Skip to content Skip to footer

İstanbul Cinsel Terapist Hizmetlerimiz

istanbul cinsel terapist

7 Soruda İstanbul Cinsel Terapist Hizmetlerimiz

İstanbul cinsel terapist seçeneklerinin fazla olduğu şehirlerin başında gelmektedir.

Tam tersi de doğrudur, yani bir cinsel terapist İstanbul gibi kalabalık bir şehirde cinsel sorunlarla başvuran pek çok insan ile çalışabilmektedir.

Bu nedenle İstanbul en iyi cinsel terapist ve uzmanların da bulunabileceği metropoller arasındadır.

Aradığınız cinsel terapist İstanbul Anadolu yakası dahilinde olacaksa Mentalium Psikoloji Kadıköy şubemiz sizin için uygun adres olabilir.

Aradığınız cinsel terapist İstanbul Avrupa yakası dahilinde olacaksa da Mentalium Psikoloji Şişli şubemiz sizin için doğru yer olabilir.

Peki siz de İstanbul cinsel terapist seçeneklerini araştırıyor ve bilgi topluyorsanız bunu neye dayanarak yapmaya çalışıyorsunuz.

İstanbul cinsel terapist tavsiye ile mi yoksa araştırılarak mı bulunmalıdır? Cinsel terapist tavsiyesi olan kişilerin dışında İstanbul bölgesinde nasıl iyi bir cinsel terapist bulunabilir?

Yazımızın devamında İstanbuldaki cinsel terapistler ve en iyi cinsel terapistler hakkında nasıl bilgi toplayacağınızı inceleyebileceksiniz.

istanbul cinsel terapist

İstanbul Cinsel Terapist Hizmetimiz

Mentalium Psikoloji olarak İstanbul cinsel terapist ihtiyacı olanlara bu hizmeti karşılamaktayız.

Eğer sizin görüşmek istediğiniz cinsel terapist Avrupa yakası civarlarında ise Şişli Mecidiyeköy şubemizde size destek verebilir.

Buna karşılık, aradığınız cinsel terapist Anadolu yakası çevresinde ise Kadıköy Göztepe şubemiz sizin için daha uygun olabilir.

Mentalium Psikoloji iki şubesiyle İstanbul cinsel terapist arayışınıza cevap vermektedir.

Peki İstanbuldaki kadın cinsel terapistler ile ilgili araştırmalar yapıyorsanız Mentalium Psikoloji hakkında bilginiz var mı?

Mentalium Psikolojik Danışmanlık Merkezi 2019 yılında Klinik Psikolog Onur Aydın’ın girişimleriyle kurulmuş bir terapi merkezidir.

2019’da ilk olarak Kadıköy Göztepe semtinde kurulan şubemize ek olarak 2021 yılında ise Şişli Mecidiyeköy şubemiz hizmete girmiştir.

Merkezimizde cinsel terapist olarak çalışan uzmanlarımızın tamamı saygın üniversitelerin dört yıllık psikoloji bölümlerinden mezun olmuş profesyonellerdir.

Lisans eğitimlerini tamamladıktan sonra ise klinik psikoloji alanında uzmanlaşarak İstanbul cinsel terapist ekibimize dahil olmak için önemli bir aşamayı tamamlamışlardır.

Ardından en az bir psikoterapi ekolünde yoğunlaşarak gerekli eğitimleri tamamlamışlar ve cinsel terapist olmak için de saygın kurumlardan gerekli cinsel terapi eğitimini almışlardır.

Teorik eğitimlerine ek olarak İstanbul cinsel terapist kadromuzun üyeleri süpervizyonlarını da tamamlamışlardır.

Danışanlarıyla seans tecrübesi geliştiren merkezimizdeki cinsel terapistler etik kurallara uygun psikolojik destek veren uzmanlardır.

Bu nedenle İstanbul cinsel terapist seçiminizde kurumumuzu incelemenizi özellikle öneririz.

Peki siz cinsel terapist seçimi için İstanbul ilinde nasıl kriterler belirlemelisiniz?

istanbul cinsel terapist

İstanbul Cinsel Terapist Seçiminde Kriter Ne Olmalı?

Herkesin bir cinsel terapist ile ilgili beklentileri farklı olabilir. Örneğin; bazıları İstanbuldaki kadın cinsel terapistler ile terapi sürecine başlamak isteyebilirler.

Uzmanın cinsiyeti terapi sürecine olumlu ya da olumsuz etki eden bir durum değildir çünkü etik ilkelere bağlı bir uzman cinsiyeti ne olursa olsun kişiye yardımcı olmak için oradadır.

