Skip to content Skip to footer

5 Alanda Klinik Psikolog Mecidiyeköy Desteğimiz

klinik psikolog mecidiyeköy

5 Alanda Klinik Psikolog Mecidiyeköy Desteğimiz

Aradığınız psikolog Mecidiyeköy veya çevresinde ofisi olan bir uzman ise Mentalium Psikoloji olarak bizden destek alabilirsiniz.

Mecidiyeköy psikolog kadromuzla bireysel psikoterapi yanında aile ve çift terapisi, oyun terapisi ve cinsel terapi de sunmaktayız.

İstanbul Mecidiyeköy psikolog kadromuzdan destek alarak sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Aradığınız klinik psikolog Mecidiyeköy merkezli olacaksa Mecidiyeköy psikolog kadromuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Yaşadığınız ruhsal sorunlarda uygun ücretli ruhsal destek almak ve etik çerçeveden ödün vermek istemiyorsanız bize ulaşabilir ve ruhsal değişim sürecine hemen başlayabilirsiniz.

klinik psikolog mecidiyeköy

Aradığınız Psikolog Mecidiyeköy Şubemizde Olabilir

Mecidiyeköy psikolog kadromuzdan ister bireysel isterseniz aile ve çift terapisi desteği alabilirsiniz.

Alanında uzmanlaşmış Mecidiyeköy psikolog ekibimiz ile siz de tek başınıza üstesinden gelemediğiniz ruhsal sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Bu noktada ilk önce kurumumuzu size tanıtmak isteriz. Mentalium Psikoloji kimdir?

Mentalium Psikolojik Danışmanlık Merkezi 2019’da Klinik Psikolog Onur Aydın tarafından kurulmuş bir psikoterapi merkezidir.

2019 yılında Kadıköy ilçesi Göztepe semtinde kurulmuş olan merkezimiz 2021 yılında ise Avrupa Yakası’na ilk adımlarını atmıştır.

Mecidiyeköy psikolog talebine karşılıksız kalmayan kurumumuz Şişli ilçesi Mecidiyeköy semtinde ikinci şubesini hizmete sokmuştur.

Birçok psikolog Mecidiyeköy gibi oldukça işlek bir konumda ruhsal destek sağlamaktadır.

Mecidiyeköy psikolog seçeneklerini internet üzerinden incelediğinizde siz de çok sayıda psikolog bilgisine ulaşabilirsiniz.

Eğer sizin de görüşmek istediğiniz psikolog Mecidiyeköy veya yakın çevresinde olacak ise, kurumumuzun Mecidiyeköy psikolog ekibi size destek sunabilir.

Peki neden kurumumuzdaki Mecidiyeköy psikologları ile görüşme yapmak sizin için iyi bir seçenek olabilir?

Bu konuda aslında ilk dikkat etmeniz gereken şey görüşeceğiniz kişinin sizin yaşadığınız sorun ile çalışıp çalışmadığıdır.

Birçok klinik psikolog Mecidiyeköy semtinde ruhsal destek sunmaktadır ancak her uzman psikolog her ruhsal sorunla çalışma konusunda tecrübeli olmayabilir.

Bunun için aradığınız psikolog Mecidiyeköy semtinde olmasının yanında hangi psikoterapi ekolleriyle hangi ruhsal sorunlara destek sağladığını araştırmalısınız.

İstihdam ettiğimiz psikolog Mecidiyeköy ekibinde destek sağlıyor ve siz söz konusu uzmandan destek almak istiyorsanız hangi alanlarda çalıştığına dikkat etmeniz önemlidir.

Bu noktada Mecidiyeköy deki psikolog klinikleri ve İstanbul Mecidiyeköy psikolog seçeneklerini incelemenizi öneririz. 

klinik psikolog mecidiyeköy

Depresyon İle Çalışan Psikolog Mecidiyeköy Ekibimizde Mevcuttur

Aradığınız psikolog Mecidiyeköy semtinde ve başvurunuz da depresyon belirtileri ile ilgiliyse Mecidiyeköy psikolog ekibimizden destek alabilirsiniz.

