Skip to content Skip to footer

8 Maddede Kozyatağı Psikolog Hizmetlerimiz

kozyatağı psikolog

8 Maddede Kozyatağı Psikolog Hizmetlerimiz

Kozyatağı psikolog arayışınızda size ruhsal destek sağlama konusunda yardımcı olabiliriz.

Kozyatağı Kadıköy ilçesinin güzide semtlerinden birisidir. Pek çok hastaneye ev sahipliği yaptığı gibi Kozyatağı psikolog ve psikiyatristlerin de önemli noktalarından bir tanesidir.

1980’li yıllardan beri hızla gelişim gösteren ve özellikle konutlaşma ile göze çarpan Kozyatağı pek çok ofis ve iş yerini de barındırmaktadır.

Kuzeybatıda Sahrayıcedit semti, batıda Erenköy, doğuda ise Bostancı semtleri ile ayrılmıştır.

Mentalium Psikoloji olarak bulunduğumuz konum itibariyle hem Kozyatağı psikolog hem de Erenköy psikolog ve Bostancı psikolog ihtiyaçlarına da karşılık vermekteyiz.

Peki Kozyatağındaki psikologlar arasında nasıl en iyi psikolog seçimini yapabilirsiniz? Yazımızın devamında Kozyatağı psikolog seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz. Eğer siz de bir psikolog Kozyatağı semtinde size destek sunması gerektiğini düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

kozyatağı psikolog

Kozyatağı Psikolog Desteğimiz

Kozyatağı psikolog kadrosuyla hizmet veren Mentalium Psikoloji yalnızca Kozyatağı değil pek çok Kadıköy semti için de cazip bir seçenektir.

Kozyatağı ile yalnızca birkaç dakikalık uzaklığa sahip Kadıköy şubemizde birçok farklı alanda çalışan psikolog bulunmaktadır.

Peki biraz da kurumumuz ve verilen ruhsal destek hizmetlerinden bahsedelim.

Mentalium Psikolojik Danışmanlık Merkezi 2019 yılında kurucusu olan Klinik Psikolog Onur Aydın ile faaliyete geçmiştir.

Ardından çok kısa sürede psikolog kadrosu genişlemiş ve böylece hem çocuk ve ergen hem de yetişkin psikoterapisi alanlarında destek sunmaya başlamıştır.

Kadromuzda birçok farklı konuda terapi yapan uzmanlar bulunmaktadır. Kadromuzun zamanla güçlenmesiyle beraber Mentalium markası Avrupa yakasına da taşınmıştır.

2021 yılında Şişli ilçesi Mecidiyeköy semtinde ikinci şube açılmıştır. Şişli merkezimizde de aynı Kadıköy Kozyatağı gibi farklı alanlarda çalışan uzman psikologlar bulunmaktadır.

Kozyatağı psikolog hizmeti sunan merkezimizde bireysel terapi açısından çok farklı destek konuları vardır.

Depresyon, anksiyete, fobi, sosyal anksiyete, panik atak, DEHB, bağımlılık, kişilik bozuklukları, duygudurum bozuklukları, OKB gibi birçok ruhsal sorunla çalışılmaktadır.

Ayrıca aile çift terapisti de Kozyatağı psikolog kadromuzda bulunmaktadır.

Peki siz Kozyatağındaki psikologlar arasında nasıl bir seçim yapmalısınız? En iyi psikolog seçimini yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Bunun için bazı kavramları iyi tanımanız gerekmektedir.

Eğer daha önce herhangi bir psikolog ile görüşmedi ve psikoterapi sürecine dahil olmadıysanız, terapi ile ilgili bazı kavramları bilmeniz karar vermede yararlı olacaktır.

Şimdi Kozyatağı psikolog seçiminde işinize yarayacak bazı kavramlardan bahsedelim.

kozyatağı psikolog

Psikolog Kimdir?

İstanbul Kozyatağı psikolog bulma noktasında seçeneklerin fazla olması sebebiyle çok da zorlanmayacağınız konumlardan birisidir.

