Skip to content Skip to footer

4 Soru 4 Cevap: İstanbul Psikolog

istanbul psikolog

4 Soru 4 Cevap: İstanbul Psikolog

İstanbul psikolog ve psikiyatristlerin en yoğun hizmet sunduğu şehirlerin başında gelmektedir. Peki İstanbul psikolog seçiminde nelere dikkat etmelisiniz? İstanbul’daki psikologlar arasında nasıl seçim ve tercih yapmalısınız? İstanbul’da psikolog bulurken nelere önem vermelisiniz? İstanbul’daki en iyi psikologlar kimlerdir? 

Aradığınız psikolog İstanbul şubemizde ise hangi ruhsal destek alanlarında bizden destek alabilirsiniz? İstanbul klinik psikolog kadromuzda hangi yaş gruplarıyla çalışmaktayız? İstanbul psikolog tavsiye ve önerisi arıyorsanız ancak öneri bulamıyorsanız, kadromuzda hangi psikologları seçebilirsiniz? 

İstanbul psikolog fiyatları nelerdir? İstanbul’un en iyi psikologları ile görüşmek istiyorsanız, yazımızı okuyarak nelere göre karar verebileceğinizi değerlendirebilirsiniz. Eğer Mentalium İstanbul psikolog kadrosundan destek almak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

istanbul psikolog hizmetlerimiz

İstanbul Psikolog Hizmetlerimiz

Mentalium Psikolojik Danışmanlık Merkezi, İstanbul psikolog ekibiyle 2019 yılından beri İstanbul Kadıköy merkezli şekilde danışanlarına psikolojik destek sunmaktadır. Aradığınız psikolog İstanbul Avrupa yakası veya Anadolu yakasında ise size de ruhsal destek sunabiliriz. Peki merkezimizde kimler psikoterapi desteği sunmaktadır? 

İstanbul psikolog kadromuzun tamamı saygın üniversitelerin psikoloji bölümlerinden mezun olan uzmanlardır. İstanbul kadromuzda hem yurtiçi hem de yurtdışı üniversitelerden uzmanlar danışanlarına destek sunmaktadır. Uzmanlarımız İstanbul kadromuzda yer alabilmek için bazı psikoterapist koşullarını da karşılamaktadır. 

Dört yıllık üniversite eğitimlerinin ardından iki yıllık klinik psikoloji yüksek lisans eğitimlerini tamamlayarak uzmanlık unvanlarını almışlardır. Biraz önce de belirttiğimiz gibi İstanbul ekibimizin tüm üyeleri klinik psikolog unvanına sahiptirler. Elbette İstanbul kadromuzda psikoterapist olmak için bu kriterlerin karşılanması yetmez. 

Ayrıca en az bir psikoterapi ekolünde gerekli eğitimleri İstanbul’un en saygın eğitmenlerinden almışlardır. Tüm süpervizyon süreçlerini tamamlayan İstanbul ekibimizin üyeleri kurumumuzda her hafta gerçekleşen akran süpervizyonundan geçmektedirler. Ayrıca İstanbul psikolog kadromuzda farklı test eğitimleri bulunan uzmanlarımız da bulunmaktadır.

istanbul psikolog anadolu yakası randevu

İstanbul Anadolu Yakası Psikolog Hizmetlerimiz

Mentalium Psikoloji İstanbul Anadolu yakası psikolog kadromuzun üyeleri birbirinden farklı konularda psikolojik yardım sunmaktadır. Aradığınız psikolog İstanbul ekibimizdeyse, farklı yaş gruplarından bireylerle çalışan uzmanlar olduğunu belirtmek isteriz. Örneğin; kadromuzdaki iki psikolog İstanbul ofisimizde çocuklarla çalışmaktadır. 

Ergenlik dönemi öncesi çocuklarla çalışan iki uzmanımız da çocuk psikolojisi üzerine gerekli eğitimleri tamamlamış tecrübeli ve başarılı psikologlarımızdır. Çocuk danışanlarımızla bilişsel davranışçı terapi ve oyun terapisi üzerinden psikolojik destek sağlamaktadırlar. Mentalium İstanbul’da psikolog olarak destek sunan uzmanlarımızdan üçü de ergen psikoloğu olarak hizmet sunmaktadır. 