Depresyonu, günlük olaylar karşısında üzüntü ya da keder durumundan ayıran bir nokta da depresyonda bu hüzünlü duygunun daha kalıcı ve güçlü hissedilmesidir.

Hepimiz bazen kendimizi hüzünlü hissederiz ancak depresyon belirtileri kalıcı hale geliyorsa majör depresyon tanısı alınır.

Depresyondaki kişiler genellikle kendilerini değersiz hissederler, yaptıkları hiçbir işte başarılı olamayacaklarına inanırlar, özgüvenlerini kaybederler ve başarılarını şansa bağlarlar.

Kişi umutsuzca geleceğe bakar. Örneğin işinin iyi gitmeyeceğine, ailesini geçindiremeyeceğine, sağlığının bozulacağına inanır.

Bu umutsuzluğun yanı sıra genellikle hayatın yaşanmaya değer olmadığı fikri de vardır.

Bazı insanlar bir durumdan tek çıkış yolu olarak intihara teşebbüs eder. Tedavi edilmeyen veya yetersiz tedavi edilen hastalarda %15’e varan oranda intihar görülmektedir.

İşte bu noktaya varmadan bir psikolog Mecidiyeköy veya Göztepe merkezimizde size yardımcı olabilir.

Aksi takdirde, ne yazık ki depresyon vakalarında belirttiğimiz gibi intihar oranı oldukça yüksek görülmektedir.

Sık sık önemsiz şeyler için sebepsiz yere kendini suçlar. Örneğin, geçmişte dürüstçe uğraşmadığına inandığı küçük olaylar, her zaman peşini bırakmaz ve ona eziyet eder.

Bu nedenle çoğu durumda kişinin çoktan unuttuğu olaylar, depresyonun tüm canlılığıyla akıllara gelir, kişide acı verici ve yoğun duygular uyandırır.

Günlük olaylara karşı ilgi kaybı ve hayata karşı isteksizlik, depresyonun en yaygın belirtileridir.

Hastalar artık eskiden zevk aldıkları pek çok şeye sahip değildir. Kişi tam anlamıyla yaşama sevincini kaybetmiştir.

İnsanlar kendilerini sürekli yorgun hissederler, küçük işleri tamamlamak için çok çaba sarf etmek zorunda kalırlar ve çoğu zaman işlerini yarım bırakırlar.

Görüşeceğiniz psikolog Mecidiyeköy ve Göztepe merkezlerimizde bazı ev ödevleri ile size tekrardan bu aktiviteleri gerçekleştirmede yardımcı olacaktır.

Tabii ki, çoğu hasta bu sorunları ve eksiklikleri fiziksel durumlarına bağlar. Şiddetli depresyon, bir kişinin önemli ölçüde daha yavaş hareket etmesine, yürümesine ve konuşmasına neden olabilir.

Depresyonun fiziksel belirtileri arasında uykusuzluk, iştahsızlık, kilo kaybı, kabızlık, libido azalması ve kadınlarda adet düzensizlikleri sayılabilir.

Unutkanlık ve dikkat eksikliği yaygındır. Depresyonun beyindeki nörotransmiterlerin çeşitli işlevlerini, özellikle de serotonini bozduğu gösterilmiştir.

Tedavi genellikle beyindeki bu maddelerin işlevini eski haline getirmeyi amaçlar. Bu nedenle kurumumuzdaki Mecidiyeköy psikolog ekibimiz eğer tıbbi tedaviye ihtiyaç varsa sizi bir hastaneye de yönlendirebilir.

Tedavi edilmeyen depresyon ortalama 6 ila 18 ay sürer. Son yıllarda yapılan araştırmalar hastaların %30’unda bu sürenin 2 yılı geçebileceğini göstermiştir.

Ancak depresyonun uygun tedavisi ile bu süre 2-3 ayla sınırlıdır. Yani görüşeceğiniz psikolog Mecidiyeköy ve Göztepe şubelerimizde size uyguladığı seanslarla kısa sürede iyileşme seçeneklerini sunabilecektir.

