeniz gerekir. Bazı alanlar vardır ki her uzman her ekol ile bu alanlarda çalışamayabilir. Mentalium Kadıköy psikolog kadromuzdaki uzmanlarımız da pek çok alanda size hizmet sunabilmektedir. Depresyon, anksiyete, fobi, sosyal kaygı bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk, DEHB ve ilişki sorunları bunlardan yalnızca bazılarıdır. 

Aradığınız psikolog Kadıköy şubemizde ise ayrıca kişilik bozuklukları, bağımlılık ve cinsel sorunlarda da size destek sağlayabilir. Cinsel sorunlarla çalışması için Kadıköy psikolog kadromuzda cinsel terapist olan uzmanlarımız da bulunmaktadır. Araştırdığınız psikoloğun Kadıköy ilçesi sınırlarında olması dışında pek çok özelliğe bakmalı ve kriterlerinizi oluşturmalısınız. Size bu kriterleri oluşturma yönünde destek sağlamak için aşağıda bazı ipuçları sunacağız.

kadıköy psikolog tavsiye

Kadıköy Psikolog Tavsiye ve Önerileri Almak

Kadıköy ikamet ettiğiniz veya çalıştığınız yer diyelim. Ayrıca son zamanlarda yaşadığınız ruhsal sorunlarla mücadele etmekte tek başınıza zorlanıyorsunuz. Bu durum artık sizi oldukça zorluyor ve Kadıköy’deki psikologlar arasında bir tercih yaparak psikoterapi sürecine başlamak istiyorsunuz. Bu durumda ya bir tanıdığınızdan Kadıköy psikolog önerisi almak istersiniz ya da Kadıköy psikolog tavsiye eden bir yakınınız yoksa internetten araştırma yapabilirsiniz. 

Aslında bu seçeneklerden hangisini seçeceğiniz tamamen size bağlıdır. Size Kadıköy psikolog tavsiye veya önerisi sunan bir tanıdığınız mevcut değilse araştırma yapmaya koyuluyorsunuz. Arama motorlarına Kadıköy psikolog yazıyorsunuz ve karşınıza pek çok seçenek çıkıyor. Otomatik bir şekilde araştırma yaparken Kadıköy psikolog tavsiye şeklinde de arama yapabilirsiniz elbette. 

Ancak yorumlar her zaman gerçeği yansıtmayabilir. Bu nedenle sizin de araştırma yapmanız ve görüşeceğiniz Kadıköy psikoloğunun hangi özelliklerde ve kriterlere uygun olduğuna karar vermeniz gerekir. Peki bu noktada ne yapacaksınız? Kadıköy büyük bir ilçe neticede ve siz yüzlerce psikolog arasından hangisine karar vereceksiniz. Şimdi size tercihinizde işe yarayabilecek Kadıköy psikolog tavsiye kriterleri sunuyoruz.

aradığınız psikolog kadıköy şubemizde olabilir

Aradığınız Psikolog Kadıköy Şubemizde Olabilir

Kadıköy psikolog arayışınızda sizin için en önemli kriterlerden birisi ulaşım olabilir. Eğer çalışıyorsanız veya trafik sizi bunaltıyor ise bazı Kadıköy psikolojik danışmanlık merkezleri sizin için uzak bir noktada olabilir. Ancak Mentalium Psikoloji olarak biz size Kadıköy Göztepe semtinde oldukça yakın bir noktada destek sunuyoruz. 

Bulunduğumuz konum itibariyle hem Caddebostan psikolog hem Göztepe psikolog hem Kozyatağı psikolog hem de Bağdat Caddesi psikolog ihtiyaçlarına hitap etmekteyiz. Kadıköy Göztepe minibüs caddesi üzerinde bulunan merkezimizde size en yakın psikolog ve psikolojik danışmanlık merkezi olarak hizmet sunuyoruz.

kadıköy psikolog ekibimiz kadıköydeki psikologlar arasında öne çıkmaktadır

Kadıköy'deki Psikologlar Arasında Ekol Değerlendirmesi

Kadıköy’deki psikologlar ile ilgili araştırmalar yaparken karşınıza pek çok farklı psikoterapi ekolüyle çalışan uzman çıkabilir. Sizin Kadıköy psikolog arayışınızda özellikle bu kritere dikkat etmenizi öneririz. Bunun için de farklı ekolleri değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Bu konuda eğer size Kadıköy psikolog tavsiye veya yönlendirmesi yapan birisi yoksa sizin tek başınıza size uygun terapi ekolünü tercih etmeniz gerekecektir. 