Ancak bazıları İstanbuldaki kadın cinsel terapistler ile daha iyi çalışabileceğini düşünürken bazıları ise bir erkek terapiste yaşadıklarını ve cinsel sorunlarını aktarmanın daha kolay olduğuna inanabilir.

Bu nedenle İstanbuldaki kadın cinsel terapistler veya erkek cinsel terapistler ile ilgili tercihini kullanan kişilere saygı duymaktayız.

Ayrıca bazıları daha uzun süreli destek isteyebilirken bazıları ise çok daha kısa süreli psikoterapi sürecine ihtiyaç duyabilir.

İşte bu nedenle biz süreci cinsel terapist değil ancak ve ancak danışanın kendi ihtiyaçlarının belirleyeceğini belirtmekteyiz.

Bazıları da İstanbul devlet hastanesi cinsel terapist ve uzmanlarını tercih ederler. Ancak özel kurumlara göre devlet hastanesi cinsel terapist bulabilmenin zor olduğu sağlık kuruluşları arasındadır.

Cinsel terapi almak isteyen bireylerin randevu bulmakta oldukça zorlanması ve hatta aylar sonrasına randevu alabilmesi kişileri İstanbul dahilindeki özel psikolojik danışmanlık merkezine yönlendirmektedir.

Birçok cinsel terapist İstanbul şehrinde çalışmaktadır çünkü İstanbul ülkemizin en yüksek nüfusuna sahip şehridir.

Buna ek olarak birçok cinsel terapist İstanbul gibi büyük şehirlerde daha fazla danışan görebilir çünkü cinsel sorunlar diğer yaşamsal sorunlarla oldukça paraleldir.

Örneğin; yoğun iş yaşamı çiftler arasındaki cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir. İşlerin yoğunluğu sebebiyle kişi partneriyle romantik anlar yaşamaktan uzak kalabilir.

Bu nedenle birçok cinsel terapist İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde daha fazla vakayı görebilir ve kendini geliştirerek danışanlarına daha iyi yardımcı olabilir.

Ayrıca tüm dünyada olduğu gibi İstanbul gibi metropollerde duygudurum bozuklukları ve bağımlılık gibi sorunlar daha yaygındır.

Duygudurum bozukluklarında ve özellikle alkol madde bağımlılıklarında da cinsel sorunlar baş gösterebilir.

Bu nedenle İstanbul cinsel terapist yoğunluğunun en fazla olduğu şehirdir. Pek çok cinsel terapist İstanbul gibi şehirleri çalışmak amacıyla bu nedenle tercih edebilir.

Peki sizin İstanbul cinsel terapist seçenekleri arasında seçiminiz nasıl daha sağlıklı olabilir?

istanbul cinsel terapist

İstanbuldaki Kadın Cinsel Terapistler vs Erkek Cinsel Terapistler

İstanbuldaki kadın cinsel terapistler mi daha iyidir yoksa İstanbuldaki erkek cinsel terapistler mi daha iyidir?

Pek çok kişi ruhsal sorunlar yaşadıkları zaman başvuracakları terapist ile ilgili cinsiyet kaygısına düşmektedir.

Bir erkek cinsel terapist ile görüşme öncesi erkek bir danışan sorunlarını anlattığında erkek terapistin kendisiyle içten içe dalga geçebileceğini ve alay edebileceğini düşünür.

Ayrıca yargılanacağını ve suçlanabileceğini düşünebilir. Bazı kişileri bu düşünceler oldukça fazla etkileyebilir.

Örneğin; eşinin cinsel açıdan tatmin olmadığını söylemesi nedeniyle bir erkek cinsel terapist ile görüşmek isteyen bir erkek danışan terapistin kendisine söylemese de yetersizlikle yargılayacağını düşünebilir.

Benzer şekilde, bir erkek terapiste vajinismus sorunu nedeniyle gitmek istemeyen bazı kadın danışanlar da olabilir.

Daha önce eşi dışında cinselliği hiçbir erkekle konuşmayan bir kadın danışan için kaygı unsuru söz konusu olabilir.

Bu nedenle pek çok kişi İstanbuldaki kadın cinsel terapistler mi yoksa erkek terapistlerin mi kendisine uygun olduğu konusunda sorun yaşayabilir.

Hatta bu sebeple İstanbul cinsel terapist arayışını erteleyen kişiler bile olabilir.

