Skip to content Skip to footer

Erenköy Psikolog : 3 Soru 3 Cevap

erenköy psikolog

Erenköy Psikolog Desteğimiz

Mentalium Psikoloji 2019 yılında Klinik Psikolog Onur Aydın tarafından Kadıköy ilçesi Erenköy semtinde açılmış bir psikolojik danışmanlık merkezidir.

Şu anda ise Erenköy semtine sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde Göztepe semtinde bulunan merkezimizde danışanlarımıza psikolojik destek sunmaktayız.

Erenköy psikolog ihtiyacını karşılamak için çıktığımız bu yolda ikinci şubemiz ise 2021 yılında Mecidiyeköy’de açılmıştır. Hepimiz zaman zaman ruhsal sorunlar yaşar ve psikolog desteğine ihtiyaç duyarız.

İşte biz de bu sebeple başta Erenköy psikolog olmak üzere tüm İstanbul sınırları içerisinde daha fazla kişiye dokunmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Eğer siz de Erenköy psikolog arayışına sahip iseniz, bize ulaşabilir ve merkezimizden destek alabilirsiniz.

erenköy psikolog

Mentalium Erenköy'deki Psikologlar

Teknolojik gelişmeler ve değişimlerle desteklenen ve kişiselleştirmenin hızla yaygınlaştığı günümüz çağında, giderek daha fazla insan yardım arayan yalnızlık içindedir.

Bu nedenle, psikolog olarak adlandırılan profesyonellere duyulan ihtiyaç giderek daha önemli hale gelmektedir.

Mevcut kişisel, ailevi, kültürel ve sosyoekonomik etkiler insanların ruh sağlığına giderek daha fazla zarar vermektedir.

Yaşam koşulları, finansal istikrarsızlık, iş baskıları, eğitim açıkları, ebeveynlik güçlükleri, çift ve aile sorunları hakkında konuşurken, bunlarla nasıl başa çıkılacağı ve üstesinden nasıl gelineceği konusunda endişeler yaşarız.

Bu noktada psikolog ve psikiyatristler, başvuran insanlara bu soruların cevaplarını bulmaları ve sorunlarına çözüm bulmaları için hizmet vermektedir.

Kadıköy Erenköy ve Şişli Mecidiyeköy şubelerimizde uzman psikolog kadromuzla biz de danışanlarımızın psikolojik ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

Erenköy psikolog ve Mecidiyeköy psikolog hizmetiyle Mentalium Psikoloji 2019 yılından beri hem bireysel hem de aile çift terapisi sunmaktadır.

Mecidiyeköy ve Erenköy psikolog kadromuz eşliğinde çocuk, ergen ve yetişkinlere ruh sağlığı hizmeti vermekteyiz.

Psikologlar yardımıyla her türlü zihinsel probleminizde size yardımcı oluyor ve daha kaliteli, daha doyurucu, daha mutlu ve daha anlamlı bir yaşama geçişi sağlıyoruz.

Bilimsel araştırmalarla desteklenen en yeni ve en işlevsel psikoterapötik tekniklerle hayatınızı daha olumlu ve üretken hale getirmek için çalışıyoruz.

Sadece şu anda yaşadığınız problemlerin üstesinden gelmekle kalmıyoruz.

Donanımlı psikolog kadromuz sayesinde aynı zamanda gelecekte yaşayabileceğiniz her türlü stres ve kaygının üstesinden gelmenize yardımcı olacak yeni başa çıkma becerileri de yaratabiliyoruz.

Amacımız, durum veya koşullar ne olursa olsun, daha güçlü, daha çözüm odaklı ve daha mutlu bir yaşam sürmenize yardımcı olmaktır.

Psikolog toplumsal sorunları bilimsel yöntemler kullanarak çözmeye, toplamaya, analiz etmeye, önlemeye ve müdahale stratejileri geliştirmeye çalışan profesyoneldir.

Çalışan kadın sayısı arttıkça işverenlerin ve ailelerin ihtiyaçlarını dengelemeye çalışıyoruz. Psikolog insanların günlük yaşamın iniş ve çıkışlarıyla baş etmelerine yardımcı olan kişidir.

İnsanlar bir psikolog ile görüşmek ve yardım istemekten çekinmemelidir. Daha kolay ve daha profesyonel problem çözme, sadece bireyin değil aynı zamanda toplumun ilerlemesine katkıda bulunur.