İstanbul psikolog kadromuzun tamamı aynı zamanda yetişkin psikoloğu olarak da psikolojik destek sunmaktadır. İstanbul Anadolu yakası psikolog ekibimizde yetişkin terapisinde çalıştığımız pek çok alan vardır. Depresyon, anksiyete bozuklukları (panik atak, sosyal kaygı bozukluğu, özgül fobi) ve obsesif kompulsif bozukluk İstanbul ekibimizin en çok çalıştığı ruhsal sorunların başında gelmektedir. 

Ayrıca İstanbul kadromuzda kişilik bozuklukları, bağımlılık, DEHB, ilişki sorunları ve genel ruhsal problemlerle çalışan uzmanlarımız da mevcuttur. Bunlar İstanbul ekibimizce çalışan bireysel terapi konularıdır ancak İstanbul Anadolu yakası psikolog kadromuzun çift terapisi, cinsel terapi ve oyun terapisi gibi farklı destek noktalarına da hâkim olduğunu belirtmek isteriz. 

Cinsel sorunlarınız varsa İstanbul şubemiz bünyesinde yer alan cinsel terapistimiz sizinle cinsel problemler üzerine çalışabilir. Çocuklarınız için İstanbul çocuk psikoloğu arayışınız varsa çocuk psikoloğumuz çocuğunuza oyun terapisi ve bilişsel davranışçı yaklaşımla destek sağlayabilir. 

Aile ve çift terapisi de aradığınız psikolog İstanbul şubemizde ise size profesyonel destek sağlayacağımız alanlardan bir tanesidir. Çift terapisi ile artık partnerinizle yaşadığınız ve çözemediğiniz sorunlarınızdan İstanbul terapist ekibimizin desteğiyle kurtulabileceksiniz.

istanbul psikolog arayışınızda yanınızdayız

İstanbul'daki Psikologlar Arasında Nasıl Seçim Yapılmalı?

İstanbul en iyi psikolog seçeneklerini bulabileceğiniz şehirlerin başında gelmektedir. Aradığınız psikolog İstanbul merkezli ise oldukça fazla seçenekle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak şunu da belirtmekte fayda vardır ki İstanbulda psikolog ararken fazla seçenek arasında doğru seçimi yapmak için iyi araştırma yapmak da gerekebilir. 

Ruhsal destek almak isteyen kişilerin İstanbul’daki en iyi psikologlar ile görüşmek istemesi aslında oldukça doğal bir arzudur. Hatta bazı bireyler İstanbul psikolog tavsiye ve önerisi aramakta ve çevresine bu noktada danışmaktadır. Ancak bazen tavsiye edilen psikologlar herkese iyi dokunuşlar yapamayabilir. Aslında bir psikologdan beklentinizin ne olduğu psikoterapi sürecinden beklentinizin ne olduğu ile doğru orantılıdır. 

Elbette herkesin terapi sürecindeki hedefleri ve beklentileri aynı değildir. Bu noktada İstanbul’da psikolog ararken de aslında beklentilerinizi tespit etmeniz önemlidir. Bazıları İstanbul en iyi psikolog seçeneklerini ararken tecrübeli bir uzmanın olmasına dikkat edebilir. Mesleki tecrübesinin çok önemli olduğunu düşündüğü bir uzman psikolog İstanbul’da bulunabiliyorsa onun için mükemmel bir danışan terapist eşleşmesi olmuş olabilir. 

Bazıları ise psikoloğunun kadın veya erkek olmasını talep edebilir. İstanbul psikolog seçenekleri arasında erkek veya kadın psikologlar ile görüşmeyi tercih edebilir. Sorunlarını karşı cinse veya hemcinsine açmanın kendisi için çok daha kolay olabileceğini düşünebilir. Bazıları İstanbul en iyi psikolog seçimi için uygun ücretli psikologlar ile çalışmayı uygun görmektedir. 

Özellikle uzun bir terapi sürecine dahil olmak istiyor ve İstanbul psikolog ücretleri hakkında karşılayamama endişesi taşıyorsa maddi yanlı bir karar da vermeyi tercih edebilir. Yazımızın devamında İstanbul psikolog ücretleri hakkında da detaylı bilgiler vereceğiz. Bu noktada seçim yapmak için hangi terapi ekolleriyle de çalışmak istediğinize karar vermenizi öneririz. Peki İstanbul psikolog kadromuzda hangi ekollerle çalışmaktayız?

