Skip to content Skip to footer

3 Maddede Fransa Türk Psikolog Desteği

fransa türk psikolog hizmetlerimiz

3 Maddede Fransa Türk Psikolog Desteğimiz

Fransa Türk psikolog desteğinin özellikle nüfus yoğunluğu sebebiyle oldukça fazla ihtiyacının olduğu ülkelerden bir tanesidir.

Fransada yaşayan Türk psikolog sayısına oranla çok daha fazla bir Türk psikolog talebi söz konusudur.

Mentalium Psikoloji olarak biz de Fransada Türk psikolog talebine karşılıksız kalmayarak Fransada yaşayan Türk vatandaşlarımıza psikoterapi desteği sunmaktayız.

Online terapi yoluyla destek sunmakta olan uzman psikolog ekibimiz birçok ruhsal sorunla çalışmaktadır.

Bu nedenle siz de Fransa Türk psikolog arayışına sahipseniz bizden destek alabilirsiniz.

Bu konuda online psikoterapi yoluyla nasıl destek sunduğumuzu ve hangi ruhsal sorunlarla çalıştığımızı yazımızda detaylıca görebilirsiniz.

fransa türk psikolog randevu

Fransa Türk Psikolog Hizmetimiz

Fransada yaşayan Türk psikologlar elbette Fransada yaşayan ve ruhsal destek arayan bireylere destek sunmaktadır.

Ancak Fransa özellikle Türk vatandaşlarının Türkiye dışında en çok ikamet ettiği Avrupa ülkelerinin başında gelmektedir.

2018 sayımına göre Fransa’daki Türk vatandaşlarının sayısı yaklaşık 800.000 kişi civarındadır.

Bir milyona yakın nüfusuyla Fransa Türk nüfusunun en yoğun olduğu ülkelerden bir tanesidir ve bu nedenle Fransa Türk psikolog talebinin de yüksek olduğu ülkelerden biridir.

Mentalium Psikoloji olarak biz de uzman klinik psikolog kadromuzla Fransa’daki Türk psikolog açığını kapatma konusunda destek olmaktayız.

Peki Fransa’daki Türk psikologlar ile gerçekleşen yüz yüze terapi ihtiyacını eksiksiz şekilde uzaktan nasıl karşılamaktayız?

fransa türk psikolog seans

Fransa Online Türk Psikolog

Eğer siz de Fransa’da Türk psikolog bulmakta zorlanıyor veya bulduğunuz Türk psikologlar size yakın değilse, online terapi seçeneğini gözden geçirebilirsiniz.

Online terapi son yıllarda özellikle Fransa gibi Avrupa ülkelerinde ikamet eden Türk vatandaşlarının talep ettiği bir yöntemdir.

Eskiden yüz yüze terapi daha fazla tercih edilirken bu makas artık iyice kapanmaktadır.

Özellikle 2019 yılında dünyada salgın oluşturan Covid pandemisi sebebiyle insanlar online terapi desteği almaya başlamışlardır.

Bu süreçte en yakın psikolog ile dahi görüşemediği için insanlar online terapi seçeneğini keşfetmeye başladılar.

3 yıldır da tüm araştırmalar artık online psikoterapinin gitgide yaygınlaşan bir seçenek olduğunu göstermektedir.

Eğer siz de Fransa online Türk psikolog seçeneklerini araştırıyorsanız uzmanlarımız size online psikoterapi yoluyla destek sağlayabilir.

Bu süreçte size çevrimiçi terapi araçlarıyla yardımcı olmaktayız. Günümüzde iş hayatında sık sık kullandığımız Skype, Zoom, Google Meet vb. birçok aracı online terapi için de kullanabilmekteyiz.

Mentalium Psikoloji olarak Fransa Türk psikolog desteğini sunarken hızlı internet seçeneklerimizle hiçbir sorun yaşanmadan online görüşmelerimizi gerçekleştirebilmekteyiz.

Eğer siz de Fransadaki Türk psikolog seçenekleriyle yüz yüze görüşme yapamıyor veya farklı nedenlerle görüşemiyorsanız size destek sunabiliriz.

Peki Fransa Türk psikolog hizmeti sunan uzmanlarımız hangi ruhsal sorunlarla çalışmaktadır?

fransa türk psikolog seans ücretleri

Bireysel Terapi

Bireysel terapi kişinin yalnızca kendisinin terapist ile görüşerek gerçekleştirdiği ve bireysel değişimi sağladığı bir süreçtir.

Fransa Türk psikolog arayışınızda size bireysel terapi desteğini sunan uzmanlarımız mevcuttur.

Fransa Türk terapist arayışınızda size destek sağlayabileceğimiz birçok ruhsal bozukluk mevcuttur.

Bireysel terapi alanları gerek psikopatolojik sorunları gerekse de patolojik olmayan ruhsal problemleri kapsayabilir.

Bir başka deyişle, Fransada Türk psikolog arama sebebiniz ilişki sorunları veya depresyon, anksiyete bozukluğu vb. bazı ruhsal bozukluklar ise destek sağlamaktayız.

Bazı ruhsal sorunlarımızdan kendi başımıza kurtulamayız ve bir psikolog desteği ararız.

Bu nedenle duygularımızı, düşüncelerimizi ve davranışlarımızı ifade edebileceğimiz bir uzmana ihtiyaç duyarız.

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog ve Şişli psikolog kadrolarımızla Fransa ve yurtdışındaki Türk danışanlarımıza da online desteği bu nedenle önemsemekteyiz.

fransa türk psikolog seans fiyatları

Çift Terapisi

Fransadaki Türk psikologlar ile görüşme yapmak istemenizin altında bireysel bir sorundan ziyade bir çift sorunu mu yatmaktadır?