 Psikolog kelimesinin sözlük anlamı “ruhbilim uzmanı” kelimesinin karşılığıdır. Bu tanımı daha açık hale getirelim.

Psikolog, insan ve hayvan davranışlarını inceleyen, olağandışı davranışları danışanlarıyla birlikte çalışan, bilimsel araştırmalardan bilgi alan ve bunu insanların yaşadığı sorunları çözmek için kullanan kişidir.

Psikolog, Fen Edebiyat Fakültesini bitiren ve psikoloji bölümünden mezun olmuş kişidir.

Ancak, üniversitelerin dört yıllık bir lisans eğitiminden mezun olmuş, psikoloji alanında yüksek lisans yapmış veya ücretli eğitim almış ve terapist olduğunu iddia eden bir kişi psikolog sayılmaz.

Psikoterapi sürecine dahil olmak isteyen herkes de özellikle psikoloğun donanımına dikkat etmelidir.

Hem Erenköy psikolog hem de Mecidiyeköy şubemizdeki psikologlarımızın tamamı lisans eğitimlerini psikoloji bölümünde tamamlamıştır.

Ayrıca yine Mecidiyeköy ve Erenköy psikolog kadromuzun tümüne mensup uzmanlarımız yüksek lisans eğitimlerini ve uzmanlıklarını da klinik psikoloji alanında tamamlamışlardır.

Klinisyen olarak çalışmak ve psikoterapi sürecini fiilen gerçekleştirmek için uzmanlığın klinik psikoloji alanında tamamlanması önemlidir.

Ayrıca yine Mecidiyeköy ve Erenköy psikolog kadromuzdaki arkadaşlarımızın tamamı en az bir psikoterapi ekolüne yönelik eğitimin yanı sıra birçok eğitimi tamamlamıştır.

Psikolog nedir sorusuna cevap verirken karıştırılan bazı diğer disiplinleri de tanıtmak gerekir. Böylece siz de Erenköy psikolog arayışınızda daha doğru kriterlere sahip olabilirsiniz.

Psikolog unvanı, YÖK tarafından tanınan bir unvan olup, lisans öğrencisi kabul eden bir psikoloji lisans derecesini tamamlamış kişiler tarafından kullanılabilir.

Bunun nedeni bu kişilerin psikoloji alanında lisans derecesine sahip olmaları ve sosyal psikoloji, klinik psikoloji, gelişim psikolojisi, bilişsel psikoloji, endüstriyel ve örgütsel psikoloji gibi çeşitli alt alanlarda belirli bir düzeyde bilgi sahibi olmalarıdır.

Psikolojik danışmanlar ise psikolojik danışma ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında lisans eğitimini tamamlamış kişiler için YÖK onaylı pozisyonlardır.

Bu programların mezunları da eğitim diplomasına sahiptir, bu nedenle mezunların bir kısmı psikolojik danışma alanında ilerleme kaydederken, bir kısmı da okulda rehberlik öğretmeni olarak çalışmaktadır.

Psikiyatrist veya uzman hekim ise üniversitenin tıp fakültesinden mezun olduktan sonra uzmanlığa yönelik gerekli tıp sınavına girerek ruh sağlığı ve hastalığı veya çocukluk ve ergen psikiyatrisi ve hastalığı alanlarında dört yıl eğitim alır.

Temel tıp eğitimi ile verilen psikiyatri eğitimini başarıyla tamamlayan doktorlar profesyoneldir ve psikiyatrist olarak çalışabilirler.

Psikolog, psikolojik sorunların ilaç tedavisinden sorumlu değildir ancak ve uygun psikoterapi eğitimi aldıktan sonra psikoterapist olabilir ve psikoterapi uygulayabilirler.

Bir kişinin klinik psikolog unvanını kullanabilmesi için belirli eğitimlerinin alınması gerekir.

Lisans eğitiminin Psikoloji alanında YÖK onaylı bir üniversitede aldıktan sonra Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programının tamamlanması gerekir.

Klinik psikoloji alanında YÖK tarafından tanınan lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip olunması özellikle gereklidir.

Klinik psikologlar, ilgili ön koşullar sağlandığında ve gerekli kurslar ve eğitimler tamamlandığında psikolojik değerlendirmeler yapmak ve psikoterapi uygulamak için çeşitli ölçüm araçları ve gözlem ve görüşme teknikleri kullanır.

