Skip to content Skip to footer
klinik psikolog merve demirsoy özata

Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata

Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde iyi bir dereceyle tamamlayan Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata, uzmanlık eğitimini de Klinik Psikoloji alanında İstanbul Arel Üniversitesi’nde gerçekleştirmiştir. Yüksek lisans eğitimini ‘’Psikolojik Dışlanma Deneyimine Maruz Kalmanın Anlık Alkol İçme İstekliliği Üzerindeki Etkisinin Öz Kontrol Düzeyi Açısından İncelenmesi’’ başlıklı tezi ile başarılı şekilde tamamlamıştır. Böylece uzmanlık eğitimini tamamlayan Merve Demirsoy Özata klinik psikolog ünvanını almıştır.

İlk iş deneyimini Psikoloji Merkezi adlı özel bir merkezde yetişkinlere yönelik psikoterapi hizmeti vererek gerçekleştiren Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata bu merkezde özellikle iletişim sorunları, iletişim becerileri, uyum süreci, akran zorbalığı ve anksiyete bozuklukları üzerine çalışmıştır. İstanbul Psikoterapi Merkezi adlı özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde de klinik psikolog olarak yetişkin psikoterapi hizmeti vermiştir. 

Daha sonra Özel Bahçeşehir Okyanus Koleji’nde Üstün Zekalılar ve Yetenekliler İlkokulunda klinik psikolog olarak görev almış olup aynı zamanda üstün potansiyelli çocuklara ve ailelerine danışmanlık hizmeti vermiştir. Ek olarak klinik psikolog olarak hizmet verdiği bu kurumda mindfulness (bilinçli farkındalık) çalışmaları sürdürmüştür.

Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata Hayata Renk Ver Derneğinde gönüllü olarak çalışmıştır. Ayrıca INSEV Vakfının Limon Ağacı Projesinde gönüllü klinik psikolog olarak çalışmış ve gönüllü psikoterapi hizmeti vermiştir.

Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata şu anda Mentalium Psikoloji bünyesinde aldığı eğitim ve tecrübeleri gereği yetişkin, çocuk ve ergen alanında psikoterapi hizmeti sağlamaktadır. Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata başta anksiyete bozukluğu, depresyon, obsesif kompulsif bozukluk, travma, fobi, sosyal kaygı bozukluğu, panik atak ve aile çift terapisi olmak üzere birçok ruhsal sorunda yetişkin ve çocuk danışanlarına hizmet vermektedir.

Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata ayrıca Türk Psikologlar Derneği (TPD) ve Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (BDPD) üyesidir ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Klinik Psikolog Merve Demirsoy Özata'nın Aldığı Eğitimler

 • Uluslararası Geçerliliğe Sahip Duygu Odaklı Çift Terapisi (Emotionally Focused Therapy) Sertifika Programı
 • Ölüm ve Yas Psikolojisi Eğitimi 1.ve 2.Modül, Dr. Hakan Ertufan
 • İstanbul Bilgi Üniversitesi 2.Anadolu Travma Çalışma Günlerine katılmıştır. Düzenlenen etkinlikte çeşitli atölye çalışmalarına katılmıştır. (3/4 Ekim 2015)
 • İstanbul Psikodrama Enstitüsü (IPI) Hazırlık Programını tamamlamıştır.(2015/2016)
 • İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji programı kapsamında misafir öğrenci statüsünde Feriha Dildar’dan Özel Eğitime Giriş dersini almıştır.(2015/2016 akademik yılı bahar dönemi)
 • Us Psikiyatri Enstitüsünün vermiş olduğu alanında uzman psikolog ve psikiyatristlerden seminerler almıştır.(2015)
 • Dr. Sedat Özkan’ın psiko-onkoloji eğitimlerine katılmıştır.(2017)
 • Prof. Dr. Hakan Türkçapar Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini başarıyla tamamlamıştır.
 • Yüksek Lisans eğitimi kapsamında misafir öğrenci statüsünde Dr. Murat Dokur’dan İlişkiler dersini almıştır.(2017)
 • Yüksek Lisans eğitimi süresince Dr. Psk. Zeynep Maçkalı ve Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Koşe Demiray’dan süpervizyon alıp danışan takibi yapmıştır.(2017)
 • Türkiye Psikoterapi Zirvesine katılmıştır. Aynı zamanda düzenlenen kongre kapsamında Doç. Dr. Zümra Atalay’ın verdiği Mindfulness ve Terapötik Süreçte Kullanımı atölyesine katılmıştır. (28/29 Nisan 2018)
 • Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneğinin Janus Psikoloji işbirliği ile Eylül 2017 Mart 2018 tarihleri arasında düzenlediği 50 saatlik Bilişsel ve Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimine katılmıştır.
 • Üstün Zekalılar ve Yetenekliler Eğitimi Kongresi- İstanbul Üniversitesi Ekim 2019
 • Us’lu İnsan Etkinlik Atölyesinin düzenlediği Doç. Dr. Zümra Atalay ile MINDFULNESS (BİLİNÇLİ FARKINDALIK) atölyesine katılmıştır.(2018)
 • Us’lu İnsan Etkinlik Atölyesinin düzenlediği Prof. Dr. Bengi Semerci ile ‘’Zor İnsanlarla Baş Etmek’’ konulu atölyeye katılmıştır. (2018)
 • “Ergenli Ailelere Sistemik Yaklaşım” Çift ve Aile Terapisti Dr. Öğr. Üyesi Gizem Erdem/ ÇATED- Supervizyon Toplantıları.
 • Özel bir organizasyon şirketinde meslektaşı ile birlikte çocuklara ve velilere yönelik ‘’Çocuklarda Öfke Problemi’’ konulu bir söyleşi düzenlemiştir.(2018)
 • Dr. Serap Özer Çocuklarla Bilişsel Davranış Terapisi Eğitimini tamamlamıştır. 
 • Joe Oliver tarafından verilen ‘’Kabul ve Adanmışlık’’ (Acceptance and Commitment Therapy) terapisi eğitimini tamamlamıştır.
 • Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimi – Byron Norton/Nilüfer Devecigil. (23/24 Mart 2019)
 • Deneyimsel Oyun Terapisinde Oyuncakların Sembolik Anlamları (Web Semineri) Byron Norton (12 Mayıs 2019)
 • Deneyimsel Oyun Terapisi 2. Düzey Eğitimi- Byron Norton/Nilüfer Devecigil (19-20 Ekim 2019)
 • Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği 4 (WÇZÖ-IV 4) Türk Psikologlar Derneği
 • Temel Mindfulness Eğitimi –Bilge Uzun (Eylül 2019)
klinik psikolog merve demirsoy özata

Uyguladığı Testler

✔MMPI Çok Yönlü Kişilik Testi 

✔ Gessel Gelişim Figürleri Testi 

✔ GoodEnough Harris Bir İnsan Çiz Testi 

✔ Metropolitan Okul Olgunluğu Testi 

✔ Agte Ankara Gelişim Tarama Envanteri 

✔ Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi 

✔ Peabody Resim Kelime Eşleme Testi 

✔ Otizm Tarama Testi 

✔ Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi 

✔ Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği 4 (WÇZÖ-IV 4)

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.