Skip to content Skip to footer
Klinik Psikolog Betül Savaş

Klinik Psikolog Betül Savaş

İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur öğrencisi unvanı ile mezun olan Betül Savaş lisans döneminde Umut Okulu projesi ile köy okullarındaki çocuklara atölyelerin düzenlenmesinde görev almıştır.

Ardından Sevgi Okulu projesi ile bir dönem boyunca Sevgi Okulu’nda çocuklara oyun ablalığı ve ödev ablalığı yapan Betül Savaş 3. sınıfın yaz döneminde Bursa İznik Devlet Hastanesi’nde bir ay kadar klinik staj gerçekleştirmiştir.

Daha sonra Mizmer Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde iki ay boyunca staj gerçekleştiren Betül Savaş aynı zamanda iki yıl çocuklara çevre bilinci kazandırma amacı ile yürütülen Çevreci Domates Çeri projesinde drama eğitmeni olarak aktif görev almıştır.

Sosyal psikoloji anabilim dalı öğretim üyeleri tarafından yürütülen gömülü teori çalışmasına başvurarak bu çalışmada asistan olarak görev alma şansı elde etmiştir.

İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinden Dr. Nermin Taşkale’nin bir dönem asistanlığını yapan Betül Savaş Nermin Taşkale’nin önderliğinde İstanbul Bahçelievler Kaymakamlığı Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan iki farklı kurumun kapanış raporunun hazırlanmasında görev almıştır.

Mezuniyetinden sonra Enstitü fabrika kuruluşunda gönüllü olarak alanla alakalı çalışmalarda rol alan Betül Savaş 2 yıl olarak planlanan ve Nermin Taşkale’nin yürütücüsü olduğu Psikoterapi Süreç Araştırması’nda yer almıştır.

Bu çalışmada danışanların ön test, son test ve batarya ölçümlerini yapmış ve danışanların süreç ölçümlerini gerçekleştirmiş olan Betül Savaş çeşitli kurumlarda stajyer psikolog olarak çalışmıştır.

450 saatlik aile danışmanlığı eğitimi programını başarıyla tamamlayıp aile danışmanlığı unvanını alan Betül Savaş profesyonel iş hayatına Mizmer Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde psikolog olarak başlamıştır.

Betül Savaş bu kurumda psikoterapist olarak çalıştıktan sonra Mentalium Psikoloji bünyesinde danışanlarına psikolojik destek sunmaya başlamıştır. Psikolog Betül Savaş şu anda çocuk, ergen ve yetişkin alanında psikoterapi desteği sunmaya devam etmektedir.

Klinik Psikolog Savaş'ın Aldığı Eğitimler

Aile Danışmanlığı- Ev Okulu Derneği

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi- Ev Okulu Derneği

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi – Gelişim Üniversitesi

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi- Ann Beckley Forest – Annıe Monaco Amerika Çocuk Travma Enstitüsü (Child Trauma Institute) ve Uluslararası Oyun Terapi Birliği (Association for Play Therapy)  -Prof. Dr. Ayten Erdoğan – Dr. Psk. Hale Kahyaoğlu Çakmakçı, Doç. Dr. Sevcan Karakoç- Emdr-Terapi Derneği

Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi- Ann Beckley Forest – Annıe Monaco Amerika Çocuk Travma Enstitüsü (Child Trauma Institute) ve Uluslararası Oyun Terapi Birliği (Association for Play Therapy)  -Prof. Dr. Ayten Erdoğan – Dr. Psk. Hale Kahyaoğlu Çakmakçı, Doç. Dr. Sevcan Karakoç-  Emdr-Terapi Derneği

Emdr Temelli Oyun Terapisi- Ann Beckley Forest – Annıe Monaco Amerika Çocuk Travma Enstitüsü (Child Trauma Institute) ve Uluslararası Oyun Terapi Birliği (Association for Play Therapy)  -Prof. Dr. Ayten Erdoğan – Dr. Psk. Hale Kahyaoğlu Çakmakçı, Doç. Dr. Sevcan Karakoç-  Emdr-Terapi Derneği

Filial Terapi- Ann Beckley Forest – Annıe Monaco Amerika Çocuk Travma Enstitüsü (Child Trauma Institute) ve Uluslararası Oyun Terapi Birliği (Association for Play Therapy)  -Prof. Dr. Ayten Erdoğan – Dr. Psk. Hale Kahyaoğlu Çakmakçı, Doç. Dr. Sevcan Karakoç-  Emdr-Terapi Derneği

Kum Tepsisi Terapis- Ann Beckley Forest – Annıe Monaco Amerika Çocuk Travma Enstitüsü (Child Trauma Institute) ve Uluslararası Oyun Terapi Birliği (Association for Play Therapy)  -Prof. Dr. Ayten Erdoğan – Dr. Psk. Hale Kahyaoğlu Çakmakçı, Doç. Dr. Sevcan Karakoç-  Emdr-Terapi Derneği

Çocuk Objektif Değerlendirme Testleri – Ev Okulu Derneği

Rorchach ve Tat Testi – Rorschach ve Projektif Testler Derneği

Dinamik Psikoterapi Temel Düzey Eğitimi – Prof. Dr. Doğan Şahin

Kabul ve Kararlılık Terapisi – Fatih Yavuz, Bağlamsal Bilimler ve Psikoterapi Derneği

Klinik Psikolog Savaş'ın Uyguladığı Testler

MMPI

Rorschach

Luisa Duss Psikanalitik Öyküler

C.A.T

Porteus Labirentleri

Kent EGY Testi

Frankfurter Dikkat/ Konsantrasyon Testi

Good Enough Testi

Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Gessell Gelişim Testi

Peabody Resim Kelime Testi

Metropolitan Okul Olgunluk Testi

Bender Gestalt Algı Testi

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.