Skip to content Skip to footer

Kadıköy Evlilik Terapisti: 3 Soru 3 Cevap

Kadıköy Evlilik Terapisti: 3 Soru 3 Cevap

Kadıköy evlilik terapisti veya çift terapisti desteği almak için en ideal konumlardan bir tanesidir. Mentalium Psikoloji Kadıköy şubesinde size bu konuda destek sunabilir.

Hiçbir evlilik mükemmel değildir. Her evlilikte çatışmalar, tartışmalar, kavgalar veya anlaşmazlıklar olabilir.

Evlilik süresince kendimizi çok mutsuz hissettiğimiz zamanlar kadar mutlu anlarımız da var olabilir.

Mutsuz anlarımız bizim evliliğimizin kötü gittiğini göstermez. Evliliğimizde hep neşe ve kahkahalar olmaz elbette ancak bir evlilik kronik sorunlara sahip olabilir.

Bu kronik sorunlar çoğaldığında ve artık ilişki çıkmaza girdiğinde boşanma kaçınılmaz hale gelebilir.

Ancak boşanma öncesinde ilişki için yapılabilecek pek çok şey vardır. Bunlardan en önemlisi bir ruh sağlığı profesyoneli ile görüşmektir.

İlişki sorunları ve evlilik problemleriyle çalışan ruh sağlığı profesyoneline evlilik terapisti adı verilir.

Eğer sizin de Kadıköy evlilik terapisti arayışınız mevcutsa, Mentalium Psikoloji olarak psikolog kadromuzla siz yardımcı olabiliriz.

Evlilik Terapistine Ne Zaman Gitmeli?

Evlilik terapisine başvurular ne yazık ki çoğunlukla son aşamada gerçekleşmektedir.

Evlilikte son aşama ya da boşanma evresinde evlilik terapisti için randevu almak çok sık gördüğümüz bir davranıştır.

Ancak terapiste başvuruların çok daha erken olması evliliğin hem daha kolay şekilde kurtarılmasını hem de çiftin daha az çatışma yaşamasına neden olabilir.

Evlilik terapisti, bir arabulucu değildir. Terapistin başlıca görevi çiftin yaşadığı iletişim sorunlarını çözmesi konusunda yardımcı olmaktır.

Partnerler genellikle yaşanan sorunlara tek bir pencereden bakarlar. Bakılan bu pencere ise sadece tek bir bakış açısını yansıtır.

Bu şekilde erkeğin gözünden kadın haksız, kadının gözünden ise erkek haksızdır.

Çatışmalarda haklı ve haksız gözetmeden doğru şekilde tartışmayı öğrenmek bile evlilik terapisine gitmek için önemli bir sebep olabilir.

Çatışmalardan kaçınmak bir evlilikte çok da mümkün değildir. İki insanın on yıllarca aynı ortamda saatlerce zaman geçirdiğini düşünürsek bile tartışmaların olması da kaçınılmaz olacaktır.

Ancak her tartışma olumsuz değildir ve hatta bazen bir iletişim aracı olarak da görülebilir.

Bu durum ilişkinin kötüye gitmesine sebep oluyorsa veya içinden çıkılamaz derecede kronik bir hale geldiyse çiftin evlilik terapisti ile görüşmesi gerekmektedir.

Kadıköy Evlilik Terapisti Seçiminde Neye Dikkat Etmeli?

Kadıköy İstanbul’un en gözde ve en kalabalık ilçelerinden biridir. Kozmopolit yapısı ile tam bir Türkiye portresi olan Kadıköy evlilik terapisti arayışının da oldukça fazla olduğu bir ilçedir.

Eğer sizin de Kadıköy evlilik terapisti arayışınız mevcut ise, birçok seçenekle karşı karşıyasınız.

Mentalium Psikoloji de Kadıköy evlilik terapisti opsiyonları arasında önemli bir yer tutmaktadır.

Birincisi, evlilik terapisti olarak hizmet veren psikologlarımız lisans eğitimlerini psikoloji alanında, yüksek lisans eğitimlerini ise klinik psikoloji alanında gerçekleştirmişlerdir.

Ayrıca başta aile ve çift terapisi eğitimleri olmak üzere bazı psikoterapi eğitimlerini de tamamlamışlardır.

İkincisi, Kadıköy evlilik terapisti seçenekleri bir hayli fazla olmasına rağmen ne yazık ki psikologların meslek yasası bulunmadığı için ülkemizde çok sayıda sahte psikolog da psikoterapi gerçekleştirmektedir.

Bu nedenle evlilik terapisi almak isteyen kişilerin özellikle etik kurallara uyan, gerekli donanıma sahip ve tecrübeli evlilik terapisti aramaları önerilmektedir.

Bu koşulları sağlayan psikolojik danışmanlık merkezleri arasında Kadıköy evlilik terapisti hizmeti sunan Mentalium Psikoloji öne çıkmaktadır.

Son olarak, ülkemizde ekonomik koşullar nedeniyle birçok kişi terapiye başvuramamaktadır.

Herkese ruhsal yönden destek olmak misyonuyla kurulmuş olan Mentalium Psikoloji bu nedenle daha ulaşılabilir seans ücretleri sunmaktadır.

Eğer sizin de Kadıköy evlilik terapisti arayışınız var ise, bize ulaşabilir ve randevu alarak ruhsal destek sürecine başlayabilirsiniz.

Mentalium Psikoloji Kimdir?

Mentalium Psikoloji, Klinik Psikolog Onur Aydın önderliğinde Kadıköy ilçesi Göztepe semtinde kurulmuştur.

Kadıköy evlilik terapisti hizmetinin yanı sıra depresyon, kaygı bozukluğu, özgül ve sosyal fobi, travma, obsesif kompulsif bozukluk, ilişki sorunları gibi birçok alanda da ruhsal destek hizmeti sunmaktadır.

Mentalium Psikoloji olarak ilk hedefimiz daha çok insana dokunabilmek ve yaşadıkları ruhsal sorunları çözmeleri konusunda destek sağlayabilmektir.

Bilişsel davranışçı terapi, şema terapi, EMDR ve psikodinamik terapi uyguladığımız psikoterapi yönelimleri ve teknikleridir.

Psikolog kadromuz hem donanım hem de psikoterapi seans tecrübeleri itibariyle danışanlarına en iyi ruhsal destek hizmetini sunabilmek uğrunda kendilerini geliştiren uzmanlardan oluşmaktadır.

Eğer siz de Kadıköy evlilik terapisti arıyorsanız ve güvenli, ilkeli, ulaşılabilir ve deneyimli bir psikolog ile terapi sürecine başlamayı düşünüyorsanız bizden destek alabilirsiniz.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.