Bu kaygıları anlıyor ve saygı duyuyoruz ancak şunu da belirtmeliyiz ki bir terapistin erkek ya da kadın olması danışanına yaklaşımını etkilemez.

Hiçbir terapist danışanını yargılamaz, suçlamaz veya eleştirmez. Psikologlar hâkim ya da savcı değildir ki yargılama sürecine gitsin.

İstanbul cinsel terapist ekibimiz de bu etik ilkeler doğrultusunda danışanlarına kadın veya erkek gözüyle bakmaz.

İstanbul cinsel terapist kadromuzdaki psikologlarımız için danışan kendisinden yardım isteyen bir kişidir ve ona profesyonel şekilde yaklaşarak duygularını kullanmadan bu yolculukta eşlik eder.

Bu nedenle şunu diyebiliriz ki hiçbir cinsel terapist İstanbul veya ülkemizin genelinde cinsel sorunlara yetersizlik, eksiklik veya değersizlik değerlendirmeleriyle yaklaşmaz.

Eğer böyle bir durumla ya da söylemle karşılaşırsanız Türk Psikologlar Derneği (TPD) ile bu süreçte iletişime geçebilirsiniz.

Etik süreçlerle ilgili daha detaylı bilgiyi İstanbul cinsel terapist ekibimizden öğrenebilirsiniz.

istanbul cinsel terapist

İstanbul Cinsel Terapist Tavsiye İle Mi Seçilmeli?

Bir cinsel terapist ile görüşüp cinsel sorunlarınız hakkında destek mi almak istiyorsunuz.

Bunun için en iyi cinsel terapist ile bu sürece başlamak mı istiyorsunuz? Bu elbette sizin en doğal hakkınız ancak kimin en iyi cinsel terapist olduğuna nasıl karar vereceksiniz.

O zaman İstanbul cinsel terapist tavsiye seçeneğini gündeme alıyorsunuz.

Ancak şöyle bir sorun var ki çevrenizde kimse bir cinsel terapi sürecine başladığınızdan size bahsetmedi.

Bu durumda İstanbul cinsel terapist tavsiye ile nasıl seçilebilir ki? Ülkemizde cinsel sorunlar yaşayan bireylerin bu durumu en yakınlarıyla dahi paylaşmaları daha nadir görebildiğimiz bir süreçtir.

Kişi genellikle bu durumu en yakınındaki arkadaşlarıyla veya akrabalarıyla bile paylaşmaz. Bunun yerine daha gizli şekilde çözümler bulmaya çalışır.

Bu durumu kimseyle paylaşamadığı için de İstanbul cinsel terapist tavsiyesi alması da çok olası olmayabilir.

İşte bu nedenle kişinin tavsiye almadan kendi seçimini kendisi yapması da gerekebilir.

Bu durumda kişinin psikoloğu nasıl seçmesi gerektiği sorusu ön plana çıkar.

istanbul cinsel terapist

En İyi Cinsel Terapist Nasıl Seçilir?

İstanbul cinsel terapist seçiminizde pek çok kritere dikkat edebilirsiniz. Bir terapistin çeşitli titrleri olabilir ve bunların ne anlama geldiğini anlamak bazen kafa karıştırıcı olabilir.

Elbette, her titrin ne anlama geldiğini bilmeniz gerekmez. Ancak araştırma yaparken ilgilendiğiniz psikologların unvanlarını aramanız size daha fazla bilgi verecektir.

Tüm psikoloji öğrencileri mezun olduklarında “psikolog” unvanını alırlar. Belirli bir alanda uzmanlaşan ve yüksek lisans derecesi olan psikoloji lisansüstü mezunlarına “uzman psikolog” denir.

Doktora derecesi olan mezunlara “doktor psikolog” denir. Psikolog seçerken eğitimin yanı sıra psikoloğun deneyimi ve odaklandığı ekol de önemlidir.

Sizi ilgilendiren konularda daha deneyimli birini seçmenizi öneririz. Seans sırasında bir psikolog veya psikiyatriste sizinkine benzer geçmişe sahip danışanları olup olmadığını ve hangi yolla tedavi olduklarını sorabilirsiniz.

Psikolog seçerken, soru sormaktan ve açık bir şekilde cevap aramaktan korkmayın.

Bir psikolog veya psikiyatriste danışan olarak sorulacak bazı sorular vardır. Siz de İstanbul cinsel terapist ekibimize aşağıdaki bu soruları ilk seansta sorabilirsiniz.

1) Kaç yıldır çalışıyorsunuz?

2) Eğitim geçmişinizden bahseder misiniz?

