Skip to content Skip to footer

Mentalium Kadıköydeki Psikologlar Kimlerdir?

kadıköydeki psikologlar

Mentalium Kadıköydeki Psikologlar ve 4 Çalışma Alanı

Bugünkü yazımızda Mentalium Psikoloji bünyesinde hizmet sunan Kadıköydeki psikologlar ve çalışma alanlarını inceleyeceğiz.

Kadıköy en iyi psikologlar ile görüşme şansınızın olduğu büyük bir İstanbul ilçesidir.

Pek çok Kadıköy psikolojik danışmanlık merkezi gibi Mentalium Psikolojik Danışmanlık Merkezi de Kadıköy psikolog kadrosuyla en iyi desteği sunmayı amaçlar.

Ruhsal destek almak isteyen bireyler de doğal olarak en iyi psikolog ile görüşmek ister.

Peki bu durumda ilk olarak kişinin psikoloğunu seçerken ne yapması gerekir? Kadıköydeki psikologlar sayıca İstanbul psikolog sayısının önemli bir kısmını karşılar.

Kadıköydeki ulaşım kolaylığı bunun en önemli nedenleri arasındadır. Psikologlar kadar ruhsal destek almak isteyen danışanları için de bu nedenle Kadıköydeki psikologlar ile görüşmek daha avantajlı olabilir.

Yazımızın devamında Mentalium Psikoloji bünyesinde ruhsal destek sunan Kadıköydeki psikologlar ve çalışma alanlarını inceleyeceğiz.

kadıköydeki psikologlar

Kurumumuz Bünyesinde Çalışan Kadıköydeki Psikologlar

Mentalium Psikoloji 2019’da Kadıköydeki Göztepe semtinde Klinik Psikolog Onur Aydın’ın girişimleriyle kurulmuştur.

Mentalium Psikoloji çatısı altında çalışan hem Kadıköydeki psikologlar hem de Şişlideki psikologlar psikoloji lisans eğitimlerini tamamlayan kişilerdir.

Ardından en iyi psikolog desteğini sunmak amacıyla klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamışlardır.

Elbette diğer Kadıköydeki psikologlar gibi bizim uzmanlarımız da en az bir psikoterapi ekolüne yönelmişlerdir.

Bu alanda en iyi psikolog desteğini sunmak için eğitimler almışlardır. Kadıköy klinik psikolog arayışınızda bu noktada en kaliteli desteği sunmak temel hedefimizdir.

Kadıköy en iyi psikologlar için çoğu zaman bir çekim alanı olmuştur. Kadıköydeki psikologlar ile ilgili araştırmalarınızı gerçekleştirirken siz de bunu kolayca görebilirsiniz.

Peki bizim uzmanlarımız kimlerdir? Kurumumuzda çalışan psikologlar hangi alanlarda çalışmaktadır? Uzmanlarımız hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYIN.

Uzmanlarımızın hangi alanlarda size ruhsal destek sağlayacağını da yazımızın devamında incelemek istedik.

kadıköydeki psikologlar

Depresyon Tedavisi

Mentalium Psikoloji çatısı altında çalışan Kadıköydeki psikologlar depresyonla çalışmaktadır.

Majör depresyon, günlük yaşama olan ilgiyi azaltarak ve duygusal çökkünlüğüne neden olarak kişinin hayatını tamamen etkileyen bir duygudurum bozukluğudur.

Majör depresyon hormonal dengesizliklerden kaynaklanabilir, kalıtsal olabilir ve finansal koşullar gibi çevresel faktörlerden dolayı da gelişebilir.

Sonuç olarak ortaya çıkan duygusal çöküntüler zamanla gelişebilir. Zamanla yeme alışkanlıklarınız, uyku alışkanlıklarınız ve çalışma şeklimiz neticesinde günlük yaşayışımız da değişecektir.

Ayrıca depresyon hastaları ev işi, iş ve nefes alma gibi günlük aktivitelere direnmeye başlarlar.