Ancak Kozyatağı psikolog seçenekleri arasında nelere dikkat etmelisiniz? Bunun için öncelikle psikolog kimdir sorusunu cevaplayalım ve psikologlar hakkındaki bilgilerimizi tazeleyelim.

Kişiyi hayatının geri kalanında etkileyen bir ruhsal sorun, tedavi edilmediği takdirde yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürür.

Günlük hayatın ve ilişkilerin akışını, iş ve eğitimin devamını engelleyen ruhsal hastalıkların erken fark edilmesi ve tedaviye başlanması önemlidir.

Ruhsal bir rahatsızlığı olduğuna inanan kişilerin bir psikolog yardımı istemeleri önemlidir. Bu noktada şu sorular ortaya çıkmaktadır.

Hangi uzmana gitmeliyim, psikolog kimdir, psikiyatrist kimdir ve ne iş yapar, psikiyatrist ve psikolog farklı meslekler ancak aradaki farklar nelerdir?

Tamamlayıcı tedaviler birlikte kullanılabilir, ancak bazen tek başına da yeterli olur.

Bazen yalnızca bir psikolog ile terapi sürecini gerçekleştirerek ilaç tedavisi almadan sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Psikologlar, ruhsal hastalıkların nedenlerini öncelikle duygusal, davranışsal ve düşünce boyutlarıyla ele alan ve çözüm arayan, üniversitelerin psikoloji bölümlerinden mezun uzmanlardır.

4 yıllık temel eğitim ve klinik psikoloji alanında yüksek lisans derecesi sonrasında “klinik psikolog” unvanı ve tedavi uygulayabilme hakkı verilmektedir.

Psikoloğa gidersem nasıl görülürüm, benden hesap sorarlar mı, nasihat verirler mi, aynı şeyi söylerler mi diye endişeleniyor bazı insanlar.

Bu nedenle, tedaviye başlamadan önce bir psikoloğun ne yaptığı ve nasıl yaptığı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur.

Psikolojide her birey özel, benzersiz ve diğerlerinden farklı olarak görülür, bu nedenle psikologlar başkalarının hayatını diğer insanların bakış açısından görerek o kişiye yardım etmeye çalışırlar.

Psikologlar psikiyatrik hastalığı genellikle biyopsikososyal bir yaklaşımla tedavi ederler ve ruhsal bozuklukların psikolojik ve sosyal yönlerine dikkat ederler.

Tedavi aşamasında hastalığa göre farklı teknikler kullanılabilir. Psikologların tıp eğitimi yoktur, bu nedenle tıbbi eğitimleri yoktur ve ilaç yazamazlar.

Popüler yargıların ve korkuların aksine, psikologlar bir eğitimci, yargıç, yasa koyucu veya ahlakçı değildir.

Öğretmez, yargılamaz, etiketlemez, eleştirmez, sorgulamaz, kınamaz veya teşhis koymaz.

Psikologlar, danışmanlıkta kültürel, sosyal, normatif veya dini kriterler kullanmadan tarafsız ve sorgusuzdur.

Size tavsiye vermesini veya sorularınızı yanıtlamasını bekleyemezsiniz. Ancak, çok fazla zihinsel karışıklık, korku ve yargılama ile dolu bilinç kütüphanesinde bazen doğru cevaplar bulunamaz.

Buradaki bir psikoloğun işi, kendi çözümünüzü bulmanıza yardımcı olmaktır.

Psikolog, aynada nasıl göründüğünüzü anlamanıza yardımcı olan ve kullanılmayan güçlerinizi ve yeteneklerinizi görmenizi sağlayan bir tür aynadır.

Bizim kültürümüzde insanlar genellikle çözülemeyen bir sorunu ya da durumu aile ya da arkadaşlarıyla paylaşarak geçici olarak bu durumdan kurtulduklarını söylerler.

