Skip to content Skip to footer

5 Soruda Çift Terapisi Nasıl Uygulanır?

Çift terapisi son yıllarda artan boşanma oranlarıyla birlikte ilişkiyi tekrar canlandırabilmek için hızla yayılan bir psikoterapi modelidir.

Çift terapisi İstanbul gibi yüksek nüfuslu şehirlerde önemli destek taleplerinden birini oluşturur ve toplumun aile yapısına da önemli katkılar sunar.

Aile ve çift terapisi yalnızca boşanmak üzere olan çiftler değil aynı zamanda ilişkiyi daha kaliteli yaşamak isteyen partnerlerin de başvurduğu bir destek türüdür.

Çift terapisi eğitimi olan ruh sağlığı profesyonelleri tarafından uygulanmakta olup birçok türü vardır.

İşte bu noktada çift terapisi ile ilgili sıkça sorulan soruları bir araya getirdik ve cevapları sizin için derledik.

Kadıköy veya Şişli şubemizdeki çift terapisti olan profesyonellerimizden destek almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çift Terapisi Nedir?

Evlilik çatışması, insan hayatındaki en sıkıntılı sorunlardan biridir.

Her evlilikte birtakım sorunlar olur ancak sorunlar çiftlerde derin hayal kırıklıklarına yol açabilir ve evliliğin devamını tehlikeye atabilir.

Ancak aile çift terapisi aracılığıyla bu olumsuz gidişatı tersine çevirmek mümkündür.

Çiftler, problem çözme becerilerini geliştirerek bunu kendi başlarına başarabilirler, ancak genellikle profesyonel yardıma ve aile terapisi için desteğe ihtiyaç duyulur.

Hiçbir evlilik mükemmel değildir. Hemen hemen tüm çiftler evlilikleri boyunca zaman zaman çift terapisti yardımına ihtiyaç duyarlar.

Evlilik terapisi almak için sorunlu bir evlilik içinde olmanıza gerek yoktur.

Ülkemizde henüz daha yaygın olmamakla birlikte, yurtdışında evlilik yapan pek çok çift, ilişkilerini daha da geliştirmek için evlilik danışmanlığı alır.

Ayrıca sorunların ortaya çıkmasını önlemek için evlilik danışmanlığı almakta veya ilişki geliştirme programlarına katılmaktadır.

Yoğun çatışmalı evlilikler, çoğu insanın evlilik iniş çıkışlarından farklıdır.

Sorunlu bir evlilikte, bir ilişkideki hayal kırıklığı geçici değil süreklidir ve insanlar evliliklerinden derin bir memnuniyetsizlik duyarlar.

Bu tür evliliklerde şiddetli tartışmalar sık sık ve giderek daha yoğun hale gelir.

Tartışmak çözüme götürmez, sadece tükenmişliğe yol açar. Ancak sorunlu evliliklerdeki ilişkiler her zaman tartışmalı değildir.

Bazı evliliklerde kavga olmaz ama ilişki kaliteli değildir ve eşler birbirinden tamamen kopmuştur.

Tüm temaslarını keserler, birbirleri için bir şeyler yaparlar ve evlilik durumları kötüleşmeye devam eder. Çift terapisi işte bu dereceye gelmeden asıl devreye girmelidir.

Sıkça çözülmeyen tartışmalar, olumlu duyguların kaybı, arkadaşlık, seks ve canlılık kaybı evlilikteki aile terapisi ihtiyacı olan sorunlara işaret eder.

Genel olarak, kötü ebeveynlik, şiddet ve ayrılığın evlilikte büyük sorunlara ve yüksek boşanma riskine sahip olduğu söylenebilir.

Çift çatışmasını konuşmak için yasal olarak evli olmanız da gerekmez. Uzun süreli ciddi ilişkilerde bu tür problemler için çift terapisi gerekebilir.

Bu noktada Mentalium Psikoloji Kadıköy ve Şişli şubelerinde çift terapisti olan profesyonellerimizle size destek sunmaktadır.

Ne Zaman Çift Terapisi Tavsiye Edilir?

Evlilik sorunları genellikle iletişim, problem çözme, akıl yürütme, duygusal yakınlık ve cinsellik gibi konularda ortaya çıkar.

Çift çatışmaları genellikle evliliğin gereklerini tam olarak anlamayan, sağlıklı iletişim kurmayı, iş birliği ve destek sağlamayı öğrenmemiş kişiler arasındaki ilişkilerde ortaya çıkar.

