Skip to content Skip to footer

Mutlu Evlilik Testi

Evlilik, iki partnerin aile kurabilmek amacıyla yasaların uygun gördüğü biçimde bir araya gelmesi ve hayatlarını birleştirmesidir. Evlilik süreci birçok çift için korkutucu ve alışılması zor bir zaman dilimi olarak görülebilir. Bunun sebebi daha önce aynı evde yaşamaya alışık olmayan ve birlikte yaşamanın zorluklarını tatmamış kişilerin bir araya geleceği endişesidir. Bu endişe ile bazı çiftler evlilik tarihlerini dahi erteleyebilirler. Evlilik öncesi dönemde çiftlerin birbirlerini iyi tanıyabilmesi ve flört, nişanlılık vb. süreçleri bu sebeple çok iyi değerlendirmeleri gerekir. Çiftlerin birbirlerini tanıyamadan gerçekleştirdikleri evlilikler bazen boşanmayla sonuçlanabilir. Mutlu evliliklerin temeli birbirini tanıma ile atılabilir. Evliliğinizin nasıl gittiğini mutlu evlilik testi ile değerlendirebilirsiniz.

Mutsuz evliliklerin mutsuz şekilde devam etmesi de sağlıksız bir durumdur. Evlilik yalnızca cinsellik veya aynı evde barınma ihtiyacından ibaret değildir. Çiftlerin sadece ev içindeki yaşamlarını olumsuz yönde etkilemez. Mutsuz evlilikler aynı zamanda partnerlerin ev dışındaki hayatlarını da olumsuz etkilemektedir. Evliliklerinde sorun yaşayan kişiler iş yaşamında da ciddi sorunlar yaşamaya başlarlar. Evlilik sorunlarından dolayı mesleki performansları da ciddi anlamda etkilenebilir. Mutsuz evliliklerden çocuklar da ciddi zararlar görür. Çocukların yetişkinlik döneminde yaşadıkları pek çok ruhsal sorunun geçmişine baktığımızda ailelerinin mutsuz evlilikleri gözümüze çarpar. Mutlu evlilik testi ile siz de evliliğinizin nasıl gittiğini değerlendirebilirsiniz.

Mutlu Evlilik Testi

Aşağıda verdiğimiz soruları cevaplarken önem derecesine bağlı kalarak 1 ile 5 arasında değerlendirmelisiniz.

1: Kesinlikle katılmıyorum

2: Katılmıyorum

3: Kararsızım

4: Katılıyorum

5: Kesinlikle katılıyorum

Teste Başla

Eşim genelde benim duygularımı anlamaz

Eşimle diyaloğa girmek benim için çok zor bir şey

İlgiye ihtiyacım olmasına rağmen eşim beni ihmal ediyor

Eşim bana ilgi göstermediğinde bu durum beni çok öfkelendirir

Eşimle görüş farklılıklarımız beni öfkelendirir

Eşimin benimle konuşmasını sağlamakta çok zorlanıyorum

Eşimle birlikteyken genellikle gergin bir halimiz vardır

Eşimin sorunlarını bana anlatmasını sağlayamıyorum

Eşim beni dinlemiyor ve kendimi dinletmede zorlanıyorum

Puanlama

4-6 Puan Arası: Eşiniz sizi dinleyerek istediğiniz şeyi anlayabiliyor.

7-9 Puan Arası: Evliliğinize güven duygunuz tam.

8 Puan ve Altı: Eşinizle iletişim sorunu yaşamıyorsunuz. Ona kendinizi ifade edebiliyorsunuz ve büyük sorunlar yaşamıyorsunuz.

8 Puan ve Üstü: Eşinizle iletişim sorunlarınız var. Bu konuda mutlaka profesyonel destek almalısınız.

9 Puan ve Üstü: Eşinizin size daha çok güvenmesi için çaba harcamalısınız.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.