Skip to content Skip to footer

4 Soruda Online Panik Atak Tedavisi

online panik atak tedavisi ücretleri

4 Soruda Online Panik Atak Tedavisi

Online panik atak tedavisi görmek istiyor ancak yüz yüze terapi ile farkı olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman sizlerin online terapi ile ilgili bazı soru işaretlerinizi gidermemiz gerekir.

Ancak önce panik atağın tedavisi için neler yapılması gerektiğini de konuşmalıyız.

Panik atak, kişinin kontrolünü yitireceğini düşündüğü, kalp krizi geçirdiğini sandığı ve ölüm korkularıyla baş başa kaldığı bir ruhsal süreçtir.

Panik atak esnasında birçok kişi kalp krizi geçirdiğini düşünür ancak yaşadığı durum kalp krizi ile açıklanamaz. 

Panik atak kalp hastalığı değildir ancak kişiye kalp hastalıklarının da ötesinde sorunlar yaşatabilir. Yaşam standardını alt üst eden bir ruhsal bozukluktur. 

Panik atak tedavisi olan bir ruhsal sorundur ve uzman psikolog desteğiyle sona erdirilebilir.

Panik bozukluk da birçok diğer ruhsal bozukluklar gibi özellikle düzenli uzman psikolog desteği ve ilaç tedavisi ile birlikte yürütüldüğünde kolaylıkla atlatılabilir bir sorundur.

Ancak panik bozukluğun özellikle tedavi süreçlerine karar vermede bazı olumsuz katkıları da vardır. 

Bazı panik atak hastaları yaşadıklarının ruhsal bir sorun olduğunu kabullenme konusunda zorlanabilirler. Bazıları ise zorunlu haller sebebiyle tedaviye başvuramayabilirler.

Panik atak hastaları çoğu zaman dışarı çıkamadıkları için tedaviye de başvurmakta zorlanabilirler. 

Bu nedenle bu durumda online tedavi kaçınılmaz bir hal alabilir. Eğer siz de panik atak sorunu yaşıyor ve online panik atak tedavisi görmek istiyorsanız, bize ulaşabilir ve evinizden destek alabilirsiniz.

online panik atak tedavisi istanbul

Online Panik Atak Tedavisi

Online panik atak tedavisi, panik atak sorunu yaşayan kişi dışarı tek başına çıkamaz ve tedaviye bu nedenle başvuramazsa gerçekleştirilebilir.

Panik atak yaşayan kişiler sokağa çıktıklarında panik atak belirtileri ile karşılaşacaklarını düşündükleri için sokağa tek başlarına çıkmaktan endişe duyarlar. 

Bu endişe hali kişinin sosyal yaşantısını oldukça etkileyebilir. Örneğin; iş yerinde panik atak yaşayacağını düşünen bir çalışan bu nedenle işe devam etmekte zorlanabilir.

İşe devam etmekte zorlandığı için işinden atılabilir ki bu durum da sosyal yaşantısını etkileyebilir.

İşine gitmekte zorlanmasının yanında aynı panik atak hastası bazı ihtiyaçlarını da bu nedenle karşılamakta zorlanabilir. 

Örneğin; marketten gıda almakta zorlanabilir çünkü markete çıkmak dahi ürkütücü olabilmektedir.

Markete, işe veya herhangi bir ihtiyacı için dışarı çıkamayan kişinin yardımına bu noktada online tedavi seçenekleri koşmaktadır.

online panik atak tedavisi ilaçsız

Online Panik Atak Tedavisi Yeterli Mi?

Online panik atak tedavisi ile yüz yüze gerçekleştirilen tedavi süreci arasında verimlilik yönünden hiçbir fark yoktur.

Online gerçekleşen süreçte kişinin jest, mimik vb. terapiste fikir veren bazı özellikleri olumsuz etkilenmemektedir.

Online panik atak tedavisi uygulanırken uzman psikolog ile panik atak sorunu yaşayan kişi günümüz teknolojik imkanlarını da kullanmaktadır. 

Birçok uzman psikolog seanslar sırasında Zoom, Skype vb. platformlardan yararlanmaktadır.

Bu platformların bir diğer avantajı ise kişinin bilgilerinin gizli kalması ve böylece etik değerlerin de dikkate alınmış olmasıdır.

Gizlilik ilkesine ek olarak online panik atak tedavisi sayesinde birçok kişinin uzman psikolog desteğine ulaşımı kolaylaşmış olur. 

Özellikle büyükşehirlerde ulaşım büyük bir sorun teşkil eder. Örneğin; İstanbul içerisinde bir yerden bir yere gitmek gününüzün birkaç saatinin trafikte geçmesine neden olabilir.

Sabah işe gitmeye ve akşam işten evine gelmeye çalışan kişinin her gün ortalama 2-3 saati yollarda geçer. 

İş saatleri de uzman psikolog ile görüşmesine engel teşkil ediyorsa, online panik atak tedavisi bu noktada önemli bir soruna çözüm yaratabilir.

Yoğun iş temposu sebebiyle gün içerisinde iş yerinden ayrılamayan kişiler online panik atak tedavisi sayesinde bu ruhsal sorundan kurtulabilme şansı elde edebilirler.