Ancak bu durum geçicidir ve sorunu çözmez. Öncelikle çevrendeki insanlar seni çok iyi tanıyor ve seviyor, bu yüzden adil de olamamaktadırlar.

Öte yandan, size objektif bakamazlar, bu nedenle belirli değer yargıları, soruları ve endişeleri vardır, bu nedenle size içtenlikle yardımcı olmaya çalışırlar, ancak önerileri tavsiye ve talimat şeklindedir.

Ancak, sorununuzu çözmek için onlara ihtiyacınız yok. İçinizde (bilincinizde) gerçekleşmeyen süreçleri analiz etmek için anlaşılmak istiyorsunuz.

Psikolog, size her zaman sorgusuz sualsiz yaklaşan, yaşananlara duygusal değil tarafsız bakan, sizi takdir eden ve yanınızda olan kişidir.

Kozyatağı psikolog kadromuzdaki tüm uzmanlarımız da bu şiarla yola çıkmış ruh sağlığı profesyonelleridir.

kozyatağı psikolog

Klinik Psikolog Kimdir?

Klinik psikolog nedir sorusu Kozyatağı psikolog seçiminde zihninizi mi kurcalıyor?

Bazı kişilerde görülen zihinsel, duygusal ve davranışsal bozuklukların ardındaki psikolojik nedenlerin araştırılması ve bu durumların tedavisinde uzman olarak hizmetinizdeyiz.

Peki Kozyatağı psikolog kadromuzun da üyesi oldukları klinik psikologlar kimlerdir? Klinik psikolog unvanı almanın izlenmesi gereken bir yolu vardır.

Bu yollardan biri, Psikoloji bölümünü tamamladıktan sonra Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamaktır.

Klinik psikoloji öğrencileri, akademik eğitimleri boyunca birçok teori ve uygulama odaklı kursa katılırlar.

Bu eğitim sonucunda çeşitli gözlem ve görüşme tekniklerini uygulamaktadır.

Teorik bilgileri klinik pratikle birleştiren ve ruhsal bozuklukları mümkün olan en doğru şekilde tedavi etmek için gerekli tüm detayları uygulayanlar klinik psikologlardır.

Bu profesyoneller çalışmaları sırasında zaten hastane ve kliniklerde yaptıkları stajlarla eğitimlerini destekliyorlardır.

Derinlemesine bir görüşme ve klinik değerlendirmenin ardından klinik psikolog, danışan için uygun olduğuna inandığı bir tedavi planı oluşturur.

Doktor olmayan ve bu nedenle ilaç yazma yetkisi olmayan klinik psikologlar, hastalığı çeşitli psikolojik tedavilerle çözümlemeye yardımcı olurlar.

İlaç tedavisine ne zaman ihtiyaç duyulacağını belirlemek için bir psikiyatristle de çalışabilirsiniz.

Klinik psikologların uygulama alanı geniş bir şekilde değerlendirilmektedir.

Yaşam boyu ruh sağlığı için çalışan klinik psikologlar uzmanlık alanlarına göre çocuk, ergen ve yetişkin hastalarla çalışabilirler.

Farklı alanlardaki bilgilerini farklı uygulamalara uygularlar. Kozyatağı psikolog kadromuzda da hem çocuk hem ergen hem de yetişkinler için farklı uzmanlarımız mevcuttur.

kozyatağı psikolog

Terapist Kimdir?

Terapist deyimi aslında daha çok halk arasında kullanılan bir deyimdir. Doğrusu ise psikoterapist olmalıdır çünkü farklı alanlarda terapiler de mevcuttur.

Örneğin; aroma terapi uygulayan kişiler ruh sağlığı uzmanı değildir. Masaj terapisi uygulayanlar masör veya masöz olarak görev yapabilir.

Fizyoterapistler de terapisttir ancak fiziksel terapi uygularlar. O zaman terapist deyimi yerine psikolojik terapi uygulayan psikoterapist tanımını kullanmak daha doğru olacaktır.

