Skip to content Skip to footer

4 Maddede Suadiye Psikolog Hizmetlerimiz

suadiye psikolog

4 Maddede Suadiye Psikolog Hizmetlerimiz

Suadiye psikolog arayışınız mı var? Kadıköy ilçesi Suadiye semti İstanbul’un tarihi ve nezih semtlerinden bir tanesidir.

Suadiye ilçesinde birçok psikolog danışanlarına psikolojik destek sunmaktadır.

Bir psikolog ile görüşmek istediğiniz zaman en iyi psikolog seçimini gerçekleştirmek için araştırma yapmak önemlidir.

Peki bu araştırmayı yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Seçeceğiniz psikolog Suadiye ve çevresinde hizmet sunuyorsa hangi psikolog en doğru seçim olmalıdır?

Sizin de Suadiye psikolog arayışınız var ise ve nasıl bir arama yapabileceğinize emin değilseniz yazımızda size yardımcı olmak isteriz.

Mentalium Psikoloji klinik psikolog kadrosuyla size Suadiye yakınındaki ofisiyle destek sunmaya hazırdır. Bizimle iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilirsiniz.

suadiye psikolog hizmetlerimiz

Suadiye Psikolog Hizmetlerimiz

Mentalium Psikoloji Kadıköy şubesiyle Suadiye halkına psikolojik destek sunmak için sizi beklemektedir.

Elbette Kadıköy’ün pek çok semti gibi Suadiye psikolog desteği ve seçenekleri açısından zengin bir ilçedir.

Suadiye psikolog ekibiyle size destek verebilecek olan Mentalium Psikoloji ise 2019 yılında Kadıköy ilçesinde kurulmuştur.

Klinik Psikolog Onur Aydın tarafından kurulan Mentalium Psikoloji Kadıköy bölgesinde oldukça merkezi bir konumdadır. Klinik Psikolog Onur Aydın hakkında bilgi almak için TIKLAYIN.

Göztepe merkezde olduğu halde Suadiye psikolog, Erenköy psikolog, Kozyatağı psikolog gibi birçok farklı arayışa da karşılık vermektedir.

Kurumumuzda bulunan tüm uzmanlarımız psikoloji lisans eğitimlerini tamamlamış ruh sağlığı profesyonelleridir.

Ayrıca lisans eğitimlerinin ardından yüksek lisans eğitimlerini de klinik psikoloji alanında tamamlamış uzmanlardır.

Sahadaki tecrübeleri dışında psikoterapi ekollerine yönelik de eğitimleri tamamlayarak psikoterapi yapabilme donanımını elde etmişlerdir.

Suadiye psikolog ekibimiz hem bireysel hem de aile çift terapisi uygulayıcısı uzmanlardan oluşmaktadır.

Suadiye ‘de yaşıyor ve bireysel psikoterapi desteğine ihtiyacınız varsa Mentalium Psikoloji size bireysel yönde destek sunabilir.

Benzer şekilde, aradığınız psikolog Suadiye veya çevresinde ise ve aile çift terapisi ihtiyacınız varsa, size bu konuda da destek sağlayabiliriz.

Duygu Odaklı Aile Çift terapisi ve Gottman Çift terapisi uygulayan farklı uzmanlarımız Suadiye psikolog ekibimiz dahilindedir.

Suadiye psikolog ekibimizden Duygu Odaklı Aile Çift terapistimizi incelemek için TIKLAYIN.

Suadiye psikolog ekibimizden Gottman Çift terapistimizi incelemek için TIKLAYIN.

Ayrıca Suadiye psikolog ekibimiz size bilişsel davranışçı, psikodinamik, şema, EMDR gibi farklı yönelimlerle bireysel olarak da yardımcı olabiliriz.

Sizin aradığınız psikolog Suadiye veya çevre semtlerde olacaksa, kurumumuzdan uygun ücretli psikolog desteği alabilirsiniz.

