Skip to content Skip to footer

3 Maddede Kumar Bağımlılığı Doktor Tavsiye ve Önerileri

Kumar bağımlılığı doktor tavsiye

3 Maddede Kumar Bağımlılığı Doktor Tavsiye ve Önerileri

Kumar bağımlılığı doktor tavsiye ve önerileriyle yenilebilecek bir hastalıktır. Bunun için elbette bir uzman ile görüşmeniz gerekmektedir.

Kumar bağımlılığı tedavisi bu alanda uzmanlaşmış ruh sağlığı profesyonelleri tarafından gerçekleştirilmelidir.

Peki gerçekten kumarın tedavisi var mı? Kumar bağımlılığı nasıl tedavi edilir? Bahis bağımlılığı nasıl geçer? AMATEM kumar bağımlılığı tedavisi yapar mı? Yazımızda bu sorulara cevaplar arayacağız.

Eğer kumar bağımlılığı doktor tavsiye ve önerisi ile baş edilebilir bir rahatsızlık ise, daha fazla bekleyerek daha çok kaybetmek istemeyebilirsiniz.

Yazımızı okuyabilir ve ardından kumar bağımlılığı doktor tavsiyesi için asistanımızdan destek alabilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

kumar bağımlılığı doktor tavsiye şişli

Kumar Bağımlılığı Doktor Tavsiye ve Tedavi Önerisi

Kumar bağımlılığının tedavisi mümkündür. Kumar bağımlılığı doktor ve bağımlının iş birliği ile tedavi edilebilmektedir.

Kumar bağımlılığı tedavisi için hem psikolojik destek hem de ilaç tedavisi gerekebilir. Kumar bağımlılığı doktor tavsiye ve ilaç tedavisine uyulması halinde tedavi edilebilen bir hastalıktır.

Evet, bağımlılık bir hastalıktır ve kesinlikle bir irade meselesi değildir. Bağımlı bireyin irade yoksunu olmasından söz edemeyiz.

Herkes bağımlı olabilir ve bağımlılığı ne zaman geliştireceği bilinmemektedir. Peki kişinin iradesi dışındaysa tedaviyi isteyip istememesini ne belirler?

Bu konuda şöyle bir ayrımdan bahsedebiliriz. Tedavi motivasyonu tedavinin başarısında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kumar bağımlılığı doktor tavsiye ve reçeteleriyle atakları durdurulabilen ve seyri iyileşen bir rahatsızlıktır.

Ancak bu noktada hekimin ne kadar çabası mümkün olursa olsun kişinin kumarı bırakmayı istemesi gerekir.

Elbette farkındalık konusunda ilerleme kat etmiş kişilerin tedavi sürecinde başarılı bırakma denemelerini yaşaması daha olasıdır.

Bu noktada farkındalık ve kişinin kumarı bırakma isteğiyle ilgili yakınlarının desteği de önemlidir.

Kumar bağımlılığı doktor tavsiye kadıköy

Yakınım Kumar Bağımlısı Ama Tedavi Olmayı İstemiyor

Kumar bağımlılığı doktor tavsiye ve önerisi almak için internette araştırma yapan pek çok kişinin söylediği bir sözdür bu.

Yakını kumar bağımlılığı sorunu yaşıyor ancak tedavi olmayı reddediyor durumdadır. Bağımlı yakınları bu noktada kumar bağımlılığı doktor tavsiye ve ipuçlarını araştırır ki bağımlıya yardımcı olabilsin.

Bir kumar bağımlısının tedavisine başlanması için tedaviyi kendisinin istemesi ve kabul etmesi gerekir. Ancak bu noktada yakınları olarak sizin de yapabileceğiniz bazı şeyler mevcuttur.

Öncelikle bağımlıya karşı şiddet uygulamak, bağırmak, onu tehdit etmek işe yaramaz, bunu kabullenmeniz gerekir.

Pek çok kişi kumar bağımlılığı doktor tavsiye ve önerisi istediğinde bizim uzmanlar olarak en çok duyduğumuz sorunlar da bunlardır.

Bağımlılık sorunu aile bağlarını oldukça zedeler çünkü pek çok bağımlı yakını yanlış yaklaşımlarda bulunmaktadır.

Nasıl kumar bağımlısı yakınının borçlarını kapatıp tekrar oynamasına zemin hazırlamak yanlış ise onu yalnız bırakmak da yanlıştır.

Aile desteği kumar bağımlılığı doktor tavsiye ve önerilerinin başında gelmektedir. Ancak bağımlı bireye nasıl doğru yaklaşımda bulunulacağı konusunda da ailenin kesinlikle destek alması gerekir.

Bu konuda profesyonel desteği bağımlının yakınları en iyi tedaviyi üstlenecek ekipten alabilir. Bu nedenle eğer bağımlı da kabul ediyorsa siz de bu sürecin ve ekibin bir parçası olmaya çalışmalısınız.

Yakınları olarak onu en iyi tanıyan ve ona her an en iyi desteği sunabilecek olan sizlersiniz.

Kumar bağımlılığı doktor tavsiye istanbul

Peki Şimdi Ne Yapmalıyız?

İster kumar bağımlısı isterse bağımlının yakını olun, ilk yapmanız gereken kumar bağımlılığı doktor tavsiye ve tedavi yönlendirmelerine uymanızdır.

Bu noktada bir profesyonelin desteğini almak çok önemlidir. Kendi başınıza bu rahatsızlıkla baş etmeye çalışmayın.

Olası bir tekrar oynamaya başlama durumunda hem motivasyonunuzu hem de özgüveninizi kaybedebilirsiniz.

Kanser olduğunuzda hemen ilk yaptığınız tedavi için kendinizi doktorlara emanet etmekse bağımlılık da bir hastalık ve bu durumda da hekimlerin desteğini almanız gerekir.

Ne yazık ki pek çok kumar bağımlısı ve yakını hastalıkla mücadeleyi tek başına ya da işe yaramayacağını henüz bilemedikleri yöntemlerle gerçekleştirmektedir.

Ancak tedavi süreci için her geç kalınan an kişinin hem kumar oynayarak daha çok maddi ve manevi kayıp yaşamasına hem de tedaviye dair umudunu her an daha fazla kaybetmesine neden olabilir.

Bunun için Mentalium Psikoloji olarak Kadıköy ve Şişli uzman kadrolarımızla sizin yanınızdayız.

Eğer siz de kumar bağımlılığı doktor tavsiye ve tedavi önerisi talep ediyorsanız bizden destek almaktan çekinmeyin.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.