Böylece psikolog artık psikoterapist olabilmektedir. Aile danışmanlığı programının ülke tarafından tanıtılmasından sonra ülkemizde aile danışmanı ünvanı yaygınlaşmıştır.

Bu programlar psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, çocuk gelişimi, sosyal hizmet, sosyoloji ve hemşirelik alanlarında lisans derecesine sahip mezunlara açıktır.

Listelenen temel derslerin mezunları toplam 450 saat eğitim alırlar ve Aile Danışmanı unvanını kullanmaya hak kazanırlar.

kadıköy erenköy psikolog ekibimiz

Erenköy'de Psikolog Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli?

Kadıköy ilçesi Erenköy mahallesinde oturuyorsunuz ve ruhsal sorunlarınızla mücadele edebilmek için kendinize uygun bir psikolog arıyorsunuz.

Arama motorlarına Erenköy’de psikolog yazıyorsunuz ve karşınıza Mentalium Psikoloji dahil birçok psikolojik danışmanlık merkezi ve bireysel çalışan uzman psikolog çıkıyor.

Peki bu kadar çok Erenköy’de psikolog seçeneği arasında hangisini seçeceksiniz?

En sık sorulan sorulardan bir tanesi de Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi bünyesinde çalışan psikologlar ile özel psikolojik danışmanlık merkezlerindeki psikologların aynı kişiler olup olmadığı yönündedir.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi adından da anlaşılacağı üzerine bir devlet hastanesidir ve psikiyatri alanında hizmet verir.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesi psikolog ve psikiyatrist olmak üzere farklı disiplinlerle çalışan ruh sağlığı uzmanlarına ev sahipliği yapar. Erenköy hastanesi bünyesinde

Daha çok acilden giriş yapılarak psikiyatri servisine yönlendirilmekle birlikte randevu alarak psikolog ile görüşme de yapılabilir. Ancak ne yazık ki Erenköy hastanesi psikolog randevusu bulabilmek oldukça zordur.

Tüm devlet hastaneleri başta olmak üzere ruh ve sinir hastalıkları özelinde tedavi veren hastanelerde de psikolog randevusu ancak aylar sonrasına verilebilmektedir.

Aşırı yoğunluk sebebiyle psikologlar ile görüşebilmek oldukça zor olmaktadır.

Oysa psikoterapi süreci genellikle haftada bir gerçekleşmesi gereken ve düzensiz olması halinde fayda sağlanamayacak bir iyileşme sürecidir.

Bu nedenle Erenköy psikolog araması yapan bireyler de çareyi özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde aramaktadır.

Erenköy psikolog seçenekleri açısından Kadıköy sınırları içerisinde olması sebebiyle oldukça zengin bir semttir diyebiliriz.

Erenköy hem ulaşım seçeneklerinin fazla olması hem de çok merkezi olması sebebiyle birçok danışanın da hedef lokasyonları arasında yer almaktadır.

Bu nedenle Erenköy psikolog seçenekleri arasında doğru psikoloğu bulmak hem kolay hem zordur.

Erenköy ‘de yaşayan kişilerin doğru psikoloğu bulmaları birçok yere göre daha kolaydır çünkü çok kaliteli uzman psikologlar bu bölgede görev yapmaktadır.

Peki Erenköy psikolog aramalarınızda doğru psikoloğu bulmak için nelere dikkat etmelisiniz? Öncelikle bulduğunuz Erenköy psikolog seçenekleri arasında lisans eğitimine dikkat etmelisiniz.

Ülkemizde ne yazık ki henüz psikologların mevcut bir meslek yasaları bulunmadığı için Erenköy psikolog kadroları arasında da gerçekten psikoterapist olamayacak kişiler hizmet verebilir.

Denetim mekanizmasının henüz tam ve verimli çalışmaması sebebiyle psikoterapist unvanını kullanamayacak bazı kişiler psikoterapi yapabilmektedir.

Fiziksel rahatsızlıklarda nasıl bir hekimin yeterliliği ve donanımına dikkat ediyorsak ruhsal destek alacağımız ruh sağlığı profesyonellerinin de psikoterapist olup olmadığına dikkat etmeliyiz.

Erenköy psikolog seçiminizde mutlaka bir psikoloğun yalnızca psikoloji bölümünden mezun olmasına dikkat etmelisiniz.

Ayrıca Erenköy semtinde psikolog ararken karşınıza çıkan sonuçlarda kişinin klinik psikolog olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Psikoterapi sürecinin ruhsal bir müdahale olduğunu göz önüne alırsak ancak bir klinik psikolog psikoterapi misyonunu üstlenebilir. Ayrıca bir psikolog mutlaka en az bir psikoterapi ekolünü benimsemelidir.