Kişi kendini çaresiz hisseder, tüm aktivitelerden bitkin düşer ve hayattan zevk alamaz.

Adet, hamilelik, doğum ve menopoz gibi kadınlara özgü faktörler nedeniyle, ergenlik sonrası kadınlar erkeklerden iki kat daha sık şiddetli depresyon geliştirir.

Erkeklerde depresyon belirtileri aşırı sinirlilik ve aileden uzaklaşma isteği olduğu için normal duygudurum ve depresyonu fark etmekte yavaş görünebilirler.

Erkekler ve kadınlar için bazı ortak depresyon belirtileri de elbette vardır. Eğer depresyon tedavisi görürseniz kendinizi daha iyi hissedecek ve depresyondan daha az etkileneceksiniz.

Bu nedenle kurumumuzda çalışan Kadıköydeki psikologlar depresyon konusunda önemli tecrübeler edinmiş uzmanlardır. Majör depresyon tedavi edilebilir ruhsal hastalıklardan biridir.

Ancak tedaviye başlamadan önce belirtilerinizin benzer bir hastalıktan (tiroid hastalığı, vitamin eksikliği, beyin tümörü) kaynaklanmadığından emin olmalısınız.

Belirtiler şiddetli depresyona aitse doktor tarafından gerekli tedavi başlatılacaktır.

İlaç tedavisi, psikoterapi, elektrokonvülsif terapi ve egzersiz gibi kendi kendine başa çıkma stratejileri tedavi için kullanılan çeşitli yöntemlerdir.

Kişiyi daha mutlu etmek ve semptomları hafifletmek için en uygun tedaviyi doktor belirleyecektir.

Majör depresyon için yaygın bir tedavi, bir kişinin olumsuz ruh haline neden olan beyin kimyasını değiştirmek için antidepresanların kullanılmasıdır.

Antidepresanların etkisi haftalar veya aylar alabilir ve başlandığında hemen olumlu etki etmeyebilir.

Tedavi sırasında doktorunuz uygun görürse ilacınızı veya dozunu değiştirebilir.

İlaç tedavisi ile birlikte uyku, yemek yeme gibi günlük aktiviteler düzenlenmeye başlar.

Ruhsal destek süreci, hafif ve orta dereceli depresyonu tedavi etme yöntemidir.

Ayrıca majör depresyon tedavisi için de ilaçla birlikte psikoterapi mutlaka gerçekleştirilmelidir.

Amaç, kişinin davranışını değiştirmek ve olumsuz bir cevaba olumlu bir cevap oluşturmaktır.

Depresyon tedavisi bize kendimizi olumsuz hissettiren durumları nasıl tanımlayacağımızı ve bunlarla nasıl başa çıkacağımızı öğretir.

Merkezimizdeki Kadıköydeki psikologlar bu nedenle başa çıkma konusunda çok iyi bir yöntem olan bilişsel davranışçı terapiyi kullanmaktadırlar.

Majör depresyonun tedavisine yardımcı olabilecek bir aktivite de egzersizdir. Egzersiz gerginliği giderir ve özgüveni artırır.

Egzersiz sırasında vücut, olumlu duyguları tetikleyen endorfin adı verilen kimyasallar salgılar.

Egzersiz stresi azaltır, daha iyi uyumanıza yardımcı olur ve kaygıyı azaltır. Bisiklete binme, hafif yürüyüşler, koşu, yüzme ve yoga egzersiz yapmak için seçebileceğiniz aktivitelerden bazılarıdır.

Düzenli egzersiz yapmak size istenen sonuçları verecektir. Düzenli egzersize doktor kontrolünde başlanmalıdır.

Kadıköydeki psikologlar başta olmak üzere tüm ekibimiz bu süreçte danışanlarına destek olup plan yapmalarına yardım ederler.

Eğer siz de depresyon tedavisi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz TIKLAYIN.

kadıköydeki psikologlar

Anksiyete Tedavisi

Kadıköydeki psikologlar olarak en sık başvuru aldığımız ruhsal sorunlardan birisi de yaygın anksiyete bozukluğu olarak sayılabilir.

