Skip to content Skip to footer

3 Maddede En İyi Kadıköy Psikolog Bulma Rehberi

en iyi kadıköy psikolog

3 Maddede En İyi Kadıköy Psikolog Bulma Rehberi

En iyi Kadıköy psikolog alternatiflerini mi arıyorsunuz? Kadıköy psikolog tavsiyesi almak mı istiyorsunuz?

Kadıköy psikolog fiyatları hakkında bilgi toplamak mı istiyorsunuz? Psikolog desteği almak için bir Kadıköy psikolojik danışmanlık merkezi mi arıyorsunuz?

En iyi psikolog kimdir? Kadıköy klinik psikolog bulmak için neleri dikkate almalıyız? En başarılı psikologlar kimlerdir?

Bu sorular sizin en iyi Kadıköy psikolog seçiminizi belirlemede yardımcınız olabilir. Bu nedenle bu yazımızda bu soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olacağız.

en iyi kadıköy psikolog seçenekleri ekibimizde

En İyi Kadıköy Psikolog Bulma Rehberi

Bu yazımızda en iyi Kadıköy psikolog seçiminde hangi kriterleri dikkate alabileceğinizi değerlendireceğiz.

Bu kriterler sizin psikolog arayışınızda kendinize en uygun psikoloğu bulmanıza yardımcı olacaktır.

En iyi psikolog ile görüşmeyi ve sürece en kalifiye uzman ile devam etmeyi herkes ister.

Peki siz de böyle bir arayışta iseniz en başarılı psikologlar hakkında bilgi almak istemez misiniz?

Aşağıdaki tüm sorulara verdiğimiz cevaplar size en uygun psikoloğu bulmanızı sağlayacaktır.

en iyi kadıköy psikolog tavsiyeleri

Kadıköy Psikolog Tavsiyesi Almak Ne Derece Doğru?

Elbette çevrenizde psikologlar ile görüşmüş yakınlarınız olabilir. Hatta en iyi Kadıköy psikolog tercihinin kendi psikoloğu olduğunu da düşünebilirler.

Bazı noktalarda bu düşünce doğru olabilir. Her alanda olduğu gibi ruh sağlığı alanında da kendini çok iyi geliştirmiş en başarılı psikologlar vardır.

Peki herkes için en iyi psikolog kavramı tek midir? Herkesin psikoloğu ve psikoterapi sürecinden beklentisi farklı olabilir.

Bazısı için daha genç ve mesleğinin başlarında bir psikolog daha dinamik ve araştırmacı yol izleyecektir.

Bazısı ise en başarılı psikologlar en tecrübeli psikologlardır diyebilir. Dolayısıyla bir yakınınızın verebileceği Kadıköy psikolog tavsiyesi sizin için en iyi Kadıköy psikolog seçimi olmayabilir.

Yapacağınız en iyi şey Kadıköy psikolog seçenekleri arasında birçok parametreyi dikkate almaktır.

Kadıköy psikolog tavsiyesi veren yakınlarınıza da bu noktada hangi kriterleri dikkate aldıklarını sorabilirsiniz. Bu sorgulama aslında sizin neye ihtiyacınız olduğunu da belirlemenize neden olur.

en iyi kadıköy psikolog fiyatları

Kadıköy Psikolog Fiyatları Nelerdir?

En iyi Kadıköy psikolog seçeneklerini araştırırken önem verebileceğiniz şeylerden birisi de Kadıköy psikolog fiyatları olabilir.

Kadıköy psikolog fiyatları açısından bazı ilçelere göre daha yüksek gözükebilir.

Ancak bunun için de Erenköy psikolog hizmeti farklı fiyat yelpazesine sahip olabilirken Suadiye psikolog hizmeti ve Göztepe psikolog seçenekleri farklı olabilir.

Bu durum elbette en iyi Kadıköy psikolog hizmetinin en pahalı olan destek olduğu anlamına gelmemelidir.

Kadıköy psikolog fiyatları aynı semt içerisinde dahi oldukça fark etmektedir. Aynı semtte olan Kadıköy psikologları farklı fiyatları tercih edebilirler.

Bunun da sebebi Kadıköy psikolojik danışmanlık merkezleri ve bulundukları lokasyonların giderleri olabilir.

Psikolog Suadiye gibi bir konumdaki ofiste hizmet veriyorsa giderleri ile İstanbuldaki uzak semtlerden birinde psikolog hizmeti verdiğinde giderleri aynı olmayacaktır.