Depresyon evresinin aile, iş ve sosyal yaşamda ciddi bozulmalar yaşadığı düşünülürse, erken tanı ve tedavinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

Mecidiyeköy psikolog ekibimiz tarafından uygulanan depresyon tedavisinin amacı, hastanın hastalanmadan önceki sağlıklı yaşamına geri dönmesini sağlamaktır.

Halihazırda tedavi gören hastaların %80’inden fazlası önemli bir iyileşme yaşamaktadır. Araştırmalar, psikoterapinin hafif ve bazen orta şiddette depresyon için etkili olduğunu göstermiştir.

Majör depresyonda ise ilaç tedavisi ile beraber psikoterapi etkili olmaktadır. Bu nedenle psikiyatrist ve psikolog Mecidiyeköy ekibimizde koordine şekilde çalışmayı amaçlamaktadır.

Yalnızca ilaç tedavisi alan depresyon hastalarında ise tekrarlama olasılığı oldukça yüksektir.

Bilişsel davranışçı terapi ve kişilerarası terapi bilimsel olarak kanıtlanmış tedavilerdir. Tedavi 12-18 seans sürer. Ancak bu süre danışanın bulunduğu duruma bağlı olarak değişebilir.

Başvurduğunuz psikolog Mecidiyeköy şubemizde sizinle nasıl bir depresyon tedavisi uygulayacağı konusunda detaylı bilgi için TIKLAYIN.

klinik psikolog mecidiyeköy

Anksiyete İle Çalışan Psikolog Mecidiyeköy Ekibimizde Mevcuttur

Araştırdığınız psikolog Mecidiyeköy semtinde ise Mentalium Psikoloji Mecidiyeköy şubemizin uzmanları size anksiyete bozukluğu tedavisinde yardımcı olabilir.

Mecidiyeköy psikolog ekibimizden yaygın anksiyete bozukluğu ile ilgili yardım alabilirsiniz.

Herkes korkar ya da bazen gerçekten endişe duyabilir. Bu duygu, tehlike anında önemli bir koruyucu işleve sahiptir.

Örneğin, yoldaki kritik durumlarda korku, insanları hızlı tepki vermeleri için uyarır. İş ve aile söz konusu olduğunda endişeler ve korkular da sizi korur.

Örneğin, insanların daha dikkatli davranmasına ve zor durumlardan kaçınmasına yardımcı olur.

Ancak korkular ve kaygılar kontrolden çıktığında bir yük haline gelebilir. Hayatın bir noktasında, bazı insanlar sürekli korku içinde yaşarlar.

Her zaman endişelenirsiniz ve her şeyden korkarsınız ve korku asla kaybolmaz. Eğer öyleyse, yaygın anksiyete bozukluğu olabilir.

Bu noktada bir psikolog Mecidiyeköy veya Göztepe şubelerimizde size destek sağlayabilir çünkü buna artık ihtiyacınız var demektir.

Anksiyete bozukluğu olan kişiler, kaygılarının doğal düzeylerinin üzerinde olduğunun gayet iyi farkındadırlar.

Ancak korkularını kontrol edemezler ve bu durumun üstesinden kendi başlarına gelmekte zorlanırlar.

Bunun için çeşitli tedavi seçenekleri mevcuttur. Tercih ettiğiniz psikolog Mecidiyeköy ofisimizde ise, ofisimize geldiğiniz andan itibaren kaygı bozukluğu tedavisine başlamışsınız demektir.

Mecidiyeköy psikolog ekibimiz bu noktada anksiyete bozuklukları ile çalışma deneyimine sahip ruh sağlığı profesyonelleridir.

Yaygın anksiyete bozukluğunun hem duygusal hem de fiziksel yönleri vardır. Psikiyatrik belirtiler, kalıcı, gerçekçi olmayan ve abartılı korkulardır.