Anksiyete tedavisi kurumumuz çatısı altında çalışan Kadıköydeki psikologlar tarafından farklı terapötik yönelimlerle gerçekleştirilmektedir.

Peki Kadıköy psikolog ekibimizin de çalıştığı anksiyete tedavisi nasıl gerçekleşir?

Sıklık, yoğunluk ve maruz kalma süresi açısından kaygının baskın olduğu ve hoş olmayan sonuçlara yol açtığı bir grup psikolojik sorun için genel bir terim olarak anksiyete bozukluğu kullanılır.

Kadıköydeki psikologlar şehir yaşamının hareketli olduğu bir ilçede seans gördükleri için anksiyete bozukluğu en yaygın çalışma alanları arasındadır.

Stres ve kaygı gitgide kronik hale geldiğinde karşımıza anksiyete olarak çıkabilir.

En yaygın anksiyete bozuklukları panik bozukluğu, sosyal fobi, obsesif kompulsif bozukluk, bazı özgül fobiler, travma sonrası stres bozukluğu ve yaygın anksiyete bozukluğudur.

Bu sorunlar korku ve kaygıyı kontrol etmeyi zorlaştırır. Kaygılı durumların kendisi veya meydana geleceği beklentisi günlük hayatımızın önemli bir bölümünü işgal eder.

Bu nedenle ailesinde, okullarında veya iş hayatında zorluklarla karşılaşır. Günlük işleyişi bozulur. Sosyal ilişkilerle ilgili sorunlarınız var ise yine bu durum bir anksiyete bozukluğu belirtisi olabilir.

Kurumumuz bünyesinde çalışan Kadıköydeki psikologlar olarak işlevselliğin bozulduğu durumlarla sık sık karşılaşırız. Anksiyete bozuklukları bir ruh sağlığı uzmanı tarafından teşhis edilir.

Anksiyete bozuklukları, bozukluğun tipine, yaşamı tehdit eden sonuçlarının ciddiyetine ve bireyin diğer öznel duyarlılıklarına göre tek başına psikoterapi veya psikoterapiye eşlik eden ilaçlarla tedavi edilebilir.

Çoğu anksiyete bozukluğunu tedavi etmek için en yaygın psikoterapötik yaklaşım bilişsel davranışçı terapidir. Bilişsel davranışçı terapi ile bilgi edinmek için TIKLAYIN.

Anksiyete psikolojide aşırı endişe olarak adlandırılır. Aslında korku, tehlikeli durumlarda “vücuda olacaklara hazırlanmasını söyleyen” bir sinyaldir.

Doğal ve gerekli korkuyu hissetmeye başladığınızda, nefesiniz ve kalp atışınız hızlanarak kaslarınıza daha fazla oksijen getirir. İnsan doğasında, vücut kendini tehlikeli durumlara karşı uyarmaya başlar.

Bu doğal korku (kaygı) duyguları sayesinde vücudumuz, yaşamdaki tüm tehlikeli durumlarda vücudumuzun tepki vermesine yardımcı olur.

Kadıköydeki psikologlar olarak sık karşılaştığımız anksiyete bozukluğu ise, korkunun hayatın normal akışı içinde tehlikesiz olarak ortaya çıkması, uzun sürmesi ve korkunun fiziksel etkilerinin hissedilmesi ile ortaya çıkar.

Bu reaksiyonlar vücutta uzun süre devam ederse tedavi gerekir. Sorunun ciddiyeti, kişinin yaşamını olumsuz etkiler ve karşılaştıkları sorunun olası en kötü sonuçlarını düşünmeye ve harekete geçmeye sevk eder.

Aşırı endişe ve kaygı kontrol edilemez, neredeyse her gün ortaya çıkar ve tüm gün sürer. Stres, anksiyete bozukluklarında en önemli faktördür.

