Skip to content Skip to footer

Göztepe Psikolog : 3 Soru 3 Cevap

göztepe psikolog

Göztepe Psikolog: 3 Soru 3 Cevap

Göztepe psikolog ekibimizle tek başınıza aşamadığınız sorunları çözmenize yardımcı oluyoruz. Peki biz kimiz? Mentalium Psikoloji İstanbul Kadıköy Göztepe psikolog ekibinde yer alan psikologlar size nasıl destek oluyorlar? Göztepe ekibimizdeki uzmanlar hangi eğitimleri alarak donanım kazanan kişilerdir? 

Aradığınız psikolog Göztepe ve çevresinde ise onun doğru uzman olduğuna nasıl emin olabilirsiniz? İstediğiniz uzman psikolog Kadıköy Göztepe semtinde ancak sizin için en uygun ekolü mü kullanıyor? Göztepe terapist kadromuzdan hangi alanlarda psikolojik destek alabilirsiniz? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulabilir ve Göztepe psikolog ekibimizden destek almak için bize ulaşabilirsiniz.

göztepe psikolog hizmetlerimiz nelerdir?

Göztepe Psikolog Ekibimiz

Mentalium Psikolojik Danışmanlık Merkezi 2019 yılında Kadıköy ilçesi Göztepe semtinde Klinik Psikolog Onur Aydın tarafından kurulmuş bir psikoterapi merkezidir. Klinik Psikolog Onur Aydın’ın girişimiyle Göztepe şubesinde önce bireysel terapi konusunda destek sunulmuştur. 

Ardından çocuk psikoloğumuzun Göztepe şubemize katılmasıyla beraber hem ergenler ve çocuklar hem de yetişkinler için psikolojik destek başlamıştır. Göztepe şubemiz zamanla büyümüş ve ardından cinsel terapi, oyun terapisi vb. bazı spesifik alanlarda da ruhsal destek sağlanmaya başlanmıştır. 

Böylece Kadıköy Göztepe şubemizde çocuk, ergen ve yetişkin olmak üzere tüm yaş grupları ile çalışılmaya devam edilmiştir. Göztepe psikolog ekibimizde çalışan tüm uzmanlarımız lisans eğitimlerini psikoloji alanında tamamlamışlardır. 

Dört yıllık psikoloji eğitiminin ardından kadromuzdaki tüm Göztepe psikologları klinik psikoloji alanında uzmanlık eğitimlerini tamamlamışlardır. Göztepe kadromuzdaki uzmanlarımızın bazıları yurtdışı bazıları ise Türkiye’nin akredite ve saygın üniversitelerinden mezun durumdadırlar. 

Ardından tüm Göztepe merkezli psikologlarımız psikoterapi ekollerinden en az birine yönelmiş ve gerekli eğitimleri saygın kurumlarda tamamlamışlardır. Her hafta Göztepe şubemizde düzenlenen süpervizyon toplantıları sayesinde psikologlarımız kendilerini devamlı geliştirmektedirler. Peki Göztepe psikolog ekibimiz hangi alanlarda çalışmaktadır?

göztepe psikolog desteğimiz hakkında bilgi almak için bize ulaşın

Bireysel Terapist Psikolog Göztepe Ekibimizdedir

Bireysel terapi, kişinin kendi ruhsal sorunlarını tek başına psikoloğu ile görüşmeler gerçekleştirerek yenmesine yönelik bir psikoterapi türüdür. Göztepe ekibimizdeki her uzmanın bireysel terapi yetkinliği vardır. Bireysel terapinin de elbette farklı alanları mevcuttur. 

Psikolojik bozukluklar olarak da adlandırabileceğimiz depresyon, yaygın anksiyete, sosyal fobi, panik atak, özgül fobi, obsesif kompulsif bozukluk ve travma sonrası stres bozukluğu en sık çalıştığımız alanlarımız arasındadır. Ayrıca Göztepe psikolog ekibimizce ilişki sorunları, kişilik bozuklukları, duygudurum bozuklukları, bağımlılık ve DEHB gibi pek çok ruhsal sorun da uygun psikoterapi ekolleriyle çalışılmaktadır. 