Bu korkuya sahip bir kişi, yalnızca belirli bir tehdit veya durumdan korkmaz. Anksiyete hayatın birçok alanını etkiler.

Uzmanlar ‘her yerde korku’dan bahsederek anksiyete bozukluğunu tanımlarlar.

Örneğin, yaygın anksiyete bozukluğu olan bir kişi okula giderken çocuğunun bir araba tarafından ezileceğini ve çocuğunu kaybedeceğini düşünebilir veya yakında kalp krizi geçireceğinden korkar.

Bu tür kaygı bozukluğu olan kişiler hemen hemen her şey hakkında endişelenebilirler.

Kalıcı korku, günlük yaşamı ciddi şekilde kısıtlar veya normal günlük yaşamı imkânsız hale getirir.

Bu insanlar depresyona girebilir ve kaygı bozuklukları böylece depresyona yol açabilir.

Bu nedenle istihdam ettiğimiz psikolog Mecidiyeköy şubemizde size yaşamınızı kaliteli devam ettirme konusunda yardımcı olacaktır.

Zamanla anksiyete bozukluklarını daha iyi ele almanın birkaç yolu vardır. Hastalar stres ve kaygı ile nasıl başa çıkacaklarını öğrenebilirler.

İlaçlar da semptomları hafifletebilir. Ancak yaygın anksiyete bozukluğunu hızlı ve kolay bir şekilde yenmeyi yalnızca ilaç kullanarak beklememek gerekir.

Başvurduğunuz takdirde çalışanımız olan psikolog Mecidiyeköy ofisimizde size tedavi noktasında yardımcı olacaktır. Anksiyete bozukluğu tedavisi hakkında detaylı bilgi için TIKLAYIN.

klinik psikolog mecidiyeköy

OKB İle Çalışan Psikolog Mecidiyeköy Ekibimizde Mevcuttur

Obsesif kompulsif bozukluk (OKB) ile çalışan psikolog Mecidiyeköy ekibimizde mevcut bulunmaktadır.

Mecidiyeköy psikolog kadromuza başvurarak obsesif kompulsif bozukluk tedavisi görmeye başlayabilirsiniz.

Obsesif kompulsif bozukluk, anlamsız, kontrol edilemeyen düşüncelere neden olan ve takıntılı düşüncelerden kurtulmak için belirli hareketleri tekrarlamanızı gerektiren bir ruhsal bozukluktur.

Tekrarlayan düşünce ve eylemlere neden olur. Hastanın durumuna göre ilaç veya terapi ile tedavi edilebilir.

Başvurduğunuz psikolog Mecidiyeköy şubemizde sizinle görüştüğünde ilaç kullanımına ihtiyaç duyup duymadığınızı size belirtecektir.

Günlük hayatın işleyişine müdahale eden takıntılar ve endişeli düşünceler bozukluğun belirtileri olabilir.

Çocukluk çağında da ortaya çıkan obsesif kompulsif bozukluk bazı durumlarda şiddetli ve kalıcı olabilir.

OKB genellikle 7 ila 11 yaşları arasında başlar. OKB hastaları, istemsiz, endişe verici ve endişe verici düşünceler nedeniyle her zaman endişeli hissederler.

Davranışlarımızı bu noktada gözden geçirmeye devam ederiz. Takıntı hastalığı olan kişiler bu düşüncelere göre hareket etmezlerse, OKB daha da kötüleşebilir.

Takıntılar sizi sorumluluklarınızı yerine getirmekten alıkoyar ve yaşam kalitenizi düşürür.

Bu nedenle yaşam kalitenizi arttırmada istihdam ettiğimiz psikolog Mecidiyeköy şubemizde size destek sunacaktır.

En yaygın obsesif kompulsif bozukluklar obsesyon ve paranoyadır. OKB kendi kendine geçmez, bu yüzden onu tedavi etmek önemlidir. En iyi tedaviler ilaç ve bilişsel davranışçı terapidir.