Online panik atak tedavisi sadece yoğun iş temposu sebebiyle uzman psikolog desteği alamayanlar için değildir.

Aynı zamanda küçük çocuklarını bir tanıdıklarına bırakamayan ve yanlarından ayrılamayan anneler için de ideal bir psikoterapi zemini oluşturur. 

Çocuklarından kısa süreliğine farklı bir odaya geçerek ayrılan anne böylece ev rahatlığında uzman psikolog ile görüşebilir.

Hem de çocuğu ile 45 dakikalık seans süresinden sonra ilgilenmeye devam edebilir. 

Özellikle doğum sonrasında oluşan anksiyete bozuklukları ile çok sık karşılaşılabildiği için online panik atak tedavisi bu durumlarda daha cazip hale gelebilir.

Özetle, online panik atak tedavisi yüz yüze uzman psikolog desteğiyle karşılaştırıldığında yetersiz kalmamakla birlikte birçok avantajı da beraberinde getirebilecektir.

 

online panik atak tedavisi nasıl gerçekleşir

Pandemi Sürecinde Online Panik Atak Tedavisi

Covid-19 virüsü sebebiyle bir yılı aşkın süredir başta sokağa çıkma kısıtlamaları olmak üzere birçok kısıtlamayla karşı karşıya kalmaktayız.

Bu kısıtlamalar neticesinde hemen hemen tüm uzman psikolog meslektaşlarımız da online terapi süreci ile danışanlarına hizmet verme yolunu tercih etmek durumunda kaldılar. 

Pandemi süreci öncesinde online terapi daha önyargı ile karşılanırken bu süreçte biraz da mecbur kalınması sonucu bu düşünce artık değişme eğilimi göstermiştir.

Online panik atak tedavisi başta olmak üzere birçok ruhsal sorunun destek sürecinde artık bu destek modelini kullanmaktayız. 

Teknolojinin nimetlerinden yararlanarak uzman psikolog desteğinin yaygınlaşması ve daha verimli hale gelmesi de bu süreçteki kazanımlarımızdan biri halini aldı.

Pandemi süreci itibariyle özellikle de online panik atak tedavisi uygulayıp uygulamadığımızla alakalı bazı sorular almaktayız.

Merkezimizde online panik atak tedavisi uygulanmakta olup bu süreçte her zaman yanınızda olduğumuzu da hatırlatmak isteriz.

 

online panik atak tedavisi

Panik Atak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Peki panik atak tedavisi ne kadar sürer? Panik atak tedavisi ilaçları kullanarak ve psikolojik destek alarak yaklaşık 16-20 seansta sonlanabilir. Online panik atak tedavisi için de aynı süreç geçerli olmaktadır.

Panik atak tedavisi görenlerin yorumları da özellikle bu iki tedavinin birlikte kullanıldığında panik atağın iyileşmesi hızlanıyor tezini doğrulamaktadır.

Ne yazık ki bazı umut tacirleri tek seansta panik atak tedavisi uyguladıklarını söylemektedir. Ancak şunu çok net belirtmeliyiz ki tek seansta panik atak tedavisi tamamen gerçek dışıdır.

Panik atak bitkisel tedavisi de olan bir sorun değildir. Peki panik atak tedavisi nedir? Online panik atak tedavisi nasıl olur? Panik atağın tedavisi için kişinin psikolojik destek alması gerekir.

Bunun için özellikle bilişsel davranışçı terapi bizim de online panik atak tedavisi girişimlerimizde sıklıkça kullandığımız etkili bir psikoterapi ekolüdür.

Özellikle lohusalıkta panik atak tedavisi uygulanırken ilaç kullanılamadığı durumlarda tek etkili yöntem haline gelmektedir.

Emzirirken panik atak tedavisi ilaç kullanımını bazı durumlarda engelleyebileceği için kadınlarda başvurulması zorunlu hale gelebilir.

Online panik atak tedavisi için ilk görüşmenizde panik atağa dair öykünüz detaylı şekilde uzmanımız tarafından alınır.

Kadıköy psikolog veya Şişli psikolog ekibimizdeki uzmanlarımız ilk görüşmelerde seansları sizi tanımaya ve öykünüzü değerlendirerek size bir tedavi planı çıkarmaya çalışır.

Online panik atak tedavisi yoluyla artık panik atak tedavisi evde de mümkün hale gelmektedir.

İlk seansların ardından oluşturulan terapi hedefleri ile atak esnasında yaşadığınız duygularınız, düşünceleriniz ve davranışlarınız ele alınır.

Duygu düşünce ve davranış üçlüsünün kısır döngüsünü tartışmaya açan uzmanlarımız sizin neden bu kısır döngüden çıkamadığınızı sizle birlikte değerlendirir.

İşlevsiz olan düşünceleriniz ele alınarak işlevli ve olumlu otomatik düşüncelerle değişimi sağlanmaya çalışılır.

Online panik atak tedavisi sona erdiğinde siz kendi düşüncelerinizi değiştirebiliyor konuma gelebilirsiniz.

Eğer siz de online panik atak tedavisi ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilir ve Kadıköy psikolog ya da Şişli psikolog kadromuzdan yardım alabilirsiniz.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.