Bireysel terapi alanına elbette cinsel sorunları da katmamak olmaz. Cinsel sorunlarla çalışan Göztepe psikologları cinsel terapi eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve bu alanda kendisini geliştirmiş uzmanlardır. Bireysel terapide Göztepe psikologlarımız farklı terapi ekolleriyle de çalışmaktadır. Örneğin; kişilik bozuklukları için şema terapi adını verdiğimiz terapi ekolü çok daha iyi destek sunarken depresyon ve anksiyete bozuklukları için bilişsel davranışçı terapi çok daha etkilidir. 

Göztepe şubemizin çalışanları ayrıca psikodinamik modelle de çalışmakta ve farklı tekniklerden de yararlanmaktadırlar. Bu noktada elbette kişinin psikoloğunu seçerken Göztepe ekibimizin özgeçmişlerine bakmasını öneririz ancak uzmanlar arasında kararsız kaldıysanız asistanımız size yardımcı olabilir. 

Böylece siz de size en uygun Göztepe psikolog seçeneğiyle ruhsal değişim yolculuğuna başlayabilirsiniz. İstanbul Kadıköy şubemizle iletişime geçerek bu noktada yardım alabilirsiniz. Peki bireysel terapi dışında Göztepe ekibimizde hangi alanlarda çalışılmaktadır?

göztepe psikolog ekibimiz çift terapisi desteği sunar

Çift Terapisti Psikolog Göztepe Ekibimizdedir

Aradığınız çift terapisi uygulayıcısı psikolog İstanbul Kadıköy şubemizde bulunmaktadır. Üstelik aile ve çift terapisi desteği sunan farklı uzmanlarımız farklı terapi ekolleriyle çift sorunlarına eğilmektedirler. Göztepe ekibimizdeki uzmanlarımızdan birisi Gottman çift terapisi ile aile ve çift sorunlarına çözüm bulma konusunda danışanlarına destek sağlar. 

Öte yandan, Göztepe şubemizin uzmanlarından bir diğeri ise Duygu Odaklı Çift Terapisi yöntemini kullanarak danışanlarını duygu odaklı şekilde değerlendirmektedir. Gottman çift terapisi ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYIN. Çift sorunları hafife alınmayacak öneme sahip ruhsal sorunlardır. 

Çoğu çift ne yazık ki günümüzde aile ve çift terapisine başvurmadan boşanma kararı almakta ve aile kurumu bu şekilde dağılmaktadır. Bu karardan dolayı bazen partnerlerin kendisi bazen de çocuklar olumsuz şekilde etkilenmekte ve aslında çifti bağlayan sorun yavaş yavaş toplumsal bir sorun haline gelmektedir. 

Bu nedenle Göztepe ekibimizde birden fazla aile ve çift terapisti bulunmakta ve tüm terapistlerimiz çiftlere standartlar doğrultusunda en iyi desteği sunmaya çalışmaktadırlar. Evlilikte veya ilişkilerde sorunlar ve çatışmaların olmasından ziyade bu sorun ve çatışmalara doğru şekilde müdahale edilememesi problem teşkil eder. 

İki farklı bireyin hiç tartışma yaşamadan veya sorunları olmadan bir ömrü birlikte geçirmesi mümkün değildir. Ancak doğru iletişim becerileri geliştirilmesi ve sorunlara yönelik çözümlerin geliştirilme şekillerinin değiştirilmesi profesyonel destek ile mümkün olabilir. Bu nedenle eğer çift terapisi konusunda destek almak isterseniz Göztepe psikolog kadromuzun size yardımcı olmaya hazır olduğunu unutmamalısınız.

göztepe psikolog fiyatları

Mentalium Göztepe Psikolog Fiyatları

Psikoterapi yeri geldiğinde birkaç seans süren yeri geldiğinde ise birkaç ay süren bir ruhsal değişim sürecidir. Bu süreçte elbette pek çok belirleyici vardır. Kişinin terapi sürecinden beklentileri, değişimin hangi aşamasında olduğu, demografik özellikleri, hangi terapi ekolüyle çalıştığı ve yaşadığı ruhsal sorun bu sürecin gidişini belirler. 