Bilişsel davranışçı terapinin amacı, takıntı zorlantı hastalığı olan kişilerin korkularıyla yüzleşmelerine ve ritüelleri gerçekleştirmeden kaygılarını azaltmalarına yardımcı olmaktır.

Bu tedavi ayrıca OKB’si olan kişilerde yaygın olan abartılı veya yıkıcı düşünceleri azaltmaya da odaklanır.

Eğer sizin de aradığınız psikolog Mecidiyeköy yakınlarında ise size merkezimizde bu ruhsal sorundan kurtulma konusunda yardım sağlayabiliriz.

Obsesif kompulsif bozukluk ve ayrıca OKB tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için TIKLAYIN.

klinik psikolog mecidiyeköy

Travma İle Çalışan Psikolog Mecidiyeköy Ekibimizde Mevcuttur

Ruhsal travma ile çalışan psikolog Mecidiyeköy kadromuzda bulunmaktadır.

Bir başka deyişle, Mecidiyeköy psikolog ekibimizden ruhsal travma tedavisi edinebilirsiniz.

Toplumda birçok insan travma geçirmiştir, ancak çok azı travma sonrası stres bozukluğundan mustariptir.

Bir araştırmaya göre depreme maruz kalan 100 kişiden 20’si travma sonrası stres bozukluğu geliştirmektedir.

Bu durum bazı kişilerin hastalığa yatkın olduğunu veya bazılarının daha dirençli olduğunu düşündürmektedir.

Kimin daha uzun süre hasta kalacağını önceden bilmek sadece birey ve ailesi için değil, toplum için de önemlidir.

Deprem gibi afetlerden milyonlarca insanın etkilenmesi ciddi bir halk sağlığı sorunu olduğunu göstermektedir.

Çalışmalar, kadınların travma sonrası hastalık geliştirme olasılığının erkeklerden daha yüksek olduğunu göstermiştir.

Travmanın türü ne olursa olsun, kadınların ruhsal travma bozukluğuna sahip olma olasılığı erkeklerden iki ila üç kat daha fazladır.

Geçmişte başka travmatik olaylar yaşayan, daha önce bir ruhsal bozukluğu olan veya psikolojik bozuklukları olan bir aile üyesi olan kişilerin travma sonrası stres bozuklukları geliştirmesi daha olasıdır.

Kadınlar, travma öyküsü olanlar, başka zihinsel veya fiziksel hastalıkları olanlar ve daha şiddetli travması olanlar daha yüksek risk altındadır.

Psikolojik travma ne kadar şiddetli olursa, psikolojik etki o kadar büyük ve uzun olur.

Örneğin, bir depremin enkazı altında kalan insanlar, enkaz altında olmadan atlatanlara göre daha fazla ruh sağlığı sorunu yaşamaktadırlar.

Sevdiklerini kaybedenler hayatta kalanlardan, evi hasar görenler kaybetmeyenlerden daha fazla stres yaşarlar. Bununla birlikte, travma sırasında yaşanan korku düzeyi de önemlidir.

Örneğin, bir deprem sırasında çok korktuğunu, düşünemediğini ve donduğunu bildiren kişilerin travma sonrası stres bozukluğunu yaşama oranları daha yüksektir.

Kişinin travma sonrası bir olayın etkileriyle başa çıkmak için kullandığı yöntemlerin de sonuçları etkileyebileceği düşünülmektedir.

İyileşme daha yavaştır ancak sorunları çözmek için yardım arayanlar, sorunlarını başkalarıyla paylaşanlar ve haklarını arayanlar daha hızlı iyileşir.

Hayatta kalanlara sağlanan sosyal desteğin travma sonrası iyileşme üzerinde de olumlu bir etkisi vardır.

Özellikle sosyal destek düşük olduğunda depresyon belirtileri daha güçlü hissedilir.

Araştırmalar, olayı bir yaralanmadan sonraki ilk birkaç gün içinde yaşayan çoğu kişinin psikolojik sıkıntı, kaygı ve kabuslar gördüğünü gösteriyor.