Elbette birden çok psikoterapi ekolünü görmüş ve özümsemiş Erenköy psikolog seçeneklerini bulabilirseniz, bu daha da isabetli bir seçim olabilir.

Donanım ve yeterlilikler elbette Erenköy psikolog tercihiniz ve kararınızda önemlidir ancak başka faktörler de önemli rol oynayabilir.

Erenköy psikolog tercihlerinizi belirlemede önemli bir özellik de psikoloğunuza finansal açıdan ulaşabilip ulaşamadığınızdır.

Elbette herkes en iyi psikolog seçimini yapmak ister ancak seans ücretlerini karşılamak da önemlidir.

Seans ücretleri uzun vadeli bir süreç söz konusu olacaksa bir süre sonra can sıkıcı bir hal alabilir birçok kişi için.

Erenköy psikolog seans ücretleri İstanbul içi psikolog seans ücretleri arasında ortalama ve ortalama üstü olarak değerlendirilebilir.

Herkesin bu noktada yaşadığı soruna bağlı olmak üzere ne kadar bütçe ayıracağı çok değişken bir konudur.

Bir danışanın psikoterapi süreci birkaç hafta sürerken bazı danışanların psikolog ile en az bir yıl görüşmesi gerekebilir.

Bu nedenle Erenköy psikolog seçiminde psikoloğunuzun seans ücretlerini uzun vadede karşılayıp karşılayamayacağınızı da hesap etmelisiniz.

Başlangıç yaptığınız ve fayda sağlamaya başladığınız süreçte istemeye istemeye ve yalnızca finansal sebeplerden olsa da süreci bırakmanız hoş olmayacaktır.

Bu nedenle Erenköy psikolog alternatifleri arasında psikoloğunuzu seçerken mutlaka karşılayabileceğiniz seans ücretlerine sahip psikologlara yönelmelisiniz.

Psikolog seçeneklerine yoğunlaşırken ayrıca ulaşımınızın psikoloğa kolay olması da önemlidir.

Erenköy psikolog seçenekleri işte bu noktada işinizi kolaylaştıracaktır çünkü Erenköy İstanbul’da en kolay ulaşılabilir semtlerden bir tanesidir.

Birçok üniversite diploması “Psikoloji mezunu” tabirini içerir, ancak Türkiye’de bu disiplinden mezun olan herkese psikolog denir.

Psikoloji ve psikolojik danışmanlık gibi üniversitelerin bazı bölümlerinde psikoterapi eğitimi verilmemektedir.

Lisans eğitimi öğrencilere temel psikolojik bilgiler, psikolojik testlerin nasıl kullanılacağı, psikolojik teori hakkında yüzeysel bilgiler ve basit psikoterapi teknikleri sağlar.

Sonuç olarak, yeni mezun psikolog danışanlarına yardımcı olacak psikoterapi bilgi ve deneyimine sahip olmayacaktır. Türkiye’de psikoterapi eğitimi genellikle özel bazı kurumların tarafından yürütülmektedir.

Bu eğitim aynı zamanda sınırlı bazı yüksek lisans programında da verilmektedir. Yüksek lisans programında psikoterapi eğitimi daha ziyade bilişsel davranışçı terapi ile sınırlıdır.

Ülkemizde psikanaliz alanında kapsamlı eğitim veren çok az yüksek lisans programı vardır.

Erenköy psikolog arayışınız da siz de böylece terapistinizin hangi ekolle çalıştığına ve nasıl eğitimler aldığına da dikkat etmelisiniz. Psikolog kadar psikolog ile görüşeceğiniz yer de önemli bir belirleyici olabilir.

Öncelikle rahat bir ortam içerisinde seans yapabilmeniz, yolu yarıladığınız anlamına gelmektedir. Samimi bir ortam oluşursa, siz de terapistinizle iyi bir ilişki kurabilirsiniz.

İyi bir dinleyici olmak daima karşısındakine bağlı ve açık bir tavır içinde olmak demektir. Aynı zamanda onun söylediğine ilgi göstermek anlamına gelir.

Karşıdakinin sözünü kesmemeli ve onun serbestçe konuşmasına izin vermelidir bir psikolog. Hastalara konuşma aralarında sessizlik içinde yeterli boşluk bırakmak da önemli bir psikoterapi geleneğidir.