Psikoterapist terapi yapma yetkisine sahip ruh sağlığı profesyonelleridir. Kozyatağı psikolog ekibimizin tamamı farklı alanlarda çalışan psikoterapistlerden oluşmaktadır.

Psikoterapist tanımını biraz daha detaylı inceleyelim. Ruh sağlığı alanında çalışma, tanı koyma ve bu tanıya uygun tedavi ile tedavi etme yetki ve becerisine sahip kişi olarak değerlendirilebilir.

Psikoterapist olabilmek için psikoterapi merkezli kapsamlı bir eğitim almak ve bu eğitime ek olarak süpervizyon (uzman gözetiminde tedavi çalışması) tamamlamak gerekmektedir.

Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı, tam da bunu yapmak için eğitim ve uzmanlık sağlayan bir programdır. Bu nedenle Kozyatağı ekibimizin tamamı klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır.

Ancak, terapist olmanın tek yolu bu değildir. Bilimsel olarak kanıtlanmış terapiler üzerine kapsamlı bir eğitim programına katılarak, psikoterapi uygulama beceri ve becerilerini geliştireceksiniz demek daha doğrudur. Kurumumuzun Kozyatağı kadrosu da bu eğitimleri tamamlamış uzmanlardan oluşmaktadır. 

Psikiyatristler ve klinik psikoloji alanında yüksek lisans derecesi olmayan psikologlar, dışarıdan bu eğitim kurslarını alarak psikoterapist olabilirler.

Bugün ülkemizde bu tür eğitimlerin çok çeşitli olduğu bir gerçektir ve bu eğitimlerin bir kısmı kalite, yeterlilik, kapsam ve bilimsellik açısından tartışmalıdır.

Bu nedenle uluslararası akredite ve uluslararası geçerliliği olan bir eğitim kursuna katılmak bu konuda daha güvenilirdir.

Kozyatağı psikolog kadromuzun da eğitimleri araştırabileceğiniz üzere ülkemizin en değerli psikiyatristlerinden alınan akredite eğitimlerdir.

kozyatağı psikolog

Kozyatağı Psikolog Ekibimizin Uyguladığı Ekoller

Her psikolog lisans mezuniyetinin ardından klinik psikoloji yüksek lisansına yönelmeyebilir.

Ancak yönelmeyi tercih eden bireylerden uygun eğitimlerle kendini donatanlar aynı zamanda belli bir psikoterapi ekolüne de yakınlık duymaktadırlar.

Bazıları bilişsel davranışçı tekniklerin daha etkili olduğuna inanırken bazıları şema terapinin etkinliğine inanır.

Bazıları psikodinamik terapiyi daha etkili görürken bazıları ise varoluşçu yöntemlere inanır.

Her psikoloğun yaklaşımı farklı olabileceği gibi her danışanın da talepleri ve beklentileri de farklı olabilir.

Bu noktada Kozyatağı psikolog ekibimizin hangi psikoterapi ekollerinde yetkin olduklarını incelemeniz de kararınızda etkili olabilir.

İşte Kozyatağı psikolog kadromuzda yer alan uzmanlarımızın uyguladığı yöntemler şunlardır.

kozyatağı psikolog

Bilişsel Davranışçı Terapi

Günümüzün en popüler psikoterapi biçimlerinden biridir ve kısa süreli, soruna yönelik bir yöntemdir.

1960’larda Aaron Beck tarafından geliştirilen bilişsel terapi, zihinsel bozukluklarda düşünmenin nasıl işlediğini açıklamaya çalışmıştır.

Tedavinin amacı, eldeki bilgilerdeki yanlış anlaşılmaları düzeltmek ve kişiyi işlevsiz duygu ve davranışlara iten inançları değiştirmeye yardımcı olmaktır.

İlk olarak otomatik düşünceler, ara ve temeldeki inançlar ortaya çıkarılarak değiştirilir, kişinin kaçınma kalıpları belirlenir.