Bu tür kişilerle ilişkiler, ilişkinin erken romantik dönemlerinde bir süreliğine iyi gidebilir.

Birçok çift üzerinde yapılan araştırmalar, evliliğin erken dönemlerinde evlilik çatışması ve ayrılık riskinin yüksek olduğunu gösterir.

Ancak çocuklar doğduktan, ergenlik çağına girdikten veya evden ayrıldıktan sonra da çatışmalar artar.

Çift terapisi gerektiren çift sorunları, kişisel sorunların (alkol veya madde bağımlılığı gibi) doğrudan bir sonucu olabilir ve hatta evlilik iyi gidiyor gibi görünebilir.

Şok edici olaylar bile bir evliliği zorlamak için yeterli olabilir. Örneğin, mutlu olan evli çiftler evlilik dışı travmatik olaylardan daha iyi kurtulaqbilir.

Ancak devam eden sorunları gizlice yaşayan çiftlerin daha olumsuz sonuçları olması muhtemeldir.

Cinsel sorunları tedavi etmek için de çift terapisi gerekebilir çünkü seks ve evliliğin ikisi de birbiriyle ilişkilidir.

Çift sorunları cinsel yaşamınızı etkileyebilir ve cinsel sorunlar tüm evliliğinizi etkileyebilir.

Araştırmalar, cinsel işlev bozukluğu ve çift sorunlarının her zaman olmasa da sıklıkla birlikte gittiğini gösterir.

Cinsellik iki kişi arasındaki bir ilişkidir ama bu ilişkide duygular günlük iletişimin aksine sadece sözel olarak değil fiziksel olarak da ifade edilir.

Dolayısıyla bu alandaki sorunların iletişimsiz çözülmesi düşünülemez.

Bir eşin cinsel sorunları evliliğin geri kalanından ayrı bir konu olsa bile sorunun çözümü için aralarındaki uyum ve iş birliğine ihtiyaç duyulur ve bu iletişim çift terapisi ile sağlanır.

Çocuğunuzun sorunlarını tedavi etmek için de çift terapisti ile görüşmeniz gerekebilir. Eşler arasındaki kaygılar ve gerginlikler çocukları doğrudan etkiler.

Bu nedenle, bir çocuğun psikolojik veya psikiyatrik sorunlarını tedavi etmek için, ebeveynlerin çift sorunlarını ortadan kaldırmak gerekir.

Araştırmalar, ebeveynleri arasında çatışmaya maruz kalan çocukların davranışsal ve duygusal sorunlar yaşama olasılığının daha yüksek olduğunu göstermektedir.

Bu durum sosyal ilişkileri de etkiliyor hale gelir. Çocuklar iletişim ve problem çözmede ebeveynlerini taklit ederler.

Bu nedenle çocukların sağlıklı olması için evliliğin sağlıklı olması gerekir.

Çocuğun sorunları anne babanın evlilik ilişkisinden bağımsız olarak ortaya çıksa da tedavi sürecinde anne babanın ortak hareket etmesi gerekir.

Zaten bu da iyi bir ilişki ve iş birliği için oldukça etkilidir. Çift terapisi bu noktada işe yaramaktadır. Stresli bir evlilik, taraflar üzerinde oldukça olumsuz bir etkiye sahiptir.

Ağrı, üzüntü, kaygı, gerginlik ve depresyon gibi sorunlara neden olur. Araştırmalar, devam etmesi durumunda fiziksel sağlık üzerinde de olumsuz bir etkisi olabileceğini gösteriyor.

Özellikle çatışmanın yüksek olduğu durumlarda aileler üzerindeki etkisi de şiddetli hale gelir.

Çatışmalı evliliklerde yetişen çocukların diğer çocuklara göre daha fazla sorun yaşadıkları gözlemlenmiştir.

Evlilik yürümüyorsa ve önlem alınmazsa, durum bir evliliği sona erdirebilecek bir domino taşının çökmesine dönüşebilir.

Çift Terapisi İstanbul Kadromuzda Nasıl Uygulanır?

Çift terapisi İstanbul merkezli iki şubemizde de uygulanmaktadır.

Çift terapisi Kadıköy şubemizde olduğu gibi Şişli şubemizde de partnerlere psikolojik destek sunmak amacıyla uygulanmaktadır.

Çift terapisi İstanbul genelinde pek çok bireysel çalışan çift terapisti ve İstanbul genelindeki psikolojik danışmanlık merkezleri bünyesinde uygulanmaktadır.