Anksiyetenin çocukluk deneyimleri, olumsuz olaylar ve genetik faktörlerin etkisiyle ortaya çıktığı ve kişilik özellikleri ve stresli yaşam tarzlarının bozukluğun gelişiminde önemli bir rol oynadığı düşünülmektedir.

Stresli yaşamın pek çok zararı olduğu uzun yıllardır çeşitli araştırmalar sonucu ortaya koyulmuş bir gerçektir. Stresli bir yaşam hastalığı tetikler ve hasta kötüleşir.

Bu nedenle biraz önce Kadıköydeki psikologlar olarak daha hareketli ve kalabalık ilçelerden biri olan Kadıköydeki insanlarda daha fazla karşılaştığımızı söyleyebiliriz.

kadıköydeki psikologlar

İlişki Sorunlarına Destek

Mentalium Psikoloji kadrosunda bulunan Kadıköydeki psikologlar olarak ilişki sorunları çalışma alanlarımız arasındadır. Evlilik çatışması, insan hayatındaki en sıkıntılı sorunlardan biridir.

Tüm evliliklerin sorunları vardır, ancak bazen sorun durumu tırmanır, çiftleri derinden hayal kırıklığına uğratır ve evliliğin yaşayabilirliğini sorgular.

Bu olumsuz eğilimi tersine çevirmek mümkündür. Çiftler profesyonel yardım almadan kendi problem çözme becerilerini kullanarak bunu başarabilirler.

Ancak bazen de çift terapisine ihtiyaç duyulabilir. Hiçbir evlilik mükemmel değildir.

Hemen hemen tüm çiftler evlilikleri süresince zaman zaman yardıma ihtiyaç duyarlar. Evlilik terapisi almak için sorunlu bir evlilik içinde olmanıza gerek yoktur.

Ülkemizde henüz yaygın olmamasına rağmen yurtdışında sağlam evlilikler yapan birçok çift, ilişkilerini geliştirmeye veya sorunların ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olmak için evlilik danışmanlığı almaktadır.

Çatışma evliliği, çoğu insanın evlilikteki iniş çıkışlarından farklıdır. Sorunlu bir evlilikte, sürekli olan ve insanları evliliklerinden derinden memnun olmayan ilişkilerde hayal kırıklıkları gelir.

Bu tür evliliklerde şiddet içeren tartışmalar sık ve giderek yoğunlaşıyor durumdadır. Tartışmak çözüm getirmez, sadece tükenmişliğe yol açar.

Bazen sorunlu evliliklerde çiftler kavga etmezler. Ancak ilişki tartışmalı değilse de yüksek kalitede değildir.

Eşler birbirinden tamamen ayrıdır, birbirleri için bir şeyler yapmayı bırakın, iletişimi tamamen bırakacak duruma gelirler.

Bu durumda evlilikteki durum bozulmaya başlar. Sık sık çözülmeyen kavgalar, olumlu duyguların kaybı, arkadaşlık, cinsiyet ve canlılığın azalması evlilikteki sorunları gösterir.

Düşük eğitim seviyesi, şiddet, doğrudan ayrılık gibi durumlar, tamamen bozulan bir evliliğe ve boşanma riskinin yüksek olduğuna işaret eder.

İlişki çatışmasını tartışmak için yasal olarak evli olmanız gerekmez. Uzun süreli ciddi ilişkilerde bu tür sorunlar için çift terapisi gerekebilir.

Evlilik sorunları genellikle iletişim, problem çözme, tartışmalar, duygusal yakınlık ve cinsellik gibi konularda ortaya çıkar.

Bu tür sorunlar genellikle evliliğin gereklerini tam olarak anlamayan, iletişim kurmayı ve desteklemeyi öğrenmemiş kişiler arasındaki ilişkilerde ortaya çıkar.

Bu tür insanlarla ilişkiler, bir ilişkinin erken romantik dönemlerinde bir süre iyi gidebilir.