şema ve bdt çalışan istanbul psikolog alternatiflerimiz

Şema ve BDT İle Çalışan Psikolog İstanbul Ekibimizdedir

Bilişsel davranışçı terapi (BDT) İstanbul psikolog kadromuz tarafından en sık kullanılan terapi ekolüdür. Aradığınız psikolog İstanbul ilimizde ve aynı zamanda bilişsel davranışçı yaklaşımı benimsediyse tüm uzmanlarımızın BDT eğitimi olan ve aynı zamanda tecrübeli bilişsel davranışçı terapistler olduğunu belirtebiliriz. İstanbul en iyi psikolog ve psikiyatristlerini araştırırken bilişsel davranışçı ekolün en sık kullanılan terapi ekollerinden olduğunu da göreceksiniz. 

İstanbul’daki en başarılı psikologlar arasında da bilişsel davranışçı terapinin anlaşılabilir şekilde tercih edilmekte olduğunu görebilirsiniz. Yine benzer şekilde, İstanbul psikolog merkezleri arasında en sık kullanılan ekolün de bilişsel davranışçı yaklaşım olduğunu söyleyebiliriz ancak BDT nasıl bir terapötik yaklaşımdır? 

Bilişsel davranışçı terapi yaklaşımı, kişinin duygu, düşünce ve davranış yapısını inceleyen ve değişiklik yapmayı planlayan bir ekoldür. İstanbul psikolog kadromuzca amaçlanan olumsuz ve işlevsiz otomatik düşüncelerin olumlu ve işlevsel olanlarla yer değiştirilmesini sağlamaktır. Bilişsel yeniden yapılandırma yoluyla kişinin olumsuz düşüncelerden kurtulması ile olumsuz duygu ve davranışların da değişebileceği düşünülmektedir. 

Genellikle ruhsal sorunlara bazı olayların ya da olumsuz durumların sebep olduğu düşünülür ancak bu tamamen doğru değildir. Aynı olaylara herkes çok farklı tepkiler gösterebilir. Yaşadığımız duygular ortak olabilir ancak bu duygular doğrultusunda şekillenen davranışlarımız farklı olabilir. Bu noktada düşüncelerimiz değişkendir çünkü hepimiz yaşanan olayları ya da içinde bulunduğumuz durumları farklı şekillerde yorumlar ve değerlendiririz. 

Algılama biçimleri doğrultusunda tepkilerimizi organize ederiz ki aslında İstanbul klinik psikolog kadromuzun da değişimde amaçladığı budur. Bilişsel davranışçı ekolde amaçlanan çocuklukta yaşanan deneyimler ve ardında bıraktığı miraslara odaklanmaktan ziyade günümüz başa çıkma yollarına odaklanmaktır. 

Dolayısıyla bilişsel davranışçı ekol daha hızlı ve işlevsel çözümler elde ettiği için Mentalium Psikoloji İstanbul psikolog ekibince sıklıkla kullanılmaktadır. İsterseniz İstanbul psikologlarımızdan yardım almadan önce bu yöntemin size uygun olup olmadığını değerlendirmekle sürece başlayabilirsiniz. Aradığınız psikolog İstanbul ekibimizde ise şema terapi yöntemi de sunduğumuz terapi yöntemleri arasındadır. 

Şema terapi, bilişsel davranışçı yaklaşımla kıyaslandığında daha uzun süreli ve kökene odaklanan bir süreçtir. İstanbul’un en iyi psikologları arasında da şema terapi ile çalışan pek çok uzman bulunmaktadır. Bu yöntem ile kişinin şema adı verdiğimiz yapıları ve şema alanlarını keşfetmek gerekebilir. 

Şema aslında çocukluktan itibaren kullandığımız ve yaşamımızı şekillendiren yapılar olduğu için odak noktalarımızdan birisi de çocukluk dönemi olacaktır. Şema terapi biraz önce de belirttiğimiz gibi görece daha uzun soluklu bir terapi yöntemidir. Eğer siz de bir psikolog İstanbul şubemizde size şema terapi desteği uygulasın istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

istanbul psikolog en iyi destek

İstanbul'daki En İyi Psikologlar Kimlerdir?

İstanbul’daki en iyi psikologlar ile ilgili araştırmalar yaparken bazı öneriler ve tavsiyeler bulabilirsiniz. Elbette ilk defa psikoloğa gideceklere tavsiyeler verilmesi değerli olabilir ancak kendi başınıza psikoloji kliniği araştırması da yapmanızı önermekteyiz. Birçok kişi çalışmak istediği terapist tavsiye edilsin isteyebilir ancak size psikolog tavsiyesi sunan kişinin terapi sürecinden beklentileri de bu noktada önemlidir. 