Peki çift terapistleri hangi yöntemleri kullanmaktadır. Şimdi çift terapistlerinin uyguladıkları modeller hakkında bazı değerlendirmelerde bulunalım.

Gottman Çift Terapisi

Gottman Çift Terapisi, çift terapisinin araştırmaya dayalı bir terapi yöntemidir.

Bir çift terapisi uygulaması olan Gottman Yöntemi, John Gottman’ın 1970 yılında başlayan ve günümüze kadar devam eden bilimsel araştırmalarına dayanmaktadır.

Bu yöntem, dünyanın ilk ve en kapsamlı çift çalışmasına dayanmaktadır. Gottman terapisi 35 yıllık bir araştırmanın sonucudur.

Çift terapisi uygulayıcısı olan John ve Julie Gottman tarafından geliştirilen Gottman Metodu, etkinliği ve geçerliliği kanıtlanmış, çift ve ilişkiler için dünyanın en kapsamlı terapisidir.

Bu yöntem, çiftlere bir ilişkide arkadaşlığı ve samimiyeti derinleştirmek için ihtiyaç duydukları benzersiz becerileri öğretmeyi amaçlar.

Çözülebilir sorunları ele almanın, ‘donmuş’ (veya kalıcı) sorunlar üzerinde diyalog kurmanın ve çatışmaların verimli bir şekilde yönetilmesini sağlamanın bir yolunu sunar.

Her çiftin ilişki dinamikleri ve ilişki DNA’sı benzersizdir ve birbirinden farklıdır. Gottman terapisi seanslara katılan çiftlere özeldir.

Tedavi hedefleri her çift için farklılık göstermekle birlikte, yaşanan kısır döngüleri tespit etmek ve bu kısır döngüleri olumlu olanlarla değiştirmek üzerine kuruludur.

Doğru ve yanlışın belirlendiği ve terapistin arabulucu olarak hareket ettiği anlayışının aksine, terapist, partnerin ihtiyaçlarına ve görünen kısır döngüye odaklanır.

Böylece partnerin bu ihtiyaçları karşılama yaklaşımına odaklanır. Çift terapisi teknikleri Gottman terapisinde bu yönde çalışır.

Aynı mesafede insanlarla değil ilişkilerle ilgilenmek amaçlanır. İlişki bu noktada ön plandadır. 

Süreç, bilimsel olarak kanıtlanmış değerlendirme araçları, yapılandırılmış eşli ve bireysel değerlendirme görüşmeleri ile başlar.

Çift terapisti seansları farklı şekilde planlayabilir. İlk randevu için her iki partnerin de seansta bir araya gelmesi beklenir.

Ardından, bir sonraki seansta, her bir kişinin bireysel sürecini değerlendirmek için her bir danışan için ayrı ayrı bir veya iki seans düzenlenir.

Değerlendirme sürecinin son aşaması, partnerin ilişki değerlendirme testine verdiği yanıttır.

Birkaç saat süren derinlemesine değerlendirme testinin ardından, ilişki terapisi süreci, geri bildirim ve mevcut verilerin değerlendirilmesine dayalı bir tedavi planı süreci ile başlar.

Terapi seansından sonra çift ile düzenli olarak görüşmeler yapılır. 6 veya 12. ayda, tedavi sonrası ilişkinin şekli hakkında bir takip görüşmesi planlanabilir.

Bu takip görüşmelerinin amacı, tedavi sonrası ilişki sorunu yaşayan çiftlerin oranını azaltmak ve gerekli müdahalelerin yapılmasını sağlamaktır.

Çift terapisi seanslarının süresini belirleyen faktörler, başlangıçta belirlediğiniz hedefler, süreçte eklenen yeni hedefler ve bir çift olarak ihtiyaçlarınızdır.

Kliniğimizde, tedavi sırasında ilerlemeyi kontrol etmek için düzenli değerlendirmeler yapıyoruz.

Bu aşamalarda, gerekirse yeni planlar ve ara hedef belirlemeler, yalnızca ileriye giden yolu netleştirmekle kalmaz.

Aynı zamanda partnerinizi ve terapistinizi hedefleriniz konusunda güncel tutar.

Ara değerlendirmenin en iyi yanı, başlangıçtan itibaren bir çift olarak ne kadar yol kat ettiğinizi göstermesidir.

