Skip to content Skip to footer
klinik psikolog esnayi ibrahimli

Klinik Psikolog Esnayi İbrahimli

Mentalium Psikoloji Göztepe psikolog kadrosunda bulunan Klinik Psikolog Esnayi İbrahimli Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur.

Lisans eğitimi esnasında Bakü’de bulunan Azerbaycan Psikiyatri Hastanesi’nde açık ve kapalı servislerde bipolar bozukluk, şizofreni ve psikotik bozukluklarla ilgili gözlem fırsatı bulmuş ve mezuniyet stajını tamamlamıştır.

Türkiye’de ise Klinik Psikoloji staj programını Fransız Lape Hastanesi’nde yataklı serviste gerçekleştirmiştir.

Yaklaşık üç ay boyunca klinik psikolog olarak ailelerle görüşmeler yapmış ve konsültasyonlara katılmıştır.

NARINC Psikoloji Merkezi’nde başka bir staj döneminin ardından Bakü Ömür Hastanesi’nde psikolog olarak profesyonel çalışma yaşamına başlamıştır.

Ömür Hastanesi’nde bir süre çalıştıktan sonra bu hastaneden Klinik Psikoloji yüksek lisansını gerçekleştirmek için ayrılmıştır.

Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını alkol ve madde kullanım bozukluğu olan erkek hastalarda hedonik yeme ve dürtüsellik ilişkisi konulu tezini sunarak tamamlayan Esnayi İbrahimli klinik psikolog ünvanını elde etme hakkı kazanmıştır.

Üsküdar Üniversitesi’ni onur derecesiyle bitiren Klinik Psikolog İbrahimli yüksek lisans eğitimi esnasında çalışmalarını NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde sürdürmüştür.

NP İstanbul Beyin Hastanesi kapalı servisinde çalışmalarını sürdüren Klinik Psikolog İbrahimli daha sonra Üsküdar Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Birimi’nde klinik psikolog olarak çalışmıştır.

Doç. Dr. Hüseyin Ünübol süpervizörlüğü altında Üsküdar Üniversitesi öğrencilerine psikolojik danışmanlık hizmeti sunmuştur.

Bu süreçte anksiyete, depresyon, yas vb. birçok alanda çalışmış ve psikoterapist olarak hizmet vermiştir.

Daha sonra bir yıl süreyle özel bir psikolojik danışmanlık merkezi bünyesinde bilişsel davranışçı terapi ve şema terapi yönelimlerini kullanarak psikoterapist olarak çalışmıştır.

Ardından NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde alkol ve madde bağımlılığı servisinde araştırmacı olarak çalışmıştır. Klinik Psikolog Esnayi İbrahimli ardından CBT İstanbul bünyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

Beck Enstitüsü öğretim üyesi ve Türkiye’deki temsilcisi Dr. Emel Stroup’un asistanı olarak bir sene boyunca çalışmıştır. Bu süre zarfında workshop ve çeşitli projeleri organize etmiştir.

Aynı zamanda Dr. Stroup ile konsültasyonları beraber yürütmüş ve Dr. Stroup’un süpervizyonlarına katılma fırsatı bulmuştur. Bu süreçte kurum bünyesinde sayısız eğitim vermiştir.

CBT İstanbul Deneyiminin ardından World Human Relief Derneği’nde travmadan etkilenen bireylere yönelik Türkiye’nin çeşitli yerlerinden danışanlara travma odaklı psikoterapi desteği sağlamıştır.

Klinik Psikolog Esnayi İbrahimli şu anda Mentalium Psikoloji Göztepe şubesi bünyesinde danışanlarına anksiyete, depresyon, sosyal fobi, özgül fobi, travma, panik atak vb. birçok ruhsal rahatsızlıkla ilgili psikoterapi hizmeti sunmaktadır.

Ayrıca bireysel terapilerin yanı sıra aile ve çift terapisi hizmetini de başarıyla gerçekleştirmektedir. Klinik Psikolog Esnayi İbrahimli iyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.