Ancak bu belirtiler birçok kişide günler veya haftalar içinde ortaya çıkıyor. Bununla birlikte, 5 ila 6 hastadan 1’inde semptomların iyileşmesi daha uzun sürer ve yıllarca sürebilir.

Psikoterapinin en etkili biçimlerinden biri bilişsel davranışçı terapi olarak adlandırılır. Bu tedavi, hastanın semptomlarına neden olan hatalı düşünceleri sağlıklı düşüncelerle değiştirmeyi amaçlar.

Aynı zamanda korktuğunuz için kaçındığınız durumları yaşamanızı sağlar, bu tür durumlarda yaşadığınız kaygıyı azaltır.

Psikoterapi, alanında eğitimli ve deneyimli psikiyatristler ve klinik psikologlar tarafından verilmektedir.

Bu nedenle aradığınız psikolog Mecidiyeköy ekibimizde bulunmaktadır ve yetkinlikleri ve donanımları tedavi misyonunu üstlenecek düzeydedir.

klinik psikolog mecidiyeköy

İlişki Sorunları İle Çalışan Psikolog Mecidiyeköy Ekibimizde Mevcuttur

Eğer partnerinizle sorunlar yaşıyor ve destek almak istiyorsanız, aradığınız psikolog Mecidiyeköy şubemizde bulunmaktadır.

Evlilik terapisi veya bir başka adıyla çift terapisi için Mecidiyeköy psikolog kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Evlilik çatışması, insan hayatındaki en sıkıntılı sorunlardan biridir. Tüm evliliklerin sorunları vardır.

Ancak bazen sorun durumu tırmanarak çiftleri derinden hayal kırıklığına uğratır ve evliliğin uygulanabilirliğini sorgular. Bu olumsuz gidişatı tersine çevirmek mümkündür.

Çiftler bunu profesyonel yardım almadan kendi problem çözme becerilerini kullanarak başaramayabilir ve çift terapisi gerekebilir.

Çift terapisi konusunda uzman olan psikolog Mecidiyeköy şubemizde bulunmaktadır. Hiçbir evlilik mükemmel değildir.

Hemen hemen tüm çiftler evlilikleri boyunca zaman zaman yardıma ihtiyaç duyarlar.

Evlilik terapisi almak için sorunlu bir evlilik içinde olmanıza gerek yok. Ülkemizde elbette bu şekilde başvurular olmasına rağmen henüz yaygın değildir.

Yurtdışında sağlam evlilikler yürüten birçok çift, ilişkilerini geliştirmek veya sorunların ortaya çıkmasını önlemek için evlilik danışmanlığına başvurur.

Çatışmalı evlilik, çoğu insanın evlilik iniş çıkışlarından farklıdır. Sorunlu bir evlilikte, ilişkide kalıcı olan ve insanları evliliklerinden derinden tatminsiz bırakan hayal kırıklıkları gelir.

Bu tür evliliklerde şiddetli tartışmalar sık sık ve giderek daha yoğun hale gelir. Tartışmak çözüme götürmez, sadece tükenmişliğe yol açar.

Bazen sorunlu evliliklerde çiftler kavga etmezler. Ancak ilişki tartışmalı değilse de yüksek kalitede değildir.

Eşler birbirinden tamamen ayrı, birbirleri için bir şeyler yapmayı bırakın, iletişim kurmayı tamamen bırakmış durumda olabilir.

Bu durumda evlilikteki durum bozulmaya başlar. Sıkça çözülmeyen tartışmalar, olumlu duyguların kaybı, azalan arkadaşlıklar, cinsellikle ilgili sorunlar bir evliliğin başının belada olduğunun işaretleridir.

İlişki çatışmasına yönelik destek almak ve Mecidiyeköy psikolog ekibimizden destek almak için yasal olarak evli olmanız gerekmez.

Uzun süreli ciddi ilişkilerde bu tür problemler için evlilik terapisi gerekebilir. Evlilik terapisi için de aradığınız psikolog Mecidiyeköy kadromuzda size destek sunabilir.