Kısaca tüm ekollerle ilgili size değerlendirme yapacağız. Eğer bilimsel temelli, sorunlara çözüm bulma amacıyla yapılandırılmış, öğretici yapısı olan ve görece kısa zamanlı bir sürece mi dahil olmak istiyorsunuz? Bu durumda size en uygun seçenek bilişsel davranışçı terapi ekolü olacaktır. 

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog ekibindeki uzmanların tamamı bilişsel davranışçı terapi ile çalışmaktadır. Bu ekolde daha kısa zamanlı çözümler üretebilme esasına dayandığı için çözümler daha kısa sürede gerçekleşebilecektir. Kadıköy Göztepe şubemizde sunulan bilişsel davranışçı terapi ile detaylı bilgi almak için TIKLAYIN

Eğer şema adı verilen olumsuz düşünce kalıplarını fark etmek ve bunları değiştirme becerilerini edinmeye yönelik çalışmalar yapmak istiyorsanız şema terapi size uygun olabilir. Şema terapi Kadıköy Göztepe ekibimizce yine uygulanan terapi ekollerinden bir tanesidir. Ancak bilişsel davranışçı terapi ile kıyaslandığında daha uzun vadeli bir sürece girişin de temelini oluşturur. Bunlar elbette Kadıköy klinik psikolog kadromuzca çalışılan ekollerden yalnızca ikisidir. Bunların dışında başka ekollerle ve tekniklerle de çalışılmaktadır. 

Kadıköy ve İstanbul’daki pek çok psikoloji kliniği ve bireysel çalışan psikologlar bu ekoller arasında en az bir tanesini benimsemiş ve bu doğrultuda gerekli eğitimleri almışlardır. Ancak bu eğitimlerin de hangi kurumlardan alındığına bakmak gerekir. Kadıköy şubemizde bulunan klinik psikologlarımız bu noktada tamamı akredite olan kurumlardan veya alanımızda saygınlığı kabul edilen uzmanlardan eğitim almıştır.

kadıköy psikolog fiyatları

Kadıköy Psikolog Fiyatları Değerlendirme Kriteri Olabilir

Psikoterapi bir lüks olmaktan çıkmalıdır. Her sosyoekonomik katmandan bireyin psikolojik destek almaya hakkı vardır. Ancak ülkemizde ne yazık ki henüz meslek yasası çıkmamış olması sebebiyle ruh sağlığı alanında sosyal sigortaların seans ücretlerini karşılaması söz konusu değildir. Dolayısıyla Kadıköy psikolog fiyatları bu nedenle psikolojik destek almak isteyen bireyler tarafından bir değerlendirme kriteri olabilir. 

Psikoterapi tek seans ile bitmeyecek olan ve uzun vadeli bir ruhsal yolculuktur. Bu nedenle psikolojik destek almak isteyen herkesin bu süreci önceden planlaması önerilir. Psikoterapi sürecinin herhangi bir koşulda yarım kalmaması ve kişinin bu yolculuğu psikolog ile planlayacak şekilde ortak karar ile sonlandırması beklenir. 

Dolayısıyla bu önemli ruhsal yolculuğun tamamlanması ve sekteye uğramaması için destek almak isteyen kişilerin Kadıköy psikolog ücretleri ve seansların ne kadar süreceğiyle ilgili bilgi alması da değerlidir. Seansların ne kadar süreceği ve ne kadar sürede olumlu değişimlerin sağlanacağını önceden söylemek mümkün değildir. 

Örneğin; depresyon adı verilen oldukça sık karşılaştığımız ruhsal bozukluk için ortalama bir seans süresinden bahsedilir. Ancak herkesin yaşantısı, deneyimleri, tetikleyici etkenleri ve diğer belirleyicileri farklıdır. Bunun için depresyonun ne denli kişide etkilerini yarattığını değerlendirmek ve terapi hedeflerini belirlemek için iki üç seans gerekecektir. 