Ardından kişinin hayatı boyunca kendine yardım etmesini sağlayan bilişsel ve davranışçı becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılır.

Böylece, bireyin farkındalığını artırarak, alıştığından farklı bir düşünme tarzı keşfetmesi garanti edilir.

Seanslar tipik olarak 45 dakika sürer ve danışanın çocukluk, olası travma, aile ilişkileri, iş hayatı ve sosyal etkileşimleri dikkate alınarak mevcut zamanla ilgili sorunları ele almak için tasarlanmıştır.

Kişiden kişiye değişir, ancak ortalama 10 seansta etkili ilerleme kaydedilebilir.

Bilişsel ve davranışçı terapi yöntemlerini öğrenen herkes, tedavi bittikten sonra bile stresli durumlarda olumsuz düşüncelerden kaçınarak problemlerin gelecekte tekrarlamasını önleyebilir.

Bilişsel davranışçı terapi birçok psikiyatrik bozukluğun yaşam kalitesini artırmak için kullanılmaktadır.

Bilişsel davranışçı terapi Kozyatağı psikolog kadromuzun tamamı tarafından etkili şekilde uygulanmaktadır.

Kozyatağı psikolog seçiminizde bilişsel davranışçı temelli destek almak isterseniz size yardımcı olabiliriz. Bilişsel davranışçı terapi ile ilgili detaylı bilgi için TIKLAYIN.

kozyatağı psikolog

Şema Terapi

Kozyatağı psikolog kadromuzdaki bazı uzmanlarımız da şema terapi yöntemini benimsemektedirler.

Şema, bireyin çevredeki durumları ve olayları algılamasını, yorumlamasını ve bunlara yanıt vermesini sağlayan zihinsel bir yapıdır.

Sahip olduğunuz şema, karşılaştığınız sorunları düşünme, hissetme ve değerlendirme şeklinizi değiştirir.

Erken deneyimlenen genetik özellikler ve problemler şema oluşumunda önemli bir rol oynar.

Şema terapi Jeffrey Young ve arkadaşları tarafından geliştirilmiştir. Kişilik bozukluklarını tedavi etmek için geliştirilmiştir.

Bilişsel Davranışçılık, Gestalt, Psikodinamik, Kişilerarası Psikoterapi, Nesne İlişkileri, Bağlanma Kuramı gibi yöntemlerin kullanılması olaylara zengin bir bakış açısı kazandırır.

Şema terapi, kişilik bozukluklarının neden olduğu psikolojik sorunlara bir çözümdür.

Danışanlarının davranışlarının temeline inerek şemaları belirleyen Kozyatağı psikolog ekibimiz, onlara temel ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde karşılamayı öğretir.

Değerlendirme ve eğitim aşaması ile başlayan şema terapi süreci iyileşme konusunda oldukça etkilidir.

İlk aşamanın temel amacı, danışanın sorunlarını bilmek ve onları şema terapi konusunda eğitmektir.

Değişim adımları dört alandan oluşur: bilişsel, deneyimsel, terapötik ilişkiler ve davranış kalıpları.

Şema terapi, bütüncül bir anlayışla yürütülen özel teknikler kullanılarak uygulanır.

Şema terapinin amaçlarına ulaşması için gerekli adımlar duygusal bağlanma ve düzenleme, baş etme becerilerini geliştirme ve uyumsuz inançları ortadan kaldırma üzerinedir.

Ayrıca şema inançlarını değiştirme, cezalandırıcı ebeveynlerle başa çıkma, sınırlar koyma, krizleri yönetme, öfkeli çocuk işlevini geliştiren görevler verme, özerklik, bireyleşme, sağlıklı çocuk gelişimi ilişkileri son noktadır.

Kozyatağı psikolog ekibimizin uzmanlarının kullandığı ve uzun soluklu bir süreç olan şema terapi genellikle haftalık seanslar halinde yapılır. Seans sıklığı danışanın ihtiyacına göre belirlenir ve devam ettirilir.