 

 

 

klinik psikolog esnayi ibrahimli (2)

Klinik Psikolog İbrahimli'nin Aldığı Eğitimler

TSSB’nin Kognitif Terapide Klinik & Pratik Uygulamalar ile Tedavisi (13 Saat)
Dr. Emel Stroup, İstanbul, Türkiye

OKB’de ERP (Maruz Bırakarak Tepki Önleme)‘nin Uygulanması (12 Saat)
Dr. Emel Stroup, İstanbul, Türkiye

Dr. Jonathan Abromowitz – Optimizing Exposure Therapy for OCD, 29 September 2022 Ankara/Turkey

Dr. Judith Beck – Recovery Oriented Cognitive Therapy, 3rd International Congress of Cognitive Behavioural Psychotherapies

Kültegin Ögel – Davranış Değişikliğinde Motivasyonel Görüşme Tekniği, 3rd International Congress of Cognitive Behavioural Psychotherapies

Beck Yönelimli Kognitif Terapinin OKB Tedavisinde Uygulanması (13 Saat)
Dr. Emel Stroup, İstanbul, Türkiye

Beck Yönelimli Kognitif Terapinin Anksiyete Tedavisinde Uygulanması (12 Saat)                          Dr. Emel Stroup, İstanbul, Türkiye

Beck Yönelimli Kognitif Terapinin Depresyon Tedavisinde Uygulanması (12 Saat)
Dr. Emel Stroup, İstanbul, Türkiye

Beck Yönelimli Kognitif Terapi Becerileri & Klinik İlk Görüşme (13 Saat)
Dr. Emel Stroup, İstanbul, Türkiye

Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyon Programı (72 Saat)
International Society Schema Therapy (ISST), Dr. Alp Karaosmanoğlu

Prof. Dr. David Veale – CBT in Body Dysmorphic Disorder                                                            2nd Cognitive Behavioral Therapies Congress / İstanbul, Turkey

Assoc. Prof. Gregoris Simos – CBT in Panic Disorder 1,2
2nd Cognitive Behavioral Therapies Congress / İstanbul, Turkey

Dr. Judith Beck – Therapeutic Relationship in Cognitive Behavioral Therapy
2nd Cognitive Behavioral Therapies Congress / İstanbul, Turkey

Dr. Emel Stroup – Cognitive Therapy for PTSD 1,2
2nd Cognitive Behavioral Therapies Congress / İstanbul, Turkey

Dr. Christine Padesky – An Interview on Cognitive Behavioral Therapy
2nd Cognitive Behavioral Therapies Congress / İstanbul, Turkey

Prof. Dr. Hakan Türkçapar – Bilişsel Davranışsal Terapi Workshop
5. Uluslararası Psikoloji Kongresi

Prof. Dr. Ejder Akgün Yıldırım – Cinsel Bozukluklarda Klinik Değerlendirme ve Konsültasyon
5. Uluslararası Psikoloji Kongresi

Doç. Dr. Ayten Zara – Çocukluk Dönem Cinsel Travmalarda Psikolojik Destek
4. Uluslararası Psikoloji Kongresi

klinik psikolog esnayi ibrahimli

Klinik Psikolog İbrahimli'nin Verdiği Eğitimler

Yas Süreci & Klinisyenler İçin Yas İle Çalışmak – Webinar
CBT İSTANBUL bünyesinde düzenlenen webinarda alandaki 200’den fazla klinik psikolog için patolojik yas ile nasıl çalışılır konusunda eğitim sunumu gerçekleştirdi.

Nokturnal Panik Atak: Değerlendirme ve BDT Tedavisi
Dr. Emel Stroup ile birlikte katılımcılara nokturnal panik ataklar ve BDT tedavisi konusunda workshop sunumunu gerçekleştirdi.

İntihar Davranışında Kognitif Terapi Yaklaşımlarının Kullanılması
Workshop katılımcılarına öğreti (eğitim) olarak sundu. İntihar davranışının sebepleri neler olabilir, terapist neleri göz önünde bulundurmalıdır ve tedavide riskli durumlar nelerdir sorularını kapsayan bir öğreti sundu.

Doç. Dr. Murat Artıran & Esnayi İbrahimli – Kognitif Terapistlerin Karşılaştığı Zorluklar, 1 Haziran 2022 / Rasyonel Psikoloji Enstitüsü

Kadıköy Göztepe Şube

Göztepe Mh. Fahrettin Kerim Gökay Cd.

No: 240 D: 7 Eren Apt.

Kadıköy / İstanbul

Mentalium Psikoloji Kadıköy psikolog alternatifleri arasında öne çıkan bir psikolojik danışmanlık merkezidir. Eğer aradığınız İstanbul psikolog seçenekleri arasında uygun fiyatlı, etik çalışan ve kurumsal bir merkez ise bizi tercih edebilirsiniz.

Mentalium Psikoloji © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.