Çiftler üzerinde yapılan araştırmalar, evliliğin erken dönemlerinde evlilik uyumsuzluğunun ve uyumsuzluk riskinin daha yüksek olduğunu göstermektedir.

Kadıköydeki psikologlar olarak sıklıkla evliliğin ilk dönemlerinde başvurularla daha çok karşılaşmalıyız.

Bazen evlilik sorunları, bireysel sorunların doğrudan sonucudur. Ayrıca evlilik iyi gidiyor olsa bile ortaya çıkmayabilir.

Bu gibi durumlarda, bir evliliği çökertmek için sadece bir şok edici olay yeterlidir. Stresli bir evlilik, taraflar üzerinde çok olumsuz bir etkiye sahiptir.

Ağrı, üzüntü, kaygı, gerginlik ve depresyon gibi sorunlara neden olur. Devam ederse fiziksel sağlığınızı da olumsuz etkileyeceğini gösteren çalışmalar vardır.

Bir evlilik bu şekilde ilerler ve önlem alınmazsa, durum bir evliliği bitirebilecek bir domino çöküşüne dönüşebilir.

Mentalium Psikoloji kadrosundaki Kadıköydeki psikologlar olarak sıklıkla bu tarz sorunlarla karşı karşıya gelmekteyiz.

Evlilik sorunları için etkili tedaviler vardır ve çoğu insan ilişkilerini iyileştirmeye istekliyse mutlu evliliklerini yeniden kurabilir.

Hiç kimse bir evliliğe mükemmel bir eş olarak başlamaz. Evlilik; kendini anlama, partnerini anlama, tartışmayı bilme, problem çözme, farklılıkları kabul etme gibi becerileri gerektirir.

Bazen birlikte büyüdüğümüz ailelerin etkili ve olumsuz davranış kalıpları ilişkiye taşınır, bazen de normal hayatın zorlukları mutlu bir evliliği sürdürmeyi zorlaştırır.

Aynı insanlarla iletişim kurmayı öğrenme gibi becerilerin gelişmesine yardımcı olur.

Özetle, kurumumuz bünyesindeki Kadıköydeki psikologlar olarak sıkça çift terapisine başvurduğumuzu belirtmek isteriz.

Eğer siz de Kadıköy psikolog ekibimizden çift terapisi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Aile çift terapisi hakkında detaylı bilgi için TIKLAYIN.

kadıköydeki psikologlar

Travma Tedavisi

Mentalium bünyesinde hizmet veren Kadıköydeki psikologlar olarak travma tedavisi sunmaktayız.

Travmatik bir olaydan herkes aynı şekilde etkilenmez, ancak bazı insanlar olaydan sonra bazı tepkiler verir.

Bu tepkiler bir aydan uzun sürerse travma sonrası stres bozukluğunuz olabilir. Bu tepkiler anormal olarak kabul edilse de travmatik olaylara verilen normal tepkilerdir.

Araştırmalar, bu reaksiyonların olay meydana geldikten çok sonra da devam edebileceğini göstermektedir. Bu durumda “gecikmeli” olarak adlandırılır.

Her iki durumda da bu reaksiyonlar bir aydan uzun sürüyorsa ve günlük hayatınızı ciddi şekilde etkiliyorsa, kurumumuz çatısı altındaki Kadıköydeki psikologlar size yardımcı olabilir.

Sosyal olayların giderek arttığı günümüzde, internette olup bitenlere maruz kalmanın da aynı etkiyi yaratabileceğini unutmamalıyız.

Bireylere yardımcı olan mesleklerde “ikincil travma” adı verilen bir travma türü gözlemlenmektedir.

Örneğin, psikologlar, sağlık çalışanları, arama kurtarma çalışanları gibi travma ile çalışan kişiler, bir olay hakkında bilgi alırken veya bir olay yaşayan birine yardım ederken aşırı duygusal hassasiyet gösterirler.

Yaşanan olayla ilgili keder yaşanabilir. Bu kişiler yukarıdaki etkileri benzer şekilde yaşayabilirler.