Ardından Kadıköy Göztepe psikolog ekibimizin üyesi olan uzmanlarımız size bu sürecin ortalama ne kadar süreceği ile ilgili detaylı bilgi verecektir. Psikolog seans ücretleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

kadıköy psikolog ekibimiz etik değerlere önem verir

Etik Çalışan Kadıköy Psikolojik Danışmanlık Merkezi Bulmak

Psikolojide etik uygulamalar oldukça önemlidir. Elbette tıpta etik ve sağlıkta etik uygulamaların tamamı önemli olsa da ruh sağlığı bu noktada ayrı bir değer taşımaktadır. Psikolog aslında sizin kendinizi en rahat hissederek çalışacağınız kişi olmalıdır. 

Bunun nedeni ise kişilerin hiç kimseyle paylaşamadığı ve rahat hissedemediği şeyleri paylaşacağı kişi olmasından kaynaklanır. Sorunlarınızı arkadaşlarınızla, akrabalarınızla hatta eşinizle veya çocuğunuzla dahi paylaşmaktan çekinebilirsiniz. Onların size verecekleri tepkilerden endişe duyabilirsiniz. 

Aslında bu durum zaman zaman gerçek zaman zaman ise sadece bir kaygı duygusundan ibarettir. Elbette aynı kaygılar belki ilk seanslarda görüştüğünüz psikolog için de geçerli olabilir. Hiç tanımadığınız, henüz birkaç dakika önce gördüğünüz ve tam olarak da güvenemediğiniz birisine yaşama dair şeyleri anlatmak elbette başlangıçta kolay görünmeyebilir. 

Ancak psikoloğu yakınlarınızdaki insanlardan ayıran en önemli özellik onun profesyonel bir bakış açısıyla ve etik yaklaşımıyla değerlendiren birisi olmasıdır. Kadıköy psikolog ekibimiz de dahil olmak üzere Kadıköy merkezli çoğu uzman da bu noktaya özel olarak dikkat etmektedir. Elbette her alanda olduğu gibi bizim alanımızda da etik dışı çalışan kişiler olabilir. 

Bu durumda psikolojik destek sürecine başlamadan önce sizin ve terapistinizin karşılıklı bazı sorumluluklarını bildiren bir sözleşme olmalıdır. Psikolojik destek süreci biraz önce de belirttiğimiz gibi terapist ve danışanın birlikte yol alacağı ortaklık esasına dayalı bir süreçtir. Burada hem sizin hem de Kadıköy psikolog ekibimizin üyesi olan uzmanlarımızın bazı sorumlulukları vardır. 

Örneğin; konuştuğunuz hiçbir şey başkalarıyla paylaşılmayacaktır. Bu durumun ihlali etik kurallarımızın ihlali demektir. Ayrıca sizin dışınızda sizinle alakalı hiçbir konuşma eşiniz, çocuğunuz veya anneniz babanız gibi en yakınlarınızla paylaşılmaz. Paylaşılmasını siz istemediğiniz sürece ve sizden izin alınmadığı sürece Kadıköy Göztepe psikolog kadromuzca bu bilgilerin iletilmesi mümkün dahi değildir. 

Ayrıca kişisel bilgileriniz kurumumuzda hem KVKK kapsamında hem de özel kilitli odalarda saklanmaktadır. Kadıköy psikolog ekibimizle yaşadığınız ruhsal değişim süreci tek taraflı veya ortak kararla sonlandırıldıktan sonra sizinle ilgili notlar ve kişisel bilgileriniz imha edilmektedir. Bu nokta da bizim Kadıköy şubemizce en çok dikkat ettiğimiz noktalardan bir tanesidir. 

Ruh sağlığında etik uygulamalar özellikle son 50 yıl içerisinde birçok ülkede hukuken de değerlendirilmektedir. Hukukun dışında danışanlarımızın kendisini rahat hissetmesi adına biz bu önlemleri Mentalium Psikoloji Kadıköy psikologları olarak değerlendirmekteyiz. Eğer siz de Kadıköy psikolog kadromuzdan etik koşullarla psikolojik destek almak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.