Peki Suadiye psikolog ihtiyacınız bireysel mi aile çift terapisi yönünde mi gerçekleşecek?

bireysel terapi suadiye psikolog

Bireysel Suadiye Psikolog Hizmetimiz

Konuşma terapisi olarak da adlandırılan psikoterapi, rahatlamak ve ruh sağlığını korumak isteyenler için tercih edilen yöntemdir.

Zihinsel veya fizik tedavi gören ve ilaç kullanan kişilere destek olarak da kullanılabilir.

Hangi tedavinin kullanılacağını ve tedaviye ne kadar süreyle devam edileceğini kişinin ihtiyaçları belirler.

Profesyonel bir psikoterapist veya danışmandan destek almak kendinizi keşfetmenize, duygusal durumunuzu anlamanıza ve içinizdeki değişiklikleri fark etmenize yardımcı olabilir.

Hayattaki amaçlarınızı, arzularınızı ve hedeflerinizi netleştirebilir, yaşam kalitenizi yükseltebilirsiniz.

Birçoğu, kişisel sorunlarımızı açıkça tartışmayı ilk başta zor bulabilir, ancak deneyimli bir psikoterapist, sağlığınızı derinden etkileyen konularda size aktif olarak eşlik edecektir.

O zaman sorunla daha kolay başa çıkabilirsiniz. Terapi ayrıca duygusal olarak rahatlamış, profesyonelce dinlenilmiş, anlaşılmış ve desteklenmiş hissetmenize yardımcı olabilir.

Suadiye psikolog hizmetimiz arasında bireysel psikoterapi uygulanmaktadır.

Bireysel psikoterapi aynı zamanda birden farklı yönelimle yürütülebilir. Merkezimizde aşağıdaki ekoller uygulanmaktadır.

suadiye psikolog

Aradığınız Bilişsel Davranışçı Psikolog Suadiye Ekibimizde Olabilir

Bilişsel davranışçı terapi Suadiye psikolog ekibimiz tarafından en sık kullanılan terapi ekolüdür.

Bilişsel davranışçı terapinin günümüzde popüler bir psikoterapi ekolü olmasının en büyük nedeni, bilimsel çalışmaların birçok ruh sağlığı sorununu iyileştirmede etkili olduğunu göstermesidir.

Davranışçı terapi, BDT’nin de içinde yer aldığı, yöntemin etkilerinin bilimsel çalışmalarda araştırılmasını, ilk geliştirildiği günden itibaren ilke edinmiş bir psikoterapidir.

Yöntemleri 1960’lardan beri klinik çalışmalarda test edilmiştir ve şu anda en güçlü bilimsel desteğe sahip terapötik yaklaşım olarak kabul edilmektedir.

Sosyal anksiyete bozukluğu, panik bozukluğu ve agorafobi, yaygın anksiyete bozukluğu ve obsesif kompulsif bozuklukta etkili bir yöntemdir.

Ayrıca travma sonrası stres bozukluğu, depresyon, yeme bozukluğu, kişilik bozukluğu gibi sorunlarda da etkilidir.

Çalışmalar binlerce insanı olumlu yönde etkilediğini göstermiştir. Bu çalışmalar, tedavi etkilerinin uzun süreli olduğunu ve kişilerin tedavi sonrası dönemde tekrarlayan daha az sorun yaşadığını göstermektedir.

Bu nedenle Suadiye psikolog ekibimiz özellikle bu ekole önem vermektedir.

Günümüzde, bilimsel veriler ışığında geliştirilmiş ve klinisyenlere seçebilecekleri tedavi seçenekleri konusunda rehberlik etmeyi amaçlayan birçok uluslararası klinik uygulama kılavuzu bulunmaktadır.

Birçok önemli kurum da bilişsel ve davranışsal terapiyi birinci basamak olarak önerir. Klinik ortamda BDT’nin en önemli özelliklerinden biri, burada ve şimdiye odaklanmasıdır.

Başka bir deyişle, sorunun kökü olarak geçmişi ya da çocukluğu görmek yerine, yaşamın, şimdinin ve şimdiki zamanın sorunlarına odaklanır.