Travma sonrası stres bozukluğu, kişinin yaşamını, sosyal aktivitelerini ve dünya algısını etkileyen birçok alanda sorunlara neden olan ciddi bir hastalıktır.

Ancak çeşitli tedavilerin bu hastalığın sona ermesinde oldukça başarılı olduğu bilinmektedir.

Herkes travmatik olaylardan aynı şekilde etkilenmez, bu nedenle kişinin ihtiyaçlarına göre bir tedavi planı oluşturulmalıdır.

Kurumumuzda terapi gerçekleştiren Kadıköydeki psikologlar olarak kişiye özel tedavi seçenekleri sunmaktayız.

Travmadan ciddi şekilde etkilenen kişiler için uygun antidepresan tedavisi başlanabilir. Tedavi amaçlı kullanılan ilaçlar semptomlarla ilgili birçok alanda fayda sağlamaktadır.

Bir kişinin ruh halini düzenlemek, aşırı uyarılabilirliği azaltmak, öfkeyi kontrol etmek ve düşünceleri düzenlemek Kadıköydeki psikologlar olarak kurumumuzda uygulama alanlarımız arasındadır.

Tedavi süresi psikologlar tarafından belirlenir ve kişiye bu süreç detaylı şekilde anlatılır.

EMDR, travma tedavisinin en etkili yöntemlerinden biridir ve göz hareketleriyle duyarsızlaştırma ve yeniden işleme olarak adlandırılır.

Bu yöntemin amacı travmatik olayın olumsuz etkilerini duyarsızlaştırmak ve olayı olumlu bir şekilde işlemektir.

Bu teknik, hastanın olay anında işlemediği duygusal, görsel ve fiziksel anıları işlemeye çalışır. Kısa süreli bir tedavidir. EMDR hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYIN.

Bilişsel davranışçı terapiler arasında maruz bırakma terapisi ve sistematik duyarsızlaştırma teknikleri travma tedavisinde özellikle başarılı olmuştur.

Her iki teknik de kişiyi duyarsızlaştırmayı ve kişinin travmayla ilgili görüntü ve durumlarla sistematik ve kontrollü bir şekilde yüzleşmesini sağlayarak travmanın etkilerini kademeli olarak azaltmayı amaçlar.

kadıköydeki psikologlar

OKB Tedavisi

Mentalium ailesinin bir parçası olan Kadıköydeki psikologlar obsesif kompulsif bozukluğun tedavisi hakkında yetkin bireylerdir.

Kadıköy psikolog ekibimize başvurduğunuzda takıntılı düşüncelerinizden zaman içerisinde kurtulabilirsiniz.

Obsesif kompulsif bozukluk, obsesif düşünceler (takıntılar) ve bunların neden olduğu kompulsiyonlar (zorlantılar) ile karakterize bir psikolojik bozukluktur.

Obsesif kompulsif bozukluk, günlük yaşamda işlev görme yeteneğini sınırlayabilir, iş ve sosyal yaşamda önemli sorunlara neden olabilir ve yaşam kalitesini düşürebilir.

Obsesyonlar, bireyin kurtulamadığı düşünceler, fikirler ve dürtülerdir. Kişinin iradesi dışında gelişir, strese, kaygıya ve kaygıya neden olur ve insanlar tarafından mantıksız olarak görülür.

Kompulsiyonlar, obsesyonların neden olduğu yoğun stres ve kaygıyı azaltmak veya ortadan kaldırmak için yapılan tekrarlayıcı davranışlar ve zihinsel eylemlerdir.

Bu düşünce ve eylemlerin obsesif kompulsif bozukluk olarak teşhis edilebilmesi için, günlük işleyişi etkileyecek veya sınırlayacak kadar yoğun olmaları gerekir.

Merkezimiz bünyesinde Kadıköydeki psikologlar olarak obsesif kompulsif bozukluk tedavisi gerçekleştirmekteyiz.