Belki de sizin terapi beklentileriniz ile yakınınızın terapi sürecinden beklentileri belli noktalarda uyuşmayabilir. Bunun için biraz önce de İstanbul en iyi psikolog seçeneklerini araştırırken kendi kriterlerinizi de tespit etmenizin değerli olduğunu belirtmiştik. İstanbul terapist ve psikolojik danışmanlarını araştırma işini çevredekilerden alabileceğiniz psikolog önerisi dışında kendi kriterleriniz doğrultusunda da şekillendirmeye çalışın. 

Bir başka deyişle, psikolog önerileri ile İstanbul psikolog seçenekleri doğrultusunda kendi bulduğunuz uzmanları kıyaslayabilirsiniz. Pek çok İstanbul psikolojik danışmanlık merkezi asistanları da size iletişim kurmanız halinde yardımcı olacaklardır. 

Örneğin; İstanbul psikolog arayışınızda Mentalium Psikoloji ile iletişime geçerseniz, asistanımız size telefon veya Whatsapp yoluyla uzmanlarımızın çalıştığı alanlarla ilgili destek sağlayacaktır. Ayrıca bizzat kendiniz de İstanbul psikolog kadromuzun özgeçmişlerini inceleyebilir ve aklınıza takılan sorulara asistanımız aracılığıyla cevaplar bulabilirsiniz.

istanbul psikolog fiyatları

İstanbul Psikolog Fiyatları Nelerdir?

Diyelim aradığınız uzmanı buldunuz ve kendisiyle iletişime geçmeye karar verdiniz. İstanbul psikolog seçenekleri arasında uzun bir süre düşündükten sonra karar verdiğiniz uzmanla iletişime geçtiğinizde kendisinin seans ücretleri ile ilgili karşılayamayacağınız bir süreç olduğuna karar verdiniz. Ruhsal destek arayan pek çok kişinin başına böyle bir durum gelmiştir muhtemelen. 

Bu noktada doğru uzmanı bulmak, uzmanla uyum yakalamak ve terapi sürecine düzenli devam etmek kadar psikolog fiyatları da önemli yer tutabilir. Kişinin ekonomik şartları bazı İstanbul psikolog ücretleri için yeterli olmayabilir. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki kimse alternatifsiz değildir ve herkesin bütçesine uygun psikolojik destek alma hakkı vardır. 

İstanbul’da psikolog fiyatları Türkiye’deki pek çok ile göre daha yüksek seyredebilir. Bu durumun sebeplerinden biri de İstanbul psikolojik danışmanlık merkezleri giderlerinin ülkenin geri kalanına göre daha yüksek olmasıdır. İstanbul’da psikolog fiyatları iki yaka arasında bile oldukça değişebilmektedir. Anadolu yakası psikolog fiyatları kendi aralarında da psikolojik danışmanlık merkezleri arasında değişmektedir. 

Hatta aynı psikolojik danışma merkezi içinde dahi uzmanlar arasında psikolog fiyatları farklılık göstermektedir. Peki ortalama İstanbul psikolog ücretleri nelerdir? Mentalium Psikoloji İstanbul Anadolu yakası dahilinde Kadıköy Göztepe’de bulunduğu için yazımızda Anadolu yakası psikolog fiyatları üzerinden bir değerlendirme yapacağız. İstanbul Anadolu yakası psikolog ücretleri ortalama 600 TL ile 1500 TL arasında değişmektedir. 

Elbette bu psikolog seans ücretleri İstanbul Anadolu yakası için ortalama rakamlardır. Seans ücretleri bu rakamın oldukça üstünde olan uzmanlar da mevcuttur. Ancak şu anda İstanbul psikolojik danışmanlık merkezleri dahilinde minimum seans ücretleri bu düzeydedir. Peki Mentalium Psikoloji İstanbul psikolog seans ücretleri nasıldır? 

Mentalium Psikolojik Danışmanlık ailesi olarak prensiplerimizden birisi herkesin psikoterapi alabilmesine destek olmak olduğu için seans ücretlerini alt sınırlara yakın tutmaktayız. Elbette uzmanlarımız ve çalışma alanlarımız arasında da farklılıklar olabileceği için İstanbul psikolog ücretleri ile ilgili en doğru bilgiyi asistanımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

istanbul psikolog

İstanbul'da Psikolog Arayanlara Nasıl Destek Sağlıyoruz?