İşte psikolog fiyatları ve seans ücretleri de bu noktada karar verme aşamasını etkiler. Ülkemizde sosyal sigortaların psikoterapi sürecini karşılamadığını göz önünde bulundurursak pek çok insan bu süreçte ne kadar harcama yapacağını da hesaplamak istemektedir. Aslında bu düşünce oldukça doğrudur. 

Psikoterapi süreci sebep ne olursa olsun uzman ve psikoloğun ortak kararı olmadıkça yarıda kesilmemesi gereken bir değişim basamağıdır. Bu nedenle kişilerin bu süreci planlaması da oldukça değerlidir. Bundan dolayı Göztepe kadromuzdan destek almak isteyen danışan adaylarının da İstanbul psikolog ücretleri ile ilgili araştırmalar yapması doğaldır. Peki İstanbulda psikolog ücretleri nasıldır? 

Kadıköy psikolog ücretleri ile ilgili nasıl bir ücretlendirme aralığı mevcuttur? İstanbul genelinde psikolog fiyatları aynı Göztepe psikolog fiyatları gibi değişiklik göstermektedir. Bu noktada psikoloğun tecrübesi, donanımı, aldığı eğitimler, hangi alanda çalıştığı ve hangi ekolü kullandığı belirleyicidir. 

Bir başka deyişle, birbirinden çok farklı psikolog seans ücretleri ile karşılaşabilirsiniz. Hatta Göztepe psikolog ekibimizde dahi bireysel ve çift terapisi arasında da ücretlendirme farklı olmaktadır. Bunun için yapmanız gereken İstanbul psikolog fiyatları ile ilgili iletişim numaralarımızdan asistanımızla görüşerek destek almaktır.

göztepe psikolog

Neden Aradığınız Psikolog Kadıköy Göztepe Şubemizde Olabilir?

Herkesin psikoterapi sürecinden elbette farklı beklentileri mevcuttur. Bu beklentileri karşılama noktasında ise beraber hedefler konulması önerilir. Hedeflere beraber yürürken bir danışan ile terapist arasındaki en önemli unsurlardan bir tanesi iş birliğidir. Peki iş birliği için ne gerekir? 

Bunu bir ortaklık olarak görürsek karşılıklı güven esas unsur olmalıdır. Demek ki bir psikolog ile görüşmek için girişimde bulunduğunuzda en çok arzuladığınız şey ona güvenebilmektir. Güven duygusunu kazanabilmek ve yeni tanıdığınız birine güvenebilmek çok da kolay değildir. 

Güven duygusunun oluşumu önemlidir çünkü güvenmediğiniz bir ortak ile yola çıkamadığınız gibi ona sorunlarınızı da anlatmak istemezsiniz. Güven esası aslında psikoterapide etik kurallarla zaten altı çizilmiş bir konudur. Eğer siz psikoloğunuza güvenmek istiyorsanız, psikoloğunuzun da size güven verebilecek etik değerlere riayet ediyor olması gerekmektedir. 

Göztepe psikolog ekibimizin etik kurallara uygun hareket ettiğini gönül rahatlığı ile söylemekteyiz. Bunun için de ilk kez görüşmeye geldiğinizde Göztepe psikolog kadromuz içinde sizinle görüşmelere başlayacak olan uzmanımızla tanışmadan önce bir onam formunu imzalamanız gerekir. 

Siz formu imzaladıktan sonra Göztepe psikoloğumuz da formu aynı sizin gibi imzalayacak ve karşılıklı sorumluluklarınızı kabul etmiş olacaksınız. Peki bu formda neler var? Etik değerlere özen gösteren ve danışanlarını suiistimalden korumaya çalışan tüm psikologların uyguladığı şekli ile bazı kurallar ve sorumlulukların kabulü söz konusudur. 