Çiftlerin karşılaştıkları sorunlar benzer olsa da çiftlerin ilişki dinamikleri çok farklıdır.

Terapistin çiftle yaptığı değerlendirme görüşmesinden sonra oluşturduğu tedavi planının süresi önceden tahmin edilemez. 

Süreyi belirlemede kurulan ilişkinin gücü sürecin sorunsuz ilerlemesi için kritik öneme sahiptir.

Duygu Odaklı Çift Terapisi

Duygu Odaklı Çift Terapisi, 1980’lerde Susan Johnson ve arkadaşları tarafından geliştirilen bağlanma teorisine dayanan etkili bir terapidir.

Bu öncelikle çift terapisinde kullanılan bir yöntemdir, aynı zamanda aile ve bireysel terapide de kullanılır.

Yaşanan duygulardan yola çıkarak çiftlerin sorunlarını çözmeyi amaçlar. Duygu Odaklı Çift Terapisi der ki, bir ilişkide mücadele eden çiftler bir kısır döngü içinde sıkışıp kalırlar.

Örneğin, eşim beni eleştirdiğinde kendimi geri çekerim. Ben geri çekildiğimde karım beni daha çok eleştirir.

Böyle durumlarda terapistin temel kaygısı çiftin ve köklerini bulmanın olumsuz bir döngü olup olmadığıdır.

Öfke, korku ve çaresizlik gibi duyguları tanımlama konusunda  yardımcı olur.

Bir sonraki aşamada çift terapisti, çiftlerin bu duyguları açıkça paylaşmalarına ve işlevsel davranış kalıpları geliştirmelerine yardımcı olur.

Duygusal odaklı çift terapisi son 10-15 yılda oldukça ön plana çıkmıştır. Bu tedavinin olumlu etkileri çok sayıda çalışma ile kanıtlanmıştır.

Araştırmalar, çiftlerin %90’ının daha az sorun yaşadığını ve çiftlerin %70-75’inin sorunlarını çözdüğünü gösterir.

Duygusal odaklı çift terapisi dünya çapında birçok özel ve hastane kliniğinde ve üniversite eğitim merkezlerinde uygulanmaktadır.

Mentalium Psikoloji Kadıköy ve Şişli şubelerimizde de çift terapisi seanslarında bu yöntem kullanılmaktadır. İstanbul çift terapisti kadromuzun sık sık kullandığı bir ekoldür.

Çeşitli kültürlerden çiftler tarafından kullanılır. Duygusal odaklı çift terapisinin depresyon, travma sonrası stres bozukluğu ve kronik hastalıkların tedavisinde de etkili olduğu gösterilmiştir.

Duygusal odaklı çift terapisi, çiftlerin acılarının ve aşklarının açık bir şekilde kavramsallaştırılmasıdır.

Bu kavramsallaştırma, deneye dair araştırma yoluyla evlilik sorunlarını ve yetişkin bağlanmasının doğasını destekler.

Danışanlarla iş birliği içinde ve saygılı bir şekilde uygulanan duygusal odaklı çift terapisi, deneyimsel teknikleri yapılandırılmış sistemik müdahalelerle birleştirir.

Değişim stratejileri ve müdahaleler açıktır. Değişim sürecinin ana adımları 9 adımda ve değişimin 3 aşamasında anlatılmaktadır.

Duygusal odaklı çift terapisi, 20 yılı aşkın deneylerle yapılan araştırmalarla doğrulanmıştır. Değişimin süreçleri ve nedenleri üzerine de araştırma yapılır.

İmago Çift Terapisi

Imago İlişki Terapisi olarak da adlandırılan İmago Çift Terapisi, ilişki çatışmalarına odaklanan bir tedavidir.

Çatışmanın koordinasyon eksikliğinden değil, çok özel çocukluk durumlarından kaynaklandığını savunur.

Çift terapisi gören çiftler, aşk ilişkilerinde çatışmayla nasıl başa çıkacaklarını öğrenmektedirler.

Daha sonra, bağlarını güçlendirerek ve ilişkilerinin daha derin bir seviyesinde bağlantı kurarak birlikte iyileşip büyüyebilirler.

Bu anlayışa göre çocukken birçok kez eleştirildiyseniz, yetişkin olarak eleştiriye aşırı duyarlı olabilirsiniz.

İmago çift terapisinin temeli, ilişkilerin en iyi şekilde karşılıklı iyileşmeye odaklandıklarında tedavi edildiği anlayışıdır.