Evlilik sorunları genellikle iletişim, problem çözme, tartışma, duygusal yakınlık ve cinsellik gibi konularda ortaya çıkar.

Bu tür sorunlar genellikle evliliğin gereklerini tam olarak anlamayan, iletişim kurmayı ve destek olmayı öğrenmemiş kişiler arasındaki ilişkilerde ortaya çıkar.

Bu tür insanlarla ilişkiler, ilişkinin erken romantik dönemlerinde bir süreliğine iyi gidebilir.

Çiftler üzerinde yapılan araştırmalar, evliliğin erken dönemlerinde evlilik uyumsuzluğunun ve uyumsuzluk riskinin daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Bazen evlilik sorunları, bireysel sorunların doğrudan sonucudur. Ayrıca evlilik iyi gitse bile ortaya çıkmayabilir.

Bu gibi durumlarda, bir evliliğe ağırlık vermek için sadece bir şok edici olay yeterlidir. Stresli bir evlilik, taraflar üzerinde oldukça olumsuz bir etkiye sahiptir.

Ağrı, üzüntü, kaygı, gerginlik ve depresyon gibi sorunlara neden olur. Devam etmesi halinde fiziksel sağlığınızı da olumsuz etkileyeceğini gösteren çalışmalar vardır.

Evlilik veya ilişki ile ilgili yeterli önlem alınmazsa, durum bir evliliği sona erdirebilecek bir domino taşının çökmesine dönüşebilir.

Bu nedenle bir an evvel bir psikolog Mecidiyeköy şubemizde size yardımcı olabilir.

Evlilik sorunları için etkili tedaviler vardır ve çoğu insan, ilişkilerini geliştirmeye istekliyse mutlu evliliklerini geri getirebilir.

Mecidiyeköy psikolog ekibimize başvuran çoğu çift mutlu bir ilişki yaşama hedeflerini gerçekleştirmiştir.

Kimse evliliğe mükemmel bir eş olarak başlamaz. Evlilik; kendini anlama, partnerini anlama, tartışmayı bilme, problem çözme, farklılıkları kabul etme gibi becerileri gerektirir.

Bu becerilerin gelişimi Mecidiyeköy psikolog ekibimize başvurduğunuzda hedeflenen ana temadır.

Bazen birlikte büyüdüğümüz ailelerin etkili ve olumsuz davranış kalıpları ilişkiye de yansır, bazen de normal hayatın zorlukları mutlu bir evliliği sürdürmeyi zorlaştırır.

Ancak ne yazık ki bazı durumlarda çift terapisine başlamak kolay olmamaktadır.

Çoğu insan evlilik gibi çok özel hayat meselelerini tanımadıkları biriyle paylaşmakta zorlanırlar.

İnsanlar bazen terapi sırasında bunun olacağından endişe ederler çünkü genellikle sorunları kendi başlarına çözemezler ve konuşmalar çözülmemiş bir hal alır.

Birçok psikolog Mecidiyeköy veya herhangi bir bölgede çiftlerle çalıştığında bu sorunla karşı karşıya kalmaktadır.

Aslında çiftin çift terapisine uyumu noktasında psikolog önemli bir rol üslenebilir. Eğer bu uyum sağlanabilirse çiftler olumlu gelişmeler kaydedebilir.

Terapistin üçüncü bir taraf olarak varlığında, sorunlar tartışılırken çatışmalar tırmandırılmaz ve terapistin rehberliğinde çiftler yavaş yavaş sorun çözme ve etkili iletişim ilkelerini öğrenirler.

Problem çözücü konuşmayı ve tartışmayı öğrendikçe, yalnızken iletişimde hiçbir engel kalmayacak ve başta zor olacak ama yavaş yavaş ilerleme kaydedeceksiniz.

Eğer siz de çift terapisi konusunda destek alacağınız psikolog Mecidiyeköy veya yakınlarında olsun istiyorsanız, Mentalium Psikoloji’den destek alabilirsiniz.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.