Göztepe psikolog ekibimizin üyesi bu kurallara uyacağını size bu şekilde kanıtlamış olur. Bu formun varlığı bile aslında Göztepe şubemizde etik değerlere ne derece önem verildiğinin göstergesidir. Göztepe psikolog kadromuzdaki uzmanlarla görüşmeye başladığınızda anlattığınız her şey artık sadece siz ve uzmanınız arasında kalacaktır. 

Ne olursa olsun kimlik bilgileriniz ve anlattıklarınız başkalarıyla paylaşılmayacaktır. Üstelik Göztepe psikolog ekibimiz sadece yabancılara değil aynı zamanda aile üyelerinize karşı dahi bu kuralı uygulamaktadır. Peki bu kuralı hangi durumlarda çiğnemek zorunda kalırız? 

Aslında Göztepe psikolog kadromuzun da bu noktada sadece hukuki sorumlulukları dikkate aldığını belirtmek isteriz. Eğer bir cinayet planı ya da toplumsal bir katliam planı yapıyor ve bunu Göztepe psikolog kadromuzdan bir uzman ile paylaşıyorsanız, artık bu durum gerek sizin gerekse toplumun can sağlığını ilgilendirdiği için bu durum emniyet birimleriyle ve ailenizle paylaşılacaktır. 

Bunun dışında eğer intihar vb. bazı girişimleriniz mevcutsa bu durumda size ulaşabilecek bir yakınınızla iletişim kurulabilir. Peki bunun dışındaki şeyler Göztepe psikolog kadromuz tarafından neden kimseyle paylaşılmaz? Bu sorunun cevabı aslında çok açıktır. Karşılıklı güven esası. 

Konuştuğunuz her şey ve anlattıklarınızın tamamının terapi odasında kalacağından kesinlikle emin olabilirsiniz. Güven ve etik değerler önemlidir elbette ancak Göztepe psikolog kadromuzdan destek almanız için tek kriter değildir. Ayrıca uygun ücretli psikolog arayışınız mevcutsa Göztepe şubemizdeki pek çok uzman size yardımcı olacaktır. 

Psikoterapi süreci aslında tüm insanlık için bir lüks değil bir ihtiyaç halindedir. Ancak ne yazık ki ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar sebebiyle Göztepe psikolog arayışındaki pek çok kişi yüksek seans ücretleri olan psikologlarla karşılaşmaktadır. Ancak Mentalium Psikoloji Kadıköy Göztepe şubesinde herkese uygun terapi koşullarını sağlamak amacıyla uygun ücretli terapi desteği sunmaktadır. 

Bu noktada Kadıköy Göztepe psikolog seçeneklerini araştırdığınızda ücretlendirmenin gayet makul şartlarda olduğunu fark etmiş olacaksınız. Peki başka neden aradığınız psikolog Göztepe şubemizde olabilir? Bu nedenlerden bir tanesi de Göztepe şubemizin uzmanlarının pek çok farklı ruhsal bozuklukla çalışabiliyor oluşudur. 

Göztepe psikolog kadromuzun üyeleri hem bireysel hem de aile çift terapisi alanında destek sunmaktadırlar. Bireysel terapide birden çok terapi ekolü ile birlikte çalışılmakta ve gerekli yönlendirmeler asistanımız aracılığıyla size ilk kez randevu ayarlarken yapılabilmektedir. Böylece hangi uzmanın hangi alanda daha tecrübeli olduğunu daha net bilen asistanımız sizi bu konuda daha iyi yönlendirmiş olacaktır. 

Göztepe psikolog kadromuzda her yaş grubundan bireyle ruhsal destek süreci işlenmektedir. Göztepe çocuk psikoloğu, Göztepe ergen psikoloğu ve Göztepe psikolog ekibimizin tamamı yetişkin terapisti olarak psikolojik destek sürecini gerçekleştirmektedir. 

Bu konuda hangi yaş grubuna yönelik hangi uzmanla görüşeceğiniz konusunda asistanımız size yönlendirmelerle yardımcı olacaktır. Bu bilgiler ışığında eğer siz de Göztepe psikolog ekibimizden ruhsal destek almak isterseniz, hemen bize ulaşabilirsiniz.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.