Yetişkin ilişki terapisi 1970’lerin sonunda geliştirilmiştir. Genellikle ebeveynler ve diğer bakıcılarla erken etkileşimlere dayanır.

Bu erken ilişkiler, gerçek aşkın ne olduğuna dair kişisel bir anlayış yaratır.

İhtiyacınız olan sevgiyi aldığınızdan ve her etkileşimde güvende olduğunuzdan emin olmak için modeller geliştirirsiniz. Bu kalıpları hayatta kalma kalıpları olarak düşünebilirsiniz.

İmgelerin ardındaki teori, ebeveynleriyle olan duygusal ve psikolojik deneyimlerinin oldukça etkili olduğunu göstermektedir.

O denli etkilidir ki yetişkinliklerinde imagolarıyla tanışmak için bilinçsizce benzer düşünen insanları ararlar.

Ebeveynlerle hem olumsuz hem de olumlu etkileşimleri yetişkin ilişkileri için gerekli olarak ilişkilendiririz.

Bu şekilde, çocukken ifade etmenize izin verilmeyen nitelikleri yerine getirebilirsiniz.

Kendimizi nasıl gördüğümüz, kendimizi başkalarının gözünden nasıl gördüğümüzle başlar. Çoğumuz kim olduğumuzu ebeveynlerimiz aracılığıyla biliriz.

Büyüdükçe ve kendi kimliğimize dair bir duygu geliştirdikçe, ebeveynlerimizin dışında bireyler olarak kim olduğumuzu öğreniriz.

Ne istediğimizi, neden istediğimizi, neye ihtiyacımız olduğunu ve kimden ne beklediğimizi anlamak için genellikle zaman ayırmayız.

Ancak partnerinizle nasıl ve neden ilişki kurduğunuzu anlamak için zaman ayırmak, daha derin bir bağlantı ve memnuniyete yol açan iç görüler sağlamaya yardımcı olabilir.

Geçmişteki kin ve incinmeler, yetişkinlikte romantik veya yakın ilişkilerde yüzeye çıkar.

Yetişkin çift terapisi konseptinin eşleri birbirlerini tanıdıkları için seçmek olduğu düşünüldüğünde bu mantıklıdır.

İmago Çift Terapisi aslında uzun süreli ilişkilerde çiftlere uygulanabileceği düşüncesiyle geliştirilmiştir.

Ciddi ilişkiler içinde olmayanlar, yetişkin terapisinin davranış kalıplarını değiştirebileceğini ve kendilerine ihtiyaç duyduklarını vermeyen eşleri tekrar tekrar seçebileceklerini keşfederler.

İmago Terapi bize geçmiş travmaların ve ilişki güvensizliklerinin mevcut ilişkileri nasıl etkilediğini öğretir.

Bir sonraki ilişkinizde daha güvenli ve sağlıklı hissedebilmeniz için nasıl iyileşeceğinizi öğrenmenize yardımcı olabilir.

Çift Terapisi Fiyatları Nedir?

Çift terapisti ile görüşmeye karar veren çiftler bir yandan da seansların ne kadar süreceği ve nasıl bir maddi sürece dahil olacaklarını da düşünürler.

Çift terapisi fiyatları birçok farklı değişkene bağlı olarak farklılıklar gösterebilir. Çift terapisti ofisinin bulunduğu konum dolayısıyla bile seans ücretleri açısından değişiklik gösterebilir.

Bunda elbette psikoloğun giderlerinin de önemli payı vardır. Örneğin; çift terapisi Kadıköy ilçesinde ise farklı seans ücretlerine sahipken Şişli çift terapisi fiyatları ise farklı olabilir.

Ayrıca çift terapistinin hangi çift terapisi eğitimlerini aldığı da önemlidir. Duygu odaklı çift terapisi fiyatları farklı olabilirken Gottman çift terapisi ücretleri farklı olabilir.

Bu noktada en iyi bilgiyi merkezimizle iletişime geçerek edinebilirsiniz.

Aldatıldım, Çift Terapisi Almalı Mıyım?

Birçok çift araştırmacısı, aldatmanın başa çıkılması en zor sorunlardan biri olduğunu bulmuşlardır.

Yapılan bir araştırma, aldatılan kişilerin travma sonrası stres bozukluğu belirtileri gösterdiğini dahi bulmuştur.

Olumsuz düşünceler, o anı hatırlatan görüntüler, depresif ruh halleri, psikotik semptomlar, uyuşukluk, tekrarlayan kabuslar ve travma sonrası benzer semptomlarını sergiledikleri görülür.