Şema terapinin uygulandığı sorunlar arasında narsisistik, histriyonik, şizofrenik, antisosyal ve borderline kişilik bozuklukları, depresyon ve obsesif kompulsif bozukluk bulunmaktadır.

Ayrıca uzun süreli ilişki sorunları, katı düşünce ve davranış, kaygı, yetersiz beslenme, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı da tedavi edilen sorunlar arasında sayılabilir.

Ek olarak, çocukluk travması nüksleri ve travma sonrası stres bozukluğu da Kozyatağı psikolog kadromuzun kullandığı şema terapinin çalışma alanları arasındadır.

Şema terapi, diğer tekniklere kıyasla benzersiz ve bütünleştirici bir modeldir.

Bu bütünleştirici bir tedavidir ve diğer tedavilerle bazı ortak noktaları vardır.

Şema terapi, bireyin var olan sorunlarının altında yatan şemayı belirleyerek çözümler üretir.

Yetişkinlik döneminde sorunlar fark edildiğinde ortaya çıkan çeşitli psikolojik sorunların çözümünde önemli rol oynar. Şema terapi hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilir ve bilgi alabilirsiniz.

kozyatağı psikolog

Motivasyonel Görüşme

Kozyatağı psikolog ekibimizin çalıştığı bir diğer yöntem ise motivasyonel görüşme olarak adlandırılır.

Motivasyonel görüşme tekniği, davranış değişikliğini etkilemek için danışan odaklı, yönlendirici bir danışmanlık şeklidir.

Ana hedefi, kararsızlığı keşfetmek ve çözmektir. Bu yöntem, özellikle değişim konusunda isteksiz veya kararsız olan kişiler için uygundur.

Kararsızlığı çözmek ve değişime uyum sağlamaya yardımcı olmak için kullanılır.

Sigara, alkol, uyuşturucu, kumar bağımlılığı olan kişiler, sağlıklı beslenmeyi sürdürmekte güçlük çeken kişiler, kilo verme sorunu yaşayan kişiler için etkili olabilir.

Ayrıca yaşam tarzı değişiklikleri, karar verme, davranış, uygulama ve suç işleme konusunda zorluk yaşayan kişiler için de etkilidir.

Doğru işlendiğinde davranış değişikliğinde oldukça etkili bir yöntemdir. Çoğu zaman bilişsel davranışçı terapi ile birlikte uygulanır ve ortaya çıkan sonuçlar oldukça başarılıdır.

Kozyatağı psikolog ekibimizin bazı üyeleri bu yöntem konusunda eğitime sahiptir ve uygulamaktadır.

Motivasyonel görüşme özellikle eğitiminin ülkemizde az sayıda gerçekleştirilmesi nedeniyle Mentalium Psikoloji Kozyatağı psikolog seçiminde bu yöntemle ön plana çıkmaktadır.

kozyatağı psikolog

İstediğiniz Psikolog Kozyatağı Kadromuzda Olabilir

Kozyatağı psikolog seçenekleri arasında gidip geliyor ancak yeteri kadar doğru psikoloğu seçemediğinizi düşünüyor olabilirsiniz.

Belki kaygılarınız doğaldır ancak bu kaygılar sizin terapiye başvurma sürecinizi ertelemenize neden oluyorsa sağlıksızdır diyebiliriz.

İşte bu noktada size yardımcı olabiliriz. Öncelikle Kozyatağı psikolog seçeneklerini iyi inceleyerek çözüme ulaşmaya başlayabilirsiniz.

Tedavi etkinliğindeki en önemli faktörlerden biri, danışanın tedavi sürecinin gerçekten yardımcı olacağına olan inancıdır.

Bu nedenle, terapistinize güvenmeden önce, ne olması gerektiğini ve bunun olmasını engelleyebilecek faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

Bu sizi kimin yönlendirdiği gibi faktörleri içerebilir. Terapist seçimi ekonomik veya sosyal statü ile alakalıdır.