3) Son zamanlarda kendimi cinsel anlamda isteksiz hissediyorum. Evliliğimde veya ilişkilerimde sorunlar yaşıyorum.

Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? Uzmanlık alanınız nedir? Hangi yöntemi kullanıyorsunuz, bu yöntemler size bahsettiğim sorunu çözecek mi?

Bu soruları çekinmeden İstanbul cinsel terapist ekibimize sorabilirsiniz. Ayrıca bir psikolog veya psikiyatristle görüşmeye başladığınızda, hedefler belirleyebilirsiniz.

Profesyonel yardım istediniz çünkü duygularınız günlük hayatınızın akışını etkiledi.

Siz ve İstanbul cinsel terapist kadromuzdaki psikoloğunuz, ulaşmak isteyip de başaramadığınız küçük hedefler belirleyerek işe başlayabilirsiniz.

İlerlemenizi takip etmek bu şekilde daha kolay olacaktır. Onlara ulaşmanıza yardımcı olacak eylemler hakkında İstanbul cinsel terapist ekibimize danışarak yeni hedefler planlayabilirsiniz.

Bu sayede hem siz hem de psikoloğunuz sürecin nasıl işlediğini daha rahat görebilirsiniz.

Profesyonel yardım aldıktan sonra rahatlamış ve umutlu hissetmek iyiye işarettir. Kişi tedavi sırasında yoğun bir şekilde çeşitli duygular yaşayabilir.

Acı verici deneyimler hakkında konuşmak, danışanlar için her zaman kolay değildir. Ama sonrasında rahatlayabilirseniz, bu olumlu bir gelişme olacaktır.

Düşüncelerinizi, davranış kalıplarınızı ve onları kontrol etme yeteneğinizi keşfetme sürecinde olumlu değişiklikler gördüğünüzde terapinin sizin için iyi olduğunu düşünebilirsiniz.

Özetle, zihninizde cinsel terapi ile ilgili sorular varsa İstanbul cinsel terapist kadromuzun uzmanları size seve seve yardımcı olacaktır.

istanbul cinsel terapist

İstanbul Cinsel Terapist Ekibimizin Çalıştığı Alanlar

İstanbul cinsel terapist ekibimizdeki psikologlar lisans eğitimlerini üniversitelerin dört yıllık psikoloji bölümünde tamamlamış ruh sağlığı profesyonelleridir.

Daha sonra ise klinik psikoloji alanında yüksek lisanslarını gerçekleştirerek uzman klinik psikolog unvanı almışlardır.

Buna ek olarak, en az bir psikoterapi ekolünde eğitimler alarak kendini geliştirmiş ve cinsel terapi eğitimlerini de tamamlayarak İstanbul cinsel terapist ekibimize dahil olmuşlardır.

Peki bu deneyimlere sahip uzmanlarımız hangi cinsel sorunlarla ilgilenmektedir?

istanbul cinsel terapist

Vajinismus Tedavisi

Vajinismus tedavisi İstanbul cinsel terapist kadromuzun en sık çalıştığı konulardan birisidir.

Peki cinsel terapist ile vajinismus tedavisi nasıl gerçekleşir? Kadın cinsel ilişkisinin gerçekleştiği anatomik bölgeye vajina denir.

Vajinismus, vajinanın kadının kontrolü dışında istemsiz olarak kasılmasıdır.

Böylece vajina çevresindeki kasların gerginleşmesine ve tüm vücudun kasılmasına neden olarak kadının bacaklarını sıkıca kapatmasına neden olur.

Bu durum da bir endişe, korku ve panik durumuna yol açabilir. Vajinismuslu kadın eşini eliyle itmek gibi bazı tepkiler gösterebilir.

Ayrıca tıp literatüründe cinsel işlev bozukluğu ile birlikte birbirlerini tetikleyen iki durum olarak görülebilir.

Vajinismuslu kadınlar seks hakkında konuşmayı sevmezler. Eşlerinin vücutlarını beğenmeyeceklerinden korkabilirler.

Eşlerinden terk edilme ve güvensizlik duyguları yaşayabilirler. Vajinismuslu kadınların çoğu hala bakire olabilir çünkü vajinismus genellikle cinsel deneyimin olacağı ilk gece ortaya çıkar.

İlk gece başarısız olan çiftler, sorunun geçici olduğunu ve önümüzdeki birkaç gün içinde çözüleceğini düşünüyor olabilir.

Ancak sonra sorun devam ettikçe, kadınların kadın olma ile ilgili olumsuz görüşleri, üzüntü veya gerginlik ortaya çıkabilir.