Bunun dışında Kadıköy psikolog fiyatları belirleyicisi olarak psikoloğun deneyimi ve yetkinlikleri de dikkate alınmalıdır.

Alanımızda en başarılı psikologlar şüphesiz ki kendisini en iyi şekilde geliştiren uzmanlardır.

En iyi Kadıköy psikolog alternatiflerini de araştırırken bu noktada alınan eğitimleri iyi değerlendirmeniz gerekmektedir.

en iyi kadıköy psikolog kimdir?

En İyi Psikolog Kimdir?

En iyi psikolog tanımı herkes için değişebilir. Değişken bu tanımı sizin ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz de belirleyebilir.

Ancak bir yandan da bazı kriterler herkes tarafından en iyi şekilde değerlendirilmelidir.

İhtiyaçlarınız ve beklentileriniz doğrultusunda gelişen düşünceleriniz aynı zamanda en iyi Kadıköy psikolog bulma rehberiniz olacaktır.

Aşağıda bazı kriterler üzerinden en iyi psikolog tanımını yapmanıza katkı sağlamaya çalışavdcağız.

etik çalışan en iyi kadıköy psikolog

En İyi Psikolog Etik Olandır

En iyi Kadıköy psikolog aramalarınızda en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi de etik değerlerdir.

Etik değerlere önem vermek bir psikolog için en önemli kurallardan birisi olmalıdır. Bu nedenle bize göre en iyi psikolog etik kurallara uyan ruh sağlığı çalışanıdır.

En başarılı psikologlar danışanlarının yaşadıkları süreçleri çekinmeden ifade edebildiği profesyonellerdir. Bazen yaşadığımız sorunları çevremizdekilere anlatmakta zorlanırız.

Yadırganacağımızı, suçlanacağımızı ve eleştirileceğimizi düşünebiliriz. Bu nedenle sorunlarımızı kendimiz çözemediğimizde bir profesyonelin desteğine ihtiyaç duyarız.

Peki ya o profesyonele de sorunumuzu anlatamazsak veya aynı kaygılar sebebiyle yeteri kadar anlatamazsak? En iyi psikolog size bu güveni verebilecek uzmandır.

Hem bir profesyonelle paylaşmanın verdiği güveni hem de başkalarına anlatmayacağının verdiği rahatlığı yaşarsınız. Bu nedenle en iyi psikolog etik değerlere göre hareket eden uzmandır.

Psikologlar psikolojik bilgi ve danışmanlığı danışanın yararına olacak şekilde planlamalı ve danışanı dezavantajlı duruma düşürmekten kaçınmalıdır.

Bu, tüm psikologların en temel etik ilkelerinden biridir. Bilgisi ve uzmanlık pratiğini kötüye kullanmamak oldukça önemli bir etik kuraldır.

Aynı zamanda en başarılı psikologlar, insanların temel hak ve özgürlüklerine, onuruna, dünya görüşlerine, cinsel tercihlerine, dini inançlarına, ahlakına, değerlerine ve sınırlarına saygı gösterenlerdir.

Gücünüzü insanlara zarar vermek, bilgileri zorlamak, itirafları zorlamak, taciz etmek veya cinsel, fiziksel veya psikolojik olarak manipüle etmek için kullanırsanız bir psikolog olarak etik kuralları çiğnersiniz.

Psikologlar her durumda insan haklarına saygı gösterdiğinden, bir psikolog seçmek bir danışan için çok önemlidir.

Yaş, cinsiyet, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim, din, mezhep, ekonomik seviye vb. psikologlar için önemli değildir.

Tüm danışanlar bir psikoloğun gözünde eşit derecede değerlidir. Ama ne yazık ki psikologların nabza göre hakaret ettiği pek çok örnek olduğunu belirtmeden geçemeyeceğiz.

Bu nedenle siz de en iyi Kadıköy psikolog arayışınızda özenle seçim yapmalısınız.

Psikologlar danışanlarına yaş, kimlik, cinsel yönelim, etnik köken, din, sosyoekonomik düzey ve engellilik saygısı temelinde ayrımcılık yapmamalı veya onlara baskı yapmamalıdır.

Ancak bu aşamada sizleri doğru yöne yönlendirmeyi ve insanları mutlu ve sağlıklı tutmayı amaçlıyoruz.

en iyi kadıköy psikolog

En İyi Psikolog Dürüst Olandır

Psikologlar, gerçeği aldatmaktan, yanıltmadan, çarpıtmadan ve kasten gizlemekten kaçınırlar.