Ancak terapistin cinsiyeti ve etnik kökeni de önemli olabilir, bu da terapistin uygun niteliklere sahip olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Ne yazık ki, özel klinikler güvenilmez olabilir, bu nedenle uzmanınızın eğitiminin ve niteliklerinin uygun olduğundan emin olmanız gerekir.

Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde ulusal temel eğitimin yanı sıra psikoterapi, danışmanlık, çift terapisi ve aile terapisi verilmektedir.

Diğer ülkeler minimum lisansüstü eğitimle profesyonel standartlara sahiptir, ancak terapistin rolü tanımlanmadığı için genellikle farklılık gösterir.

Depresyon, bağımlılık vb. konularda özel uzmanlığa sahip birini bulmaya çalışın. Bunu da görüştüğünüz tüm Kozyatağı psikolog ve psikiyatristlerine bizzat araştırarak sorun.

Örneğin, kendinizi biyolojik cinsiyetinizden bağımsız olarak tanımlıyorsanız, kendinizi böyle tanımlayan biriyle konuşmak isteyebilirsiniz.

Diğer bir husus, terapistinizin beklentilerinize ve önceliklerinize yanıt verme hızıdır.

Bir çalışma, danışanın tercihlerini terapistinkilerle eşleştirmenin ve tedaviye yaklaşımı uyarlamanın tedavi sonuçlarına faydalı olduğu fikrini desteklemektedir.

Siz nasıl bir terapi süreci istiyorsunuz. Daha derine inerek çok köklü değişimler sağlayan bir süreç mi yoksa semptomları ortadan kaldırıp günümüze odaklanan bir terapi türü mü?

İlkini tercih ederseniz, bir şema terapisti veya psikodinamik terapiste danışmanızı öneririz.

İkincisini tercih ederseniz, bilişsel davranışçı bir terapisti tercih etmek isteyebilirsiniz.

Kozyatağı psikolog ekibimizde bu noktada her iki talebi de karşılayan uzmanlar bulunmaktadır.

Herhangi bir değişiklik yapmadan önce sorunu anlamayı ve ardından derinlemesine düşünüp anlayışınızı genişletmeyi tercih ederseniz, bunu yapmak için gereken alanı size verecek bir terapiste ihtiyacınız olabilir.

Bu durumda psikodinamik ekol ile çalışan bir terapist seçmek daha mantıklı olabilir.

Tersine, doğrudan eylemi ve uygulamalı değişimi tercih ediyorsanız, davranışlarınızı yönlendirmede bilişsel davranışçı bir terapist daha yardımcı olabilir.

Farklı terapi okulları, terapistin rolü konusunda farklı görüşlere sahiptir. Bu farklılıklar aynı zamanda terapistlerin stillerini, birlikte çalışma biçimlerini de etkiler.

Genel olarak, psikodinamik terapistler danışanların kendilerine ve danışanlara yönelttikleri duygusal tepkilere (aktarım ve karşı aktarım olarak bilinen süreçler) çok duyarlıdır.

Psikodinamik terapi içgörü ve yorumlama sağlar. Bu terapi ekolü, duygusal derinlikleri keşfetmekten hoşlanan ve zorluklara açık olanlar için uygundur. Şimdi tercih sizin.

Kozyatağı psikolog seçenekleri arasında artık top sizde ve kararı siz vereceksiniz.

Daha sağlıklı bir karar vermek için Kozyatağı psikolog kadrolarını incelerken yukarda bahsettiğimiz kriterlerin tamamını göz önüne almalısınız.

Değişim zor bir süreç olabilir ancak nasıl değişeceğinize doğru şekilde karar verirseniz sağlıklı değişimi de yaşamak oldukça kolaylaşacaktır.

Kozyatağı psikolog hizmetlerimizden yararlanmak ve Kozyatağı şubemizdeki psikologlarımız ile tanışmak için bize ulaşabilir ve bir an evvel ruhsal sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2024. Tüm Hakları Saklıdır.