O zaman doğru adrestesiniz çünkü Kadıköy psikolog ve Şişli psikolog ekibimizin bireysel terapilere ek olarak aile çift terapisi eğitimleri de mevcuttur.

Aile içindeki sorunlarda yaşadığınız çıkmazlarda veya çift olarak partnerler arası çözemediğiniz sorunlarda da size profesyonel destek sunabiliriz.

Fransa Türk psikolog hizmetimiz sayesinde siz de çift sorunlarını aynı yüz yüze terapide olduğu gibi online terapi yöntemiyle de ortadan kaldırabilirsiniz.

Online terapi ile hangi şehirde olduğunuzun hiçbir önemi yoktur. Uzak mesafe ilişkilerinde yaşanan sorunlar dahi bu şekilde ortadan kalkabilir.

Örneğin; partnerlerden birisi Lyon, diğer partner ise Marsilya şehrinde olsun.

Ancak bulduğunuz psikolog Paris şehrinde yüz yüze terapi sunuyorsa sizin ya Lyon Türk psikologlar veya Marsilya Türk psikologlar arasından bir seçim yapmanız gerekir.

İşte bu durumda online terapi avantajını ortaya koyar çünkü Fransa Türk psikolog arayışınızda partnerinizin veya psikoloğunuzun nerede olduğunun hiçbir önemi yoktur.

fransa türk psikolog seans ücretleri 2023

Cinsel Terapi

Fransada Türk psikolog arayışınız var ancak cinsel terapi yapan ve aynı zamanda Fransada yaşayan Türk psikolog bulamıyorsunuz.

Mentalium Psikoloji olarak size bu noktada cinsel terapi desteğimizi sunabiliriz.

Fransa Türk psikolog alternatiflerini değerlendirirken bireysel terapist veya çift terapisti bulma olasılığınız cinsel terapist bulma olasılığınızdan daha fazla olabilir.

Ancak cinsel terapist sayısı genelde daha az olduğundan Fransa Türk psikolog arayışınızda online cinsel terapi seçeneğini düşünebilirsiniz.

Bazen cinsel terapi konusunda bireylerin farklı soru işaretleri de söz konusu olabilmektedir.

Bu nedenle aynı şehirde yaşamayan bir Türk psikolog ile görüşmek de isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece bize ulaşmak.

fransa türk psikolog ve psikologlar

Neden Online Terapi Almalıyım?

Fransada yaşıyorsunuz ve Fransa Türk psikolog hizmetimizden yararlanmak istiyorsunuz.

Pek çok kişi neden bir Fransız psikolog ile görüşmek istemediğinizi size sorabilir.

Bugüne kadar Fransa Türk psikolog hizmetlerimizden Fransada oturmasına rağmen yararlanan bireylerden aldığımız geri dönüşler dolayısıyla nedenleri sizler için derledik.

Yurtdışındaki Türklerin Türkiye’den bir psikolog ile görüşmek istemesinin altında pek çok neden yatmaktadır. İşte bu nedenlerden bazılarını aşağıda değerlendirmekteyiz.

fransa türk psikolog ücretleri

Fransada Türk Psikolog Bulamayabilirsiniz

Fransa Türk psikolog seçeneklerini incelediniz ancak gerek eğitim gerek tecrübe gerekse başka bir nedenle Fransada yaşayan Türk psikologlar ile görüşmek istemediniz.

Bu nedenle online terapi desteği almak isteyebilirsiniz. Ayrıca bazen bulunduğunuz bölgeye yakın bir Türk psikolog da bulamayabilirsiniz.

Örneğin; siz Paris Türk psikolog seçeneklerine bakıyorsunuz ancak Paris’in uzak bir noktasında uygun bir psikolog buldunuz ve gitmek sizin için zor. O zaman yine online terapi sizin için ideal seçenek olabilir.

fransa türk psikolog fiyatları

Fransa Türk Psikolog Ücretleri Yüksek Olabilir

Araştırmalarımıza göre Fransada psikolog ücretleri ortalama 100-120 Euro aralığındadır.

Fransa ve Türkiye arasındaki kur farkından dolayı son dönemlerde Fransa Türk psikolog arayışındaki kişiler Türkiye’den online görüşmelere yönelmektedir.

Ülkemizde ortalama seans ücretleri TL’den Euro’ya çevrildiğinde 30-35 Euro bandında seyrettiği için Fransada Türk psikolog bulmaktansa Türkiye’den bir psikolog ile görüşmek daha avantajlıdır.

Her ne kadar Euro kuru yüksek olsa da Fransadaki Türk vatandaşlarımız da aradaki önemli farkı karşılamak istemeyebilirler.

fransa türk psikolog

Türkçe Konuşan Bir Psikolog İsteyebilirsiniz

Terapi en iyi kişinin ana dilinde gerçekleşir. Fransada yaşayan Türklerin de her ne kadar orada doğmuş olsalar da anadillerinden birisi Türkçedir.

Üstelik bazı vatandaşlarımız sonradan göç etmiş olabilecekleri için kendilerini en iyi Türkçe ifade edebilmektedir.

Her ne kadar psikoloji evrensel bir bilim de olsa ana dilde terapi daha verimlidir.

Bu yüzden yurtdışında Türk olarak yaşamanın beraberinde getirdiği zorlukları Fransız psikologlar ile kıyaslanınca bir Türk psikoloğun sizi daha iyi anlayabileceğini söyleyebiliriz.

Bu ve bunun gibi pek çok nedenle Mentalium Psikoloji Fransa Türk psikolog hizmetini online olarak gerçekleştirmektedir.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.