Bu sessiz anlarda hastanın nasıl davrandığını gözlemlemek önerilmektedir. El hareketleri, mimikleri, yüz ifadesinin nasıl göründüğü gibi davranışların her biri bir şeyler anlatır.

Erenköy psikolog araştırmalarınızı gerçekleştirirken tüm Erenköy psikologlarının hangi psikoterapi ekolünü kullandığına dikkat etmeniz özellikle önerilir.

Farklı psikoterapi ekolleri için süreçler çok farklı ilerlemektedir. Psikoterapi ne kadar sürer sorusunun bu nedenle tek bir cevabı yoktur.

Bu sorunun cevabı danışanın şikayetinin niteliğine, psikoterapiden beklentilerine ve kullanılan psikoterapötik yaklaşıma bağlıdır.

Buna karşılık, bir kariyere başlamanın zorluğu veya çocuklar için tuvalet eğitimi gibi belirli bir konuda destek arayan bireyler için bir veya birkaç görüşme yapılması yeterlidir.

Ayrıca, travmatik erken çocukluk deneyimleriyle ilişkili duygusal sorunların üstesinden gelmek, kronik yaşam sorunlarıyla kendini göstermesi ve genel işlevsellik ve yaşam doyumunu azaltan sorunların iyileşmesi biraz daha zaman alacaktır.

Klinik deneyimlerimiz bunun genellikle 6 ay ile 2 yıl arasında olduğunu göstermektedir.

Yıllardır kullanılan ve artık işe yaramayan aynı ilaçları kullanmak yerine, danışanların kendilerini çok daha iyi ve sağlıklı hissetmelerini sağlayan yeni sağlıklı çözümler yaratmak, heyecan verici ama zorlu bir yolculuktur.

Belirli bir yaşam olayını kabul ettiğimizde, yaşam ilerledikçe ortaya çıkan bir dönüm noktası veya kriz olabilir.

Bu tür özel durumlarda sizi tanıyan, size güvenen ve birlikte çalışmaya devam edebileceğinize inanan terapistinizle tekrar görüşmeniz de mümkündür.

Bu açıdan bakıldığında, psikoterapi yaşamın hemen her aşamasında rol alabilir ve danışanın ihtiyaçları çerçevesinde herhangi bir zamanda devam ettirilebilir.

Psikoterapinin süresini belirleyen bir diğer faktör de kullanılan psikoterapötik yaklaşımdır. Bilimsel olarak etkili olduğu kanıtlanmış bir yaklaşımın ortalama süresine bakalım şimdi.

Bilişsel davranışçı terapi genellikle haftalar ila birkaç ay arasında sürer, psikanaliz veya psikanalitik yönelimli terapiler ise yıllarca sürebilir.

Yukarıda bahsedildiği gibi, Gestalt ve Şema terapi yaklaşımlarının tahmini süresi 6 ay ile 2 yıl arasında değişmektedir, ancak bu süreler sorunun doğasına ve her müşterinin bireysel deneyimine bağlıdır.

Erenköy psikolog araştırmalarınıza yoğunlaştığınızda bazı psikologların daha çok psikanalizle çalıştığını, bazı Erenköy psikologlarının bilişsel davranışçı terapi uyguladıklarını göreceksiniz.

Benzer şekilde, bazı Erenköy psikologları ise psikodinamik ekolü tercih ederken yine Erenköy ‘de hizmet veren bazı psikologlar ise şema terapi uygulamaktadır.

Mentalium Psikoloji olarak daha çok ağırlıklı bilişsel davranışçı terapi ve şema terapiyi tercih etmekteyiz.

erenköy psikolog randevu

Erenköy Psikolog Kadromuz Size Hangi Soruları Sorar?

Erenköy psikolog seçenekleri arasında bir psikolog ile görüşmeye karar verdiniz.

Şimdi ise bu ilk deneyimin nasıl geçeceğini düşünüyorsunuz. İlk kez bir psikolog ile görüşeceğiniz için psikoloğun size hangi soruları soracağı hakkında bir fikriniz olmayabilir.

İlk görüşmede psikolog danışanını tanımak ister. Psikolog mevcut sorunun bir değerlendirmesini yapar ve danışanın zihnini meşgul eden duygular, düşünceler ve olaylar hakkında bilgi sağlar.