Obsesif kompulsif bozukluk tedavi edilebilir bir durumdur. İlaç tedavisi ve bilişsel davranışçı terapinin OKB’yi tedavi etmenin en etkili yolları olduğu kanıtlanmıştır.

Bilişsel davranışçı terapi, hastalık tedavisinde ve nükslerin önlenmesinde çok önemli bir yere sahiptir.

Bazen bilişsel terapi tek yöntem olarak kullanılır, ancak bazı durumlarda ilaç ve bilişsel terapi ile paralel olarak süreç yönetilir.

Amaç hastalara kaygı ve kaçınmaya neden olan düşünceleri veya takıntıları sunmak ve karşılaştırmanın yarattığı kaygının üstesinden gelmek için tekrarlayan davranışların oluşmasını engellemektir.

Bilişsel süreçler, tehditlerin, tehlikelerin ve sorumlulukların ne kadar gerçekçi algılandığını ve akıl yürütmedeki hangi hataların abartılı tehdit ve tehlike algılarına yol açtığını belirler.

Düşünmek bir amaç değil bir araçtır ve işlevsiz düşünmenin yerini gerçekçi, işlevsel düşünme alır.

Kişinin yaşadığı kaygı ve duygudurum sorunları yakın ilişki içinde olduğu kişileri de etkileyebilir, karşılanma konusunda yoğun kaygı yaşayabilir ve duygularını paylaşmaktan kaçınabilir.

Aile üyeleri ve arkadaşlar, kişinin obsesyon ve davranışlarını kontrol edemediğini bilmeli ve tedaviye uyum sağlamasına yardımcı olmalıdır.

Ayrıca, neyi neden yaptıklarını sorgulamak yerine, anlaşıldıklarını ve dahil olduklarını hissettirmek de önemlidir.

Obsesif kompulsif bozukluğu olan kişiler de takıntılı düşüncelerden mustariptir.

Obsesif kompulsif bozukluk tanısı alabilecek bireyler kafalarına takılan düşüncelerin neden olduğu endişe ve korkuyu önlemek için zihinsel ve davranışsal kalıpların tekrarlandığını hatırlamaları gerekir.

Kontrol edilemeyen obsesyonları ve bu düşüncelerle ilişkili kompulsif davranışları olan kişiler, bu düşünce ve davranış bozukluğu günlük yaşamı ve kişilerarası ilişkileri etkiliyorsa derhal destek almalıdır.

Özetle, Kadıköydeki psikologlar ve Mentalium Psikoloji olarak size obsesif kompulsif bozukluk tedavisi sunabiliriz. Obsesif kompulsif bozukluk ile ilgili tedavi seçeneklerini araştırmak için TIKLAYIN.

kadıköydeki psikologlar

Kadıköydeki Psikologlar İle Farkımız Nedir?

Mentalium Psikoloji 2019 yılında Klinik psikolog Onur Aydın’ın girişimleriyle psikoterapi serüvenine katılmış bir psikolojik danışmanlık merkezi olarak tanımlanabilir.

Merkezimiz bünyesinde gerek Kadıköydeki psikologlar gerekse Şişlideki psikologlar tüm etik kurallara harfiyen değinmektedirler.

Kadıköydeki psikologlar ile bir psikoterapi sürecine girecekseniz mutlaka terapistin donanımına dikkat etmeniz gerekir.

Merkezimizde çalışan tüm psikologlar gerekli teorik eğitim ve psikoterapi tecrübesine sahiptir.

Kadıköydeki psikologlar ve Şişlideki psikologlarımız lisans eğitimlerini psikoloji alanında gerçekleştirmiştir.

Lisans eğitimi ardından klinik psikoloji alanında uzmanlaşmış ve gerekli psikoterapi eğitimlerini alarak psikoterapist unvanını kullanmaya hak kazanmışlardır.

Eğer siz de Mentalium Psikoloji bünyesinde psikoterapi desteği sunan Kadıköydeki psikologlar ile görüşmek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Kadıköy psikolog ekibimiz size psikolojik destek sunmak için hazır beklemektedir.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.