Bu psikoterapötik yaklaşım, ruh sağlığı sorunlarının gelişmesinde geçmişin önemini kabul eder. Suadiye psikolog ekibimiz sizi bu nedenle geçmişinizdeki bir yolculuğa da çıkaracaktır.

Ancak kişinin mevcut sorunlarını sürdüren uyumsuz düşünce ve davranış alışkanlıklarını değiştirerek bunları ortadan kaldırır. Bu değişimin kişinin geleceği üzerinde büyük etkisi vardır.

Kişiler, terapide öğrendikleri yöntemleri hayatları boyunca çeşitli durumlara uygulayarak sorunlarla etkin bir şekilde başa çıkabilirler.

Bilişsel davranışçı terapinin bir diğer önemli özelliği de terapist ve danışanın seans boyunca eşit derecede aktif olması ve birlikte çalışmasıdır.

Bu terapi yönteminde terapist ve danışan, hangi düşünce ve davranışların değiştirilmesi gerektiğine karar vermek için birlikte çalışır ve bunları nasıl değiştireceklerini birlikte planlar.

Özellikle Suadiye psikolog ekibimize bazı ekollere göre daha kısa sürmesi sebebiyle kısa sürede iyileşme bekleyen kişiler bu yöntemle başvurmaktadır.

Genel olarak davranışçı terapi, bireysel terapi sürecine başvuran kişinin tedavi sürecine bilimsel bir yaklaşım getirir.

Davranış terapistleri, farklı durumlarda uygulanabilirliklerini artırmak ve iyileşmedeki etkinliklerini ölçmek için çok iyi tanımlanmış yöntemlere sahiptir.

Hastaları nasıl değerlendireceğini, tedavi hedeflerini nasıl belirleyeceğini, tedaviyi nasıl planlayacağını ve iyileşmeyi nasıl değerlendireceğini açık ve net bir şekilde tanımlar.

Davranışçı terapistler kanıta dayalı yöntemlerden birini seçer ve danışanların tedaviden en fazla faydayı elde etmelerine yardımcı olmak için bir tedavi planı geliştirir.

Özellikle tedavinin nasıl işlediğini ve danışanın süreçten ne kadar fayda sağladığını düzenli olarak değerlendiririz.

Kişinin tedavi sürecinden ne kadar yararlandığını anlamak için tedavinin başında, sırasında ve sonunda değerlendirmeler yapılır.

Hasta tedaviden yeterince faydalanamazsa yöntem değiştirilir ve tedavi planı yeniden tasarlanır.

Bir genel bakış sağlamaya ve takip ölçümleri yoluyla hasta sağlığının devam etmesini sağlamaya çalışır. Bilişsel davranışçı terapi hakkında detaylı bilgi için TIKLAYIN.

suadiye psikolog şema terapi

Şema Terapist Olan Suadiye'deki Psikologlar

Suadiye psikolog ekibimizde şema terapi uygulayıcısı bazı uzmanlarımız hizmet vermektedir.

Şema; insanların kendilerini, başkalarını ve çevrelerindeki dünyayı algılama ve anlama biçimi olarak tanımlanabilir.

Şemalar, insanların problemler hakkında ne düşündüklerini, nasıl hissettiklerini ve durumlarını nasıl değerlendirdiklerini etkiler. Doğuştan gelen özellikler ve erken deneyimler bir şema oluşturur.

Çocuğun ihtiyaçlarının bakım verenler tarafından uygunsuz, tutarsız veya gereğinden fazla karşılanması gibi durumlar, travmatik yaşam olayları ve bu olaylarla ilgili sık hatıralar şemalar oluşturur ve sürdürür.

Şema terapi, Jeffrey Young ve arkadaşları tarafından tedavisi zor kişilik bozuklukları ve ruh sağlığı sorunlarının üstesinden gelmek için geliştirilmiş bir psikoterapidir.