İstanbul’da psikolog arıyorsunuz ancak kiminle bu önemli ruhsal değişim sürecine başlayacağınıza karar veremiyor musunuz? O zaman kurumumuzda size ilk adımınızı attığınız andan itibaren nasıl bir sürece başlayacağını kısaca tavsiye edelim. İlk olarak, kurumumuzun iletişim bilgileri yoluyla asistanımıza ulaşarak istediğiniz İstanbul psikolog ekip üyemizden randevu alıyorsunuz. 

Ardından randevu günü ve saatinde Mentalium İstanbul’da psikolog ile ilk seansınızı gerçekleştirmek için merkezimize geliyorsunuz. İlk olarak sizi asistanımız karşılıyor ve ardından size haklarınızın ve karşılıklı sorumluluklarımızın olduğu bir onam formu veriliyor. Bu onam formu tamamen sizin gizliliğinizi korumak ve sizin bir danışan olarak haklarınızı resmileştirmek adına kullandığımız genel bir prosedürdür. 

Bu prosedür danışanlarına önem veren her kurumda uygulanmakta olup seans saatinizde psikoloğunuz bekleme salonuna gelip size eşlik ederek sizi terapi odasına çağırmaktadır. Ve artık o gizemli ve değişimin gerçekleşmeye başlayacağı odadasınız. Artık kimseyle paylaşamadığınız, anlatsanız yargılanacağınızı düşündüğünüz her şeyi gönül rahatlığı ile İstanbul psikolog ekibimizin sizinle görüşecek olan üyesi ile paylaşmaya başlıyorsunuz. 

İçerde sizi İstanbul psikolog ekibimizin hiçbiri yargılamayacak, suçlamayacak ve eleştirmeyecek ve buna kesinlikle emin olabilirsiniz. Anlattığınız her şey o odada terapist ve sizin aranızda gizli kalacak ve süreç sona erdiğinde güvenli şekilde imha edilecektir. Bu durum zaten onam formu ile garanti altına alınmıştır. Seans odasında İstanbul psikolog kadromuzdaki uzmanımızla paylaştığınız bilgiler doğrultusunda bir değerlendirme seansı gerçekleştirilecektir. 

Bu değerlendirme seansları genellikle 2-3 seans sürebilmekte ve ardından Mentalium İstanbul’da psikolog olarak görüştüğünüz çalışanımız size bir terapi planı oluşturmayı teklif edecektir. Kendi çalışma stilini anlatacak olan uzmanımız ve siz artık terapi hedefi ve planlarını birlikte oluşturacaksınız. İstanbul psikolog ekibimizdeki uzmanlarımızın her biri farklı psikoterapi ekollerine yönelmişlerdir. Her birinin de ortak olduğu bazı terapi ekolleri elbette vardır. 

Bu noktada sizin de tercihleriniz önemli rol oynayabilir ancak uzmanlarımızın yönlendirmeleri de isterseniz değerlendirilebilir. İstanbul psikolog kadromuzca uygulanan terapi ekolü ne olursa olsun psikoterapi süreci bir ruhsal değişim sürecidir. Bazen bu süreç oldukça hızlı gerçekleşebilirken bazı durumlarda ise daha uzun vadeli terapi modellerinin uygulanması gerekebilir. 

Psikolojik destek almaya başlayan ancak çok kısa bir süre içerisinde uzun yıllardır yaşanan sorunun çözülmesini bekleyenler hayal kırıklığına da uğrayabilir. Elbette bu beklentileri İstanbul psikolog ekibimizle paylaşmanız ve terapi hedeflerinin oluşturulması işte bu nedenle çok önemlidir. Psikolojik destek alırken terapistinizle her içinizden geçen şeyi profesyonel sınırlar çerçevesinde paylaşabilmenizin önemi bu nedenlerle çok büyüktür. 

Mentalium Psikolojik Danışmanlık Merkezi bünyesinde çalışan İstanbul psikolog ekibimizin üyeleri size bu noktada güveni yaratabilmeniz açısından teşvik edici olmayı ön plana alacaklardır. Eğer siz de Mentalium ailesine dahil olmak ve ruhsal değişim sürecini İstanbul psikolog kadromuzla birlikte gerçekleştirmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.