Bunu yapmak için bazı formları doldurmanız ve soruları cevaplamanız beklenebilir. Nasıl ilerlenir, tedavi için hangi yöntemler kullanılır gibi konular ilk seansın gündemindedir.

İlk seans, sizin ve terapistinizin birbirinizi tanıdığınız bir seanstır.

İkili ilişkilerin temellerini atan ve güven inşa etmeye başlayan bu seansta kendinizi ifade etmekte zorlanıyorsanız, terapisti tanımak için sorular sorabilirsiniz.

İlk görüşmeden itibaren psikolog sizi tanımaya çalışırken onun sizi nasıl hissettiğini görebilirsiniz. Seansın yapıldığı odanın aslında günlük hayatın küçük bir yansıması olduğunu bilmelisiniz.

Psikolog öncelikle neden tedaviye ihtiyacınız olduğunu bilmek ister. Sorununuzun doğasını anlar ve onunla başa çıkmak için deneyiminizi sorar.

Zor vedalardan aile içi çatışmalara, kontrol edilemeyen öfke, stres ve kaygıdan cinsel istismar ve kariyer başlangıcına kadar değiştirmek istediğiniz şeyler hayatınızı etkileyebilir.

Mevcut durumunuzda hayatınızı zorlaştıran duygu ve davranışları doğru tespit ederseniz psikolog size daha iyi destek olabilir.

Hayatınızdaki problemler, onları çözmek için kullandığınız baş etme stratejileri yeterli veya etkili olmadığı için devam edebilir.

Stresli ve zor durumlarla başa çıkmak için meditasyon, egzersiz, sosyalleşme vb. yöntemleri kullanıp kullanmadığınız öğrenilir. Yoksa alkol ve uyuşturucu gibi sağlıksız alışkanlıklara mı güvendiğinizi araştırır.

Mevcut başa çıkma kaynaklarının değerlendirilmesi, sorunları çözmek için yeni perspektifler açmalıdır. Bu nedenle psikolog neyin işe yarayıp neyin yaramadığı hakkında konuşmak isteyecektir.

Tedavi için umudunuzu öğrenmek de motivasyonunuzu tespit etmek açısından oldukça önemlidir.

Hayatınızdaki değişikliklerden bağımsız olarak, yarın sabah uyandığınızda aldığınız tedavinin size faydalı olduğunu düşünüyor musunuz?

Psikoterapinin amacı, olmak istediğiniz kişiyle uyum sağlamak ve zor duygu ve durumlarla başa çıkmak için beceri ve alışkanlıklar geliştirmektir.

Ulaşılabilir ve somut hedeflerin tanımlanması tedavinin önemli bir parçasıdır. Tedaviyle ilgili endişelerinizi her zaman görüştüğünüz psikolog ile tartışabilirsiniz.

Tedavi sürecindeki konuşmalar, meslek etiği kurallarına uygun olarak psikolog ile aranızda gizli tutulur. Terapistler objektiftir ve asla müttefik değildir.

Size duymak istediğiniz ancak uzun vadede tedavi edici olmayan sözleri söylemezler. Aksine duymak istemediğiniz gerçekleri size hatırlatırlar.

İnançlarınıza, değerlerinize, düşünce ve duygularınıza saygı duyar, yargılamadan ve sizi suçlamadan dinler.

Tedavi süreci hakkında soru sormaktan çekinmemelisiniz çünkü sizi yargılamayan bir uzman karşınızdadır. Söylemek istemediğiniz hiçbir şeyi söylemek zorunda değilsinizdir.

Psikolog, hazır olduğunuzda sizi dinlemek için oradadır. Terapinin süreci kişiden kişiye değişir. Ruhsal bozukluğun türü, semptomların şiddeti veya çevrenizdekilerden alınan sosyal destek gibi birçok faktöre bağlıdır.

Unutmayın; terapi ekip işidir. Ne kadar açık ve motive olursanız, psikolog gelişiminize ve değişiminize o kadar aktif müdahale eder. Size doğru soruyu sorar ve gerçekte kim olduğunuzu yansıtmak için oradadır.

Değişiklikler kolay ve acısız değildir, tam tersine düzenli ve sistemli bir çalışma gerektirir. Anında sonuç beklemek sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Hayatınızdaki bu değişime gerçekten hazır ve kararlıysanız, o zaman en büyük adımı atmışsınız demektir. Eğer siz de Erenköy psikolog arayışına sahipseniz, Erenköy merkezli Mentalium Psikoloji size destek sağlayabilir.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.