Kronik depresyon, kronik anksiyete, kişilerarası ilişkiler, yeme bozuklukları ve madde kullanımı gibi sorunların çözümünde etkilidir.

Bilişsel davranışçı terapi, gestalt terapi, psikodinamik terapi, kişilerarası psikoterapi, nesne ilişkileri ve bağlanma teorisi gibi yöntem ve teorileri kullanarak problemlere daha geniş bir perspektiften yaklaşılır.

Şema terapi, bireylerin sahip oldukları şemalara ve başkalarıyla olan ilişkilerine odaklanan bir yöntemdir.

Özellikle olumsuz çocukluk deneyimleri erken dönem uyumsuz şemaların oluşmasına neden olur.

Erken dönem uyumsuz şemalar yaşam boyu süren, tekrarlayan ve zararlı kalıplardır. Ancak ortaya çıkan sorunlar hakkında bir bakış açısı sağlar.

İnsanlar, kendilerine zarar vermek pahasına da olsa, sorunlara bu açıdan yaklaşırlar. Böylece başlangıçtaki uyumsuz şema kendini tekrar etmeye devam edebilir.

Bu durumun nedeni, planların iyi bilinmesidir. Örneğin terk edilmekten korkan bir kişi kısa süreli bir ilişkiye girebilir. Bu nedenle, tatmin edici bir ilişkisi de olamaz.

Ama kendini terk edilmiş olmaktan da korur. Şema ne kadar güçlü olursa, o kadar sık tetiklenir ve sorunlara neden olur.

Toplam 5 şema alanı ve 18 şema vardır. Suadiye psikolog arayışınızda şema terapi desteği almak için bize başvurabilirsiniz. Şema terapi hakkında detaylı bilgi için TIKLAYIN.

suadiye psikolog emdr

EMDR Tekniği ve Ekibimizin Suadiye Psikologları

Suadiye psikolog ekibimizde EMDR tekniği ile çalışan uzmanlarımız mevcuttur. EMDR tekniği sadece Suadiye psikolog değil aynı zamanda Mecidiyeköy psikolog çalışanlarımız tarafından da uygulanmaktadır.

EMDR, “Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme” kelimelerinin baş harflerini alan ve Türkçe’ye “Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme” olarak çevrilen bir tedavidir.

EMDR terapisi, yaşadığımız ve kurtulamadığımız rahatsız edici olaylara, anılara ve kargaşaya anlam vermenin, böylece etkilerinden kurtulmanın bir yoludur.

EMDR, hafızayla ilgili bilgileri zihnimizde yeniden işleyen bir psikoterapi türüdür.

Hastanın rahatsızlığının nedeni olarak olumsuz ve kötü depolanmış anıları ve anıları gören ve bu kötü anıları uyarlanabilir bir bilgi işleme terapi modeli rehberliğinde değiştiren bir psikoterapidir.

Uyumsuz davranışlar geçmiş yaşamlarımızın bu depolanmış anılarından kaynaklanır. Bu hedef hatıralara ulaşırız ve onları terapi yoluyla manipüle ederiz.

Ardından, daha tutarlı çözümleri güçlendirmek için diğer yaşam deneyimlerinin anılarıyla birleştiririz.

Terapist danışan ilişkisi kurulduktan sonra hedef hatırlatıcılara ulaşılır ve danışana etkileşimli uyarım sunulur.

Bu uyaranlar göz hareketleri, her iki kulaktan işitilebilir uyaranlar veya çift yönlü dokunsal uyaranlar şeklinde olabilir. Bu çapraz stimülasyonlar bu tedavinin ana yöntemidir ve sonucu etkiler.

Bu uyaranlar beynin iki yarısı arasında geçişler yaratır. Bu, olumsuz deneyimlerin depolanmasına çok daha hızlı erişim sağlar.

Korkunç ve rahatsız edici anılarımız yerine güvende ve güçlü olduğumuz için yeni bilgiler doğar, kendimizi koruyabilir, kendimize güvenebiliriz.

EMDR hipnoterapi değildir ve hasta tedavi boyunca uyanık ve bilinçlidir. Suadiye psikolog ekibimize başvuran bireyle birlikte geçmiş deneyimlerin anıları keşfedilir.

Daha sonra, hedef belleğe ulaşıldığında kişiye çift taraflı stimülasyon verilir. Bu uyaranlar göz hareketleri, her iki kulaktan işitilebilir uyaranlar veya çift yönlü dokunsal uyaranlar şeklinde olabilir.

Bu çapraz stimülasyonlar bu tedavinin ana yöntemidir ve sonucu etkiler. Bu uyaranlar beynin iki yarısı arasında geçişler yaratır.

Bu, olumsuz deneyimlerin depolanmasına çok daha hızlı erişim sağlar. Korkunç ve rahatsız edici anılarımız yerine.

Güvenli ve güçlü olduğumuza, kendimizi koruyabileceğimize, kendimize güvenebileceğimize dair yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

EMDR terapisinin en iyi sonuçları vermesi için terapistin uygun şekilde eğitilmiş ve iyi bir klinisyen olması çok önemlidir.

Suadiye psikolog ekibimizde bu eğitimi almış tecrübeli uzmanlar bulunmaktadır. Her şeyden önce, EMDR terapi sağlayıcılarının terapist ve danışan arasında iyi bir ilişki geliştirmesi gerekir.

EMDR tedavisinin süresi hastanın ruhsal durumu, başka psikiyatrik yan hastalıkların varlığı, travmanın karmaşıklığı ve hastanın psikososyal destek sistemi tarafından belirlenir.

Bu terapinin bazı sorunları tek seansta çözülebilirken, önerilen üç seans duygu ve düşünce işlemedir. Karmaşık travmalar için 8-10 seans gerekebilir.

Bu teknik tek başına yeterli olmayabilir ve çoğu zaman bilişsel davranışçı yöntemle birleştirilebilir. Suadiye psikolog ekibimizce uygulanan EMDR tekniği hakkında bilgi için TIKLAYIN.

suadiye psikolog ücretleri

Suadiye Psikolog Ücretleri

Suadiye psikolog ücretleri Suadiye ve yakınında oturan ve psikoloğa gitmek isteyen bireyler tarafından merak edilmektedir.

Her ne kadar psikoterapi süreci ücretlerin ön planda değerlendirilemeyeceği kadar değerli bir ruhsal değişim aşamasıysa da günümüz şartlarında ekonomik değişkenler de önemlidir.

Ekonomik sıkıntılardan dolayı psikolog desteği almakta zorlanan milyonlarca insan bulunmaktadır.

Bu nedenle psikolog ücretleri de kişilerin tercihinde bir rol sahibi belirleyici olabilir.

Suadiye psikolog hizmeti veren bireyler veya kurumların seans ücretleri birbirinden oldukça farklı olabilir.

Bu durum psikoloğun donanımından tecrübesine, yaklaşımından çalıştığı alana kadar değişiklik gösterir.

Suadiye psikolog ücretleri bu anlamda farklılıklar gösterir. Günümüzde psikolog ücretleri 450 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Ancak Mentalium Psikoloji olarak herkesin psikoterapiden faydalanabilmesi amacıyla kurum politikamız gereği uygun ücretli terapi desteği vermekteyiz.

Aile çift terapisi ve bireysel terapi ücretlerimizde farklılıklar olduğu için en iyi Suadiye psikolog ücret bilgisini bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.

suadiye psikolog

Suadiye Psikolog Öneri Tavsiye

Terapistin eğitim düzeyi, bir profesyonel bulmanın ilk adımı olmalıdır. Ne yazık ki ülkemizde meslek yasasının eksikliği bu konuyu muğlak bırakmaktadır.

Psikoloji alanında lisans derecesi ve Psikoloji alanında yüksek lisans (Klinik Psikoloji, Gelişim Psikolojisi, Uygulamalı Psikoloji vb.) olması önemlidir.

Yüksek lisans sonrası devam etmesi ve akademik alanda kariyer yapması da artı bir değerdir.