Aldatma, sorunlu ilişkilerin bir sonucu olarak görülse de mutlu ilişkilerde de görülür.

Evlilikte aldatmanın sebepleri arasında evlilikte çözülmemiş sorunlar, özgüven eksikliği ve sadakatsizliğe tahammül sayılabilir.

Aldatma aynı zamanda aşk, romantizm ve seks bağımlılığının bir işaretidir. Seks bağımlıları, orgazm kaygısını hafifletmeye takıntılıdır.

Aldatmayı bir statü gururu kaynağı olarak görebilirler ve kendilerini suçlu hissetmeyebilirler. Güçlü bir duygusal ilişkinin bir örneğidir ve evlilikte sorunlara neden olabilir.

Aldatılmayı öğrendikten sonra, bir ilişkinin en rahatsız edici yanı güvendir. Güven, herhangi bir ilişkinin temelini oluşturan en önemli düzeydir.

Bu nedenle ikinci ilişki devam ederken herhangi bir terapi başlatılmaz. Çift terapisinde diğer ilişkilerin sona ermesi çok önemlidir.

Güven oluşturmak zaman alır. Bazen güven yeniden tanımlanır ve insanlar ilişkilerin gerektirdiği yeni kuralları birbirlerine aktarırlar ve iki taraf da uyum sağlamaya çalışır.

Bir ilişkide davranışın gelişmesi zaman alır. Bazen eksik olur, bazen hiç olmaz, bazen fazla olur ama dengelenir ilişki boyunca.

Her iki durumda da sonraki şüphe genellikle bir ilişkide kemiren bir kurt olma potansiyeline sahiptir. Diğer kişiye durumu düzeltmesi için bir şans vermemek çok zor olacaktır.

Aldatan partner ise sürekli olarak kendilerini aklamaya, güveni yeniden inşa etmeye ve aldattığı partnerin olumsuz duygularıyla boğuşmaya çalışmaktadır.

Bir yandan, bir ilişkiyi kaybetmenin stresi onun üzerinde baskı oluşturabilir. Birden çok düzlemde olmak kişiyi çok zor ve yorucu yapar.

Aldattıktan sonra güçlü bir ilişkiyi yeniden kurmak çift terapisi ile mümkündür. Geriye kalan tek şey sıfırdan yeni bir evlilik kurmaktır.

Kurulan yeni ilişkide her iki taraf da birbirleriyle daha derin bir bağ geliştirebilir ve eskisinden daha yakın hale gelebilir.

Aldatmak her zaman evliliklerin sonlanacağı anlamına gelmez. Ancak aldatılma sonrası da çiftin eğer aldatma süreci devam etmiyorsa bir çift terapisti ile görüşmesi gerekir.

İki tarafın da yaklaşımı birbirinden farklı olacağı için iki tarafın duyguları da birbirinden farklıdır.

Bu duyguları tanımak, yeniden tanımlamak ve iki tarafın da birbirine yeniden güven duygusunu oluşturması çiftin amaçları arasında olmalıdır.

Çift terapisi Kadıköy ve Şişli şubelerimizde bu temel esaslara uyarak dizayn edilen yöntemler doğrultusunda uygulanmaktadır.

Aldatılan bireyin yaşadığı öfke bazen bireysel destek planı oluşturulmasını da gerektirebilir.

Bu nedenle çift terapisinin bazı seansları iki partnerin de bireysel seanslarından oluşabilir.

Bu sürece Şişli çift terapisti ve Kadıköy çift terapisti kadromuzun uzmanları ile görüşmeye geldiğinizde başlayacaksınız.

Ayrıca bu seans planlamaları da çift terapisti tarafından size düzenli olarak aktarılacaktır.

Mentalium Psikolojik Danışmanlık Merkezi olarak çift terapisi Kadıköy ve Şişli merkezlerimizde sık sık uygulanan terapi ekollerinden birisidir.

Çift terapisi teknikleri konusunda uzman olan ve gerekli eğitimleri hem teorik hem de uygulamalı olarak tamamlamış çift terapistleri iki şubemizde de hizmet sunmaktadır.

Eğer siz de kendinize uygun bir çift terapisti arıyorsanız hem Kadıköy hem de Şişli şubelerimizden profesyonel destek alabilirsiniz.

Çift terapisi hakkında detaylı bilgi için merkezimizi arayabilirsiniz.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.