Kadında işlerin yolunda gitmeyeceği korkusu ve suçluluk duygusu su yüzüne çıkmaya başlar, kendini istenmeyen şekilde hissetmeye başlar ve eşini de reddedebilir.

Eşlerin bu süreçte duyguları öfke ve yetersizlik arasında gidip gelir. İstanbul cinsel terapist ekibimiz bu nedenle çoğu zaman partnerlerle de ilgili ruhsal destek sunmaktadır.

Cinsel terapi, vajinismusun bilimsel olarak kanıtlanmış tek tedavisidir. Ayrıca vajinismus cinsel terapiye en iyi yanıt veren cinsel işlev bozukluğudur.

Düzgün uygulanan cinsellik terapisi, çiftleri neredeyse %100 oranında iyileştirir.

İstanbul cinsel terapist kadromuzla gerçekleştirilen süreç genellikle bir çiftin birlikte katılımıyla gerçekleşir çünkü vajinismus sadece kadın cinsel fonksiyon sorunu değil, aynı zamanda bir çift sorunudur.

Yanlış eğitim ve bilgi eksikliği hem erkekler hem de kadınlar arasında yaygındır.

Erkeğin vajinismusu istenmeyen bir durum olarak algılaması ve reddetmesi sonucunda öfke, küskünlük ve depresyon belirtileri ortaya çıkar.

Böylece erkek kendi yetersizliğinin vajinismusa neden olduğuna ve erkekte daha fazla cinsel sorunlara yol açtığına inanır.

Bütün bu nedenlerle, vajinismus için en iyi tedavi, çiftlerin birlikte kullandığı, anatomik bilgiler ve cinsel mitlerle (yanlış inançlar) mücadele eden bir cinsel terapi seansıdır.

Ardından, İstanbul cinsel terapist kadromuz tarafından zorla penetrasyon korkusu üzerinde adım adım çalışılır ve partnerlere ödev verilir.

Tedavi süresi vakanın direncine ve çiftin uyumuna bağlıdır. Vajinismus psikolojik bir sorundur ve ruh sağlığı tedavisinin alanına girer.

Amaç sadece cinsel ilişkiyi sağlamak değildir. Vajinismus tedavisinin amacı, çiftlerin sağlıklı ve sürekli, her iki tarafı da tatmin edici bir cinsel yaşam sürmelerine yardımcı olmaktır.

Terapi konusunda eğitim almış bir klinik psikolog tarafından gerçekleştirilir. İstanbul cinsel terapist ekibimiz de yetkin ve donanımlı psikologlardan oluşmaktadır.

Vajinismus tedavisi ile ilgili detaylı bilgi almak için ilgili yazımıza BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

istanbul cinsel terapist

Erken Boşalma Tedavisi

Mentalium Psikoloji İstanbul cinsel terapist ekibimizin üyeleri erken boşalma tedavisi konusunda da yetkin şekilde hizmet vermektedir.

Erken boşalma araştırmalara göre ülkemizdeki her 10 erkekten 7 tanesinin sorunu haline gelmiştir.

Erken boşalma çok yaygın bir cinsel sorundur. Erken boşalmanın sonuçları sadece cinselliği değil aynı zamanda tüm yaşamı ve sosyal ilişkilerle iş hayatını dahi etkileyebilir.

Kişi bu nedenle işine odaklanamaz, eşiyle tartışmalar yaşar ve bunu çevrede dile getiremediği için yetersizlik duygularını da yaşayabilir.

Hem fizyolojik hem de biyolojik faktörler erken boşalmada rol oynayabilir.

Erken boşalma erkeklerin konuşmaktan kaçındıkları utanç verici bir sorundur, ancak tedavisi kolay olan bir sağlık sorunudur.

İstanbul cinsel terapist kadromuzdaki psikologlarımızın en kısa sürede çözüm aldığı cinsel sorunların başında gelmektedir.

Erken boşalma olan erkeklerde sorun başlangıçta önemsiz olabilir ve zamanla daha da kötüleşebilir.

Bu, çiftler arasında iletişim sorunlarına ve buna bağlı cinsel sorunlara yol açabilir.

Heteroseksüel çiftlerde, kadının cinsel istek duymaması, orgazm olmaması veya erkeğin ön sevişme için yeterli zamanının olmaması gibi durumlarda uyarılma bozuklukları ortaya çıkabilir.

Uyarılma ciddi biçimde oluşmaz ve kişi boşalma sorunları yaşayabilir. Çiftler sorunlarıyla yapıcı bir şekilde ilgilenmezlerse ilişkilerinde ciddi sorunlarla karşılaşabilirler.

Erken boşalma olan erkekler bu sorunu kendi başlarına çözmek için uygun olmayan stratejiler geliştirebilirler.

İstanbul cinsel terapist ekibimizin uzmanlarıyla bu noktada çok geç destek alındığını da görmekteyiz.

Bu, eş ile kendisi arasındaki cinsel tatminin ve iletişimin azalmasına yol açabilir ve ayrıca eş için uyarılma sorunlarına neden olabilir.

Bir diğer yanlış strateji ise cinsel ilişki sırasında (dudak sıkıştırma, ısırma) kendinize işkence yapmaktır.

Bu yaklaşımın amacı, cinsel hazzın süresini azaltarak uzatmaya çalışmaktır.

Geçmişte mastürbasyon yoluyla boşalmış ve ikinci veya üçüncü boşalmayı hedefleyen erkekler için cinsel ortam rahatsız edici olabilir.

Günümüzde erken boşalma tedavisi tatmin edicidir. Hastalığın altında yatan neden tespit edildikten sonra hastanın durumuna göre aşağıdaki tedavilerden biri veya birkaçı kullanılabilir.

İşte erken boşalmaya yardımcı olabilecek bazı tedaviler aşağıda sunulmuştur. İstanbul cinsel terapist kadromuz ilaç tedavisi sunmamakta ancak terapi desteği verebilmektedir.

İlaç tedavisi erken boşalmanın özellikle bir ruhsal bozukluktan kaynaklanması durumunda bu ruhsal bozukluğu tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir.

İlaçlar bu noktada destekleyici bir rol üstlenebilir. Ancak şunu belirtmemiz gerekir ki asıl tedavi yöntemi cinsel terapi olmalıdır.

Oral ilaçlar erken boşalma için en çok tercih edilen tedavilerden biridir. Günlük ağızdan alınan SSRI (Selektif Seratonin Geri Alım İnhibitörleri) adı verilen ilaçlar 5-10 gün sonra etkisini göstermeye başlar.

Ancak bu ilaçları günlük kullanma zorunluluğu ve yorgunluk, mide bulantısı, terleme, esneme gibi yan etkileri nedeniyle çok az hasta tedaviye devam etmektedir.

Aynı tür ilacın daha yeni bir formu olan dapoksetin, cinsel ilişkiden 1 ila 3 saat önce alındığında etkilidir.

Her gün kullanılması gerekmediği için bu tedaviden hasta memnuniyeti oldukça yüksektir.

Ancak terapi alınmadığı zaman bu ilacın etkili olmadığına yönelik bazı araştırmalar da bilinmektedir.

Erken boşalmayı tedavi etmenin etkili yollarından biri cinsel terapidir. Ön sevişmeyi olabildiğince uzun tutmak gerekir.

Öğrenilen manevraların uygulanması başarılı bir tedavi ile sonuçlanacaktır.

Bu manipülasyonlar “dur-başlat” ve “sıkıştır” teknikleridir. Dur/başlat tekniği aşamalı bir tekniktir, her aşama ortalama iki hafta sürmeli ve önerilen operasyon haftada en az üç kez yapılmalıdır.

Bu manipülasyonlar, penisin uyarılmasını azaltmayı ve boşalmayı geciktirmeyi amaçlar.

Sıkıştırma yöntemi ise cinsel ilişki sırasında boşalma hissediyorsanız cinsel ilişkiyi durdurma ve boşalma hissi kaybolana kadar penisin ucunu sıkarak boşalmayı geciktirme yöntemidir.

İstanbul cinsel terapist kadromuzun uzmanlarıyla bu yöntemleri çalışabilirsiniz.

istanbul cinsel terapist

Diğer Cinsel Sorunlar

İstanbul cinsel terapist ekibimiz yalnızca erken boşalma veya vajinismus tedavisi ile ilgilenmemektedir.

Aynı zamanda cinsel isteksizlik tedavisi, geç boşalma tedavisi, disparoni tedavisi, boşalamama sorunu veya sertleşme sorunlarının tedavisi de İstanbul cinsel terapist kadromuzun uzmanlık alanları arasındadır.

Bu noktada daha detaylı bilgiyi cinsel terapist olan uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken şey merkezimizle iletişime geçmek ve İstanbul cinsel terapist kadromuzdan bir psikoloğu seçerek destek almaktır.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.