Terapist seçimi, kişinin çocuk, genç veya yetişkin olup olmadığına ve danışanın neden tedavi araması gerektiğine bağlıdır.

Bu nedenle, yüksek lisans derecesi psikoloji alanına ait olmalıdır. Her zaman Google’ın ilk sayfasında görünen bir terapist iyi bir terapist değildir.

İnterneti iyi kullanmayı bilen biri olarak karşımızda olduğunu gösterebilir. Ne yazık ki psikoterapi hizmeti sunduğunu iddia eden bazı danışmanların diploması bile yoktur.

Birçok kısa süreli kişisel gelişim kursu artık bu alanda kötüye kullanılmaktadır.

Ne yazık ki, bu türde eğitimlere sahip “insanlar” terapistlerle karıştırılabilir ve diplomalar her zaman sorulacak ilk nokta olmalıdır.

Görüşebilmek istediğiniz bir profesyonel varsa, terapistinizi daha fazla değerlendirerek “doğru” psikoloğu seçip seçmediğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Arayış sürecinde gelinen son nokta ise ilk görüşmedir. Daha önce profesyonel destek almış olanlar önceki deneyimlerinin zayıf olması durumunda ön yargılı olarak seansa gelebilirler.

Daha önceki dönemlerde bir süre terapiye gitmiş olabilir, ancak çeşitli sorunlar nedeniyle seansı yarıda kesebilir ve terapistin kendisine yardımcı olamayacağı korkusuyla karşı karşıya kalabilir.

Bilgi ve deneyimin farklılık gösterdiğini lütfen unutmayın. Bilgi ve farkındalık dışında etik değerler de çok önemlidir.

Bir danışanla ilgili bilgilerin danışanın rızası olmadan üçüncü bir kişiye ifşa edilmesi, terapistin etik değerlere bağlı olup olmadığına bakılmaksızın bir gizlilik ilkesidir.

Psikoterapist seçiminin doğru olması önemlidir çünkü bu alanda bir terapistle çalışmak ya da iş birliği yapmak, kendisini ve daha sonra yakın çevresini olumlu yönde etkiler, yaşam kalitesini yükseltir.

Psikolojik yardım arayan insanlar, çevrimiçi kaynakların eksikliğinden dolayı bu ihtiyacı karşılamak için genellikle saygın bir psikolog ararlar.

Bu da onların ihtiyaçlarına uygun olmayan ve tedaviye devam etmelerini olumsuz etkileyen bir terapist bulmalarına yol açar.

Ülkemizdeki psikoloji camiasının en büyük sorunu alana dair bir yasanın olmamasıdır.

Mevzuatın yokluğu, birçok vasıfsız insanın uygun eğitim veya diploma olmadan kendilerini terapist olarak kurmalarının yolunu açmıştır.

Kendinize sormanız gereken bazı önemli sorular bu nedenle mutlaka var olmalıdır. Psikolog unvanı için ilk şart, üniversitede dört yıllık psikoloji eğitimidir.

Seçtiğiniz psikoloğun dört yıllık psikolojiden sonra hangi alanda uzmanlaşmış olduğunu mutlaka iyi araştırmalısınız.

İnternette şu anda çok takipçisi olan ancak bu alanda yeterliliği olmayanlar ne yazık ki saygın terapistler olarak düşünülebilir. Psikoterapi ortamının rahat, sakin ve güven verici olması önemlidir.

Terapi iki yönlü bir yolculuktur, bu nedenle terapist ve danışan arasındaki uyum çok önemlidir.

Güvenebileceğiniz ve kendi başınıza keşfedebileceğiniz bir psikolog bulmak tedavi sürecinde yardımcı olacaktır.

Siz de Suadiye psikolog arayışınızda yukarda saydığımız kriterlere önem veriyorsanız doğru bir seçim yapmak üzere olabilirsiniz.

Mentalium Psikoloji Suadiye psikolog ekibiyle size en doğru şekilde yardımcı olabilir.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.