Psikolog eğitimi, deneyimi, yetenekleri, dereceleri, unvanı, hizmetleri ve bağlı kurum veya dernekleriyle ilgili danışanını yanıltmamalıdır.

Ayrıca verdiği hizmetleri, ücretleri ve terapideki rolü hakkında yanlış veya yanıltıcı beyanlarda bulunmamalıdır.

En iyi psikolog danışan ilişkisi bu dürüstlük ölçüsünde kurulur. Psikolog yetkin olmadığı konuda danışanını asla aldatmamalıdır.

Örneğin; cinsel terapi eğitimi ve tecrübesi olmadığı halde sadece danışandan maddi çıkar elde edebilmek amacıyla cinsel terapist olduğunu iddia eden psikolog dürüst davranmamaktadır.

Böyle bir kişiyle gerçekten ne kadar iyi bir ilişki kurabilirsiniz ki? Terapötik ilişki elbette bir arkadaşlık ya da dostluk ilişkisi değildir.

Ancak en başarılı psikologlar danışanlarıyla güven veren profesyonel iş birliğini kuranlardır. İşte bu nedenle en iyi psikolog size dürüst davranandır.

en iyi kadıköy psikolog

En İyi Psikolog Yetkinliğini Bilendir

En iyi Kadıköy psikolog seçeneklerine bakarken farklı donanımları olan psikologlar ile karşılaşıyor olmanız oldukça doğaldır.

Bazı psikologlar cinsel terapiye ilgi duyarlar ve bu alanda uzmanlaşırlar. Bazıları ise evlilik ve çift sorunlarına yöneldikleri için bu alanda kendilerini geliştirirler.

Bazen de ne yazık ki her alanda kendisini geliştirdiğini iddia edenler karşınıza çıkabilir.

İşte bu kişilere karşı biraz daha dikkatli şekilde araştırma yapmanızı öneririz. Hiç kimse her alanda kendisini yetkin şekilde geliştiremez.

Elbette bunun için çabalamak ve çoklu alanlarda gelişimi sağlamaya çalışmak saygı duyulası bir özelliktir ancak dürüst olmayan psikolog da ne yazık ki faydadan ziyade danışanına zarar vermektedir.

Bu nedenle en iyi Kadıköy psikolog araştırmalarınızda mutlaka hangi konuda kendisini iyi şekilde geliştirdiğine dikkat etmelisiniz.

en iyi kadıköy psikolog

Kadıköy En İyi Psikolog Seçenekleri Mentalium Psikoloji'de

Mentalium Psikolojik Danışmanlık Merkezi 2019 yılında Klinik Psikolog Onur Aydın tarafından Kadıköy Göztepe ilçesinde kurulmuş bir psikolojik danışmanlık merkezidir.

2021 yılında merkezimizin ikinci şubesi Şişli ilçesine bağlı Mecidiyeköy semtinde hizmete girmiştir.

En iyi Kadıköy psikolog hizmetini sunmak amacıyla alanında yetkinliğini kanıtlamış uzmanlar Mentalium Psikoloji bünyesinde görev almaktadır.

Merkezimizde profesyonel psikologlar görev yapmaktadır ve tüm psikologlar psikoterapi konusunda yetkindir.

Tüm profesyonellerimiz psikoloji alanında temel eğitimlerini tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra klinik psikoloji alanında yüksek lisanslarını da tamamlamalarına özen göstermekteyiz.

Klinik Psikolog ünvanına sahip uzmanlarımız, teorik eğitim ve süpervizyonun yanı sıra en az bir psikoterapi eğitimini de tamamlamış olurlar.

Bu alanda deneyim sahibi bazı profesyonellerimiz, bireysel terapiye ek olarak aile çift terapisi de sunmaktadır.

Bu nedenle merkezimiz hem bireysel psikoterapiyi hem de aile çift terapisini desteklemektedir.

Uzmanlarımız tarafından sunulan bireysel psikoterapi alanları arasında depresyon, anksiyete bozuklukları, sosyal anksiyete ve travma mevcuttur. Ayrıca obsesif kompulsif bozukluk, DEHB, kişilik bozuklukları, ilişki sorunları ve daha pek çok ruh sağlığı sorunu yer almaktadır.

Çiftlerin destek bulmasına yardımcı olmak için aile çift terapisi hizmetleri de vardır. Eğer siz de en iyi Kadıköy psikolog seçeneklerini inceliyorsanız